Hudson Sergeant Relays

Licensed to Ottawa Lions T&F Club              HY-TEK's Meet Manager 31/05/2015
                       Sargeant Relays 2015 - 28/05/2015                       
                         Terry Fox Athletics Facility                          
                                    Results                                    
 
Event 1  Mixed 4x200 Meter Relay Grade 6
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Da Moodie IS  'A'                                   2:05.62   1 
  2 J. H. Putman  'A'                                   2:09.30   2 
  3 Alta Vista  'A'                                     2:11.33   1 
  4 Roberta Bondar  'A'                                 2:12.96   2 
  5 Emily Carr  'A'                                     2:13.46   1 
  6 W. O. Mitchell  'A'                                 2:14.03   2 
  7 Steve Maclean  'A'                                  2:14.58   1 
  8 Robert Bateman  'A'                                 2:14.73   2 
  9 Henry Larsen E.S.  'A'                              2:15.03   2 
 10 Henry Munro  'A'                                    2:15.76   1 
 11 Cedarview  'A'                                      2:15.85   1 
 12 Stonecrest  'A'                                     2:16.84   2 
 13 Kars On The Rideau  'A'                             2:18.66   1 
 14 Avalon  'A'                                         2:19.72   1 
 15 Century P.S.  'A'                                   2:25.88   2 
 16 Charles H Hulse  'A'                                2:32.58   2 
 
Event 2  Mixed 8x100 Meter Relay Grade 6
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Da Moodie IS  'A'                                   2:04.79   1 
  2 Cedarview  'A'                                      2:06.31   2 
  3 Stonecrest  'A'                                     2:06.75   2 
  4 Kars On The Rideau  'A'                             2:08.65   1 
  5 Emily Carr  'A'                                     2:12.22   1 
  6 Avalon  'A'                                         2:13.41   2 
  7 Steve Maclean  'A'                                  2:14.73   2 
  8 W. O. Mitchell  'A'                                 2:15.16   1 
  9 Henry Munro  'A'                                    2:15.80   1 
 10 Robert Bateman  'A'                                 2:16.29   2 
 11 Henry Larsen E.S.  'A'                              2:16.83   2 
 12 Alta Vista  'A'                                     2:17.41   2 
 13 Roberta Bondar  'A'                                 2:19.06   1 
 14 J. H. Putman  'A'                                   2:23.10   1 
 15 Charles H Hulse  'A'                                2:30.86   2 
 16 Century P.S.  'A'                                   2:30.88   1 
 
Event 3  Girls 1600 Sprint Medley Grade 6
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Stonecrest  'A'                                     5:17.14  
  2 Alta Vista  'A'                                     5:22.26  
  3 Emily Carr  'A'                                     5:32.50  
  4 Avalon  'A'                                         5:36.55  
  5 J. H. Putman  'A'                                   5:57.20  
  6 Henry Larsen E.S.  'A'                              5:59.92  
 
Event 4  Boys 1600 Sprint Medley Grade 6
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Cedarview  'A'                                      4:54.87   1 
  2 Steve Maclean  'A'                                  5:04.79   1 
  3 Henry Munro  'A'                                    5:09.09   1 
  4 Da Moodie IS  'A'                                   5:11.04   2 
  5 W. O. Mitchell  'A'                                 5:22.23   2 
  6 Charles H Hulse  'A'                                5:30.79   1 
  7 Kars On The Rideau  'A'                             5:32.92   1 
  8 Roberta Bondar  'A'                                 5:55.60   2 
  9 Robert Bateman  'A'                                 6:03.61   2 
 
Event 5  Mixed 4x400 Meter Relay Grade 6
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Da Moodie IS  'A'                                   4:58.09   2 
  2 Cedarview  'A'                                      5:01.43   1 
  3 Emily Carr  'A'                                     5:18.59   1 
  4 Avalon  'A'                                         5:19.94   2 
  5 Henry Munro  'A'                                    5:19.94   2 
  6 Alta Vista  'A'                                     5:20.38   1 
  7 Stonecrest  'A'                                     5:21.73   2 
  8 W. O. Mitchell  'A'                                 5:22.06   1 
  9 Roberta Bondar  'A'                                 5:22.29   1 
 10 Kars On The Rideau  'A'                             5:24.73   2 
 11 Robert Bateman  'A'                                 5:25.35   1 
 12 Henry Larsen E.S.  'A'                              5:29.10   1 
 13 Steve Maclean  'A'                                  5:35.05   2 
 14 Charles H Hulse  'A'                                5:48.55   2 
 15 J. H. Putman  'A'                                   5:56.16   1 
 16 Century P.S.  'A'                                   6:00.37   2 
 
Event 6  Mixed 4x100 Meter Relay Grade 6
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Da Moodie IS  'A'                                     58.90   2 
  2 Cedarview  'A'                                      1:02.01   1 
  3 Roberta Bondar  'A'                                 1:02.11   2 
  4 Kars On The Rideau  'A'                             1:02.29   1 
  5 W. O. Mitchell  'A'                                 1:02.38   2 
  6 J. H. Putman  'A'                                   1:02.79   2 
  7 Avalon  'A'                                         1:02.84   1  1:02.835
  8 Alta Vista  'A'                                     1:02.84   1  1:02.836
  9 Henry Larsen E.S.  'A'                              1:03.25   2  1:03.248
 10 Steve Maclean  'A'                                  1:03.25   2  1:03.249
 11 Henry Munro  'A'                                    1:03.99   1 
 12 Robert Bateman  'A'                                 1:04.31   2 
 13 Stonecrest  'A'                                     1:04.55   2 
 14 Century P.S.  'A'                                   1:07.34   1 
 15 Emily Carr  'A'                                     1:07.47   1  1:07.466
 16 Charles H Hulse  'A'                                1:07.47   1  1:07.467
 
Event 7  Mixed 8x50 Meter Relay Grade 6
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Da Moodie IS  'A'                                   1:02.21   1 
  2 Stonecrest  'A'                                     1:04.87   2 
  3 Steve Maclean  'A'                                  1:05.29   2 
  4 Cedarview  'A'                                      1:05.97   1 
  5 Kars On The Rideau  'A'                             1:06.50   2 
  6 Avalon  'A'                                         1:06.71   1 
  7 Roberta Bondar  'A'                                 1:06.94   1 
  8 Henry Larsen E.S.  'A'                              1:07.49   1 
  9 Henry Munro  'A'                                    1:08.51   2 
 10 Emily Carr  'A'                                     1:09.27   1 
 11 W. O. Mitchell  'A'                                 1:10.28   1 
 12 Robert Bateman  'A'                                 1:10.49   2 
 13 Century P.S.  'A'                                   1:12.03   2 
 14 Charles H Hulse  'A'                                1:13.48   2 
 
Event 8  Mixed 4x200 Meter Relay Grade 7
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 W. O. Mitchell  'A'                                 1:55.65   2 
  2 Glashan  'A'                                        1:58.10   1 
  3 Hopewell P.S.  'A'                                  2:00.80   1 
  4 J. H. Putman  'A'                                   2:00.84   3 
  5 Maple Ridge  'A'                                    2:01.85   2 
  6 Henry Munro  'A'                                    2:02.40   1 
  7 York  'A'                                           2:03.90   1 
  8 Jack Donohue  'A'                                   2:04.10   1 
  9 Emily Carr  'A'                                     2:04.40   1 
 10 Longfield Davidson  'A'                             2:05.28   3 
 11 Henry Larsen E.S.  'A'                              2:06.89   2 
 12 Roberta Bondar  'A'                                 2:07.54   3 
 13 Alta Vista  'A'                                     2:07.57   3 
 14 Stonecrest  'A'                                     2:09.03   2 
 15 Steve Maclean  'A'                                  2:09.80   3 
 16 Da Moodie IS  'A'                                   2:10.29   2 
 17 Greenbank  'A'                                      2:10.30   1 
 18 Fisher Park  'A'                                    2:13.35   2 
 19 Kars On The Rideau  'A'                             2:13.90   1 
 20 Queen Elizabeth  'A'                                2:15.17   3 
 21 Avalon  'A'                                         2:27.37   2 
 
Event 9  Mixed 8x100 Meter Relay Grade 7
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Longfield Davidson  'A'                             2:00.45   1 
  2 Fisher Park  'A'                                    2:00.74   2 
  3 Stonecrest  'A'                                     2:01.01   3 
  4 Greenbank  'A'                                      2:01.30   2 
  5 Glashan  'A'                                        2:01.71   3 
  6 Emily Carr  'A'                                     2:03.21   1 
  7 Henry Larsen E.S.  'A'                              2:04.41   3 
  8 Alta Vista  'A'                                     2:05.36   1 
  9 Maple Ridge  'A'                                    2:05.78   3 
 10 Da Moodie IS  'A'                                   2:06.42   3 
 11 Steve Maclean  'A'                                  2:06.48   2 
 12 Jack Donohue  'A'                                   2:06.50   1 
 13 Roberta Bondar  'A'                                 2:06.91   3 
 14 W. O. Mitchell  'A'                                 2:09.04   1 
 15 York  'A'                                           2:09.13   1 
 16 J. H. Putman  'A'                                   2:10.70   2 
 17 Henry Munro  'A'                                    2:11.36   1 
 18 Avalon  'A'                                         2:13.25   2 
 19 Hopewell P.S.  'A'                                  2:15.23   2 
 
Event 10  Girls 1600 Sprint Medley Grade 7
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Fisher Park  'A'                                    4:50.23  
  2 Stonecrest  'A'                                     4:56.92  
  3 Avalon  'A'                                         4:56.97  
  4 Greenbank  'A'                                      4:57.74  
  5 Emily Carr  'A'                                     5:05.85  
  6 J. H. Putman  'A'                                   5:15.54  
  7 Hopewell P.S.  'A'                                  5:27.07  
  8 Queen Elizabeth  'A'                                5:32.01  
 
Event 11  Boys 1600 Sprint Medley Grade 7
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Alta Vista  'A'                                     4:43.84   2 
  2 Longfield Davidson  'A'                             4:43.93   2 
  3 W. O. Mitchell  'A'                                 4:44.01   1 
  4 Henry Munro  'A'                                    4:51.65   1 
  5 Roberta Bondar  'A'                                 4:55.81   2 
  6 York  'A'                                           4:59.68   2 
  7 Glashan  'A'                                        5:01.53   1 
  8 Da Moodie IS  'A'                                   5:05.43   1 
  9 Henry Larsen E.S.  'A'                              5:06.02   1 
 10 Jack Donohue  'A'                                   5:12.94   2 
 11 Maple Ridge  'A'                                    5:19.84   2 
 12 Steve Maclean  'A'                                  5:26.53   1 
 
Event 12  Mixed 4x400 Meter Relay Grade 7
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Henry Munro  'A'                                    4:44.21   3 
  2 Hopewell P.S.  'A'                                  4:44.69   2 
  3 Alta Vista  'A'                                     4:47.50   1 
  4 J. H. Putman  'A'                                   4:47.65   2 
  5 Glashan  'A'                                        4:48.05   1 
  6 Fisher Park  'A'                                    4:50.16   2 
  7 Longfield Davidson  'A'                             4:52.17   1 
  8 Jack Donohue  'A'                                   4:54.02   1 
  9 W. O. Mitchell  'A'                                 4:54.71   3 
 10 Greenbank  'A'                                      4:55.06   2 
 11 Stonecrest  'A'                                     4:58.49   2 
 12 Da Moodie IS  'A'                                   5:03.15   3 
 13 Roberta Bondar  'A'                                 5:06.43   1 
 14 Emily Carr  'A'                                     5:08.70   3 
 15 Steve Maclean  'A'                                  5:08.97   1 
 16 Maple Ridge  'A'                                    5:14.02   3 
 17 York  'A'                                           5:15.90   3 
 18 Henry Larsen E.S.  'A'                              5:16.40   2 
 19 Avalon  'A'                                         5:34.46   1 
 
Event 13  Mixed 4x100 Meter Relay Grade 7
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 W. O. Mitchell  'A'                                   54.33   1 
  2 J. H. Putman  'A'                                     56.44   1 
  3 Fisher Park  'A'                                      56.69   3 
  4 Glashan  'A'                                          56.81   2 
  5 Jack Donohue  'A'                                     56.87   3 
  6 Avalon  'A'                                           57.39   3 
  7 Henry Larsen E.S.  'A'                                58.23   2 
  8 Longfield Davidson  'A'                               58.24   2 
  9 Maple Ridge  'A'                                      58.32   3 
 10 Roberta Bondar  'A'                                   58.37   3 
 11 York  'A'                                             59.35   1 
 12 Da Moodie IS  'A'                                     59.56   1 
 13 Henry Munro  'A'                                      59.61   2 
 14 Alta Vista  'A'                                       59.63   2 
 15 Hopewell P.S.  'A'                                  1:00.56   1 
 16 Kars On The Rideau  'A'                             1:01.48   1 
 17 Stonecrest  'A'                                     1:01.57   2 
 18 Queen Elizabeth  'A'                                1:03.23   1 
 19 Emily Carr  'A'                                     1:03.79   3 
 20 Steve Maclean  'A'                                  1:05.24   3 
 21 Greenbank  'A'                                      1:05.57   2 
 
Event 14  Mixed 8x50 Meter Relay Grade 7
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Fisher Park  'A'                                      59.43   1 
  2 Kars On The Rideau  'A'                             1:00.90   1 
  3 Greenbank  'A'                                      1:01.02   1 
  4 Glashan  'A'                                        1:01.11   2 
  5 Stonecrest  'A'                                     1:01.49   3 
  6 Henry Larsen E.S.  'A'                              1:01.94   3 
  7 Da Moodie IS  'A'                                   1:02.62   2 
  8 J. H. Putman  'A'                                   1:02.88   2 
  9 Jack Donohue  'A'                                   1:03.23   1 
 10 Maple Ridge  'A'                                    1:03.90   2 
 11 Steve Maclean  'A'                                  1:04.68   2 
 12 Emily Carr  'A'                                     1:04.72   2 
 13 W. O. Mitchell  'A'                                 1:05.22   1 
 14 Henry Munro  'A'                                    1:05.34   3 
 15 Longfield Davidson  'A'                             1:05.39   3 
 16 Avalon  'A'                                         1:05.42   3 
 17 York  'A'                                           1:06.05   2 
 18 Roberta Bondar  'A'                                 1:06.91   3 
 19 Hopewell P.S.  'A'                                  1:07.06   1 
 -- Queen Elizabeth  'A'                                     DQ   1 
 
Event 15  Mixed 4x200 Meter Relay Grade 8
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Roberta Bondar  'A'                                 1:53.07   3 
  2 J. H. Putman  'A'                                   1:54.52   2 
  3 Da Moodie IS  'A'                                   1:57.32   1 
  4 Glashan  'A'                                        1:57.40   2 
  5 Hopewell P.S.  'A'                                  1:57.44   3 
  6 Fisher Park  'A'                                    1:57.99   2 
  7 Longfield Davidson  'A'                             1:58.25   3 
  8 W. O. Mitchell  'A'                                 1:59.37   2 
  9 Steve Maclean  'A'                                  1:59.45   1 
 10 Jack Donohue  'A'                                   2:01.55   1 
 11 Queen Elizabeth  'A'                                2:02.99   2 
 12 Avalon  'A'                                         2:03.04   3 
 13 Emily Carr  'A'                                     2:04.91   1 
 14 Henry Munro  'A'                                    2:05.98   3 
 15 Stonecrest  'A'                                     2:06.63   3 
 16 Henry Larsen E.S.  'A'                              2:07.08   2 
 17 York  'A'                                           2:07.21   1 
 18 Cedarview  'A'                                      2:07.33   1 
 19 Alta Vista  'A'                                     2:08.32   2 
 20 Greenbank  'A'                                      2:08.86   3 
 21 Kars On The Rideau  'A'                             2:10.16   1 
 22 Maple Ridge  'A'                                    2:12.54   1 
 
Event 16  Mixed 8x100 Meter Relay Grade 8
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Fisher Park  'A'                                    1:53.99   2 
  2 Cedarview  'A'                                      1:54.45   1 
  3 Glashan  'A'                                        1:55.56   1 
  4 Longfield Davidson  'A'                             1:55.81   2 
  5 Greenbank  'A'                                      1:56.89   3 
  6 Da Moodie IS  'A'                                   1:57.26   3 
  7 Stonecrest  'A'                                     1:57.62   3 
  8 Roberta Bondar  'A'                                 1:57.72   2 
  9 Henry Larsen E.S.  'A'                              1:58.68   2 
 10 Emily Carr  'A'                                     1:59.62   2 
 11 Jack Donohue  'A'                                   1:59.81   1 
 12 W. O. Mitchell  'A'                                 2:00.10   2 
 13 Hopewell P.S.  'A'                                  2:01.05   2 
 14 Alta Vista  'A'                                     2:01.37   3 
 15 J. H. Putman  'A'                                   2:01.41   1 
 16 Steve Maclean  'A'                                  2:02.12   1 
 17 Henry Munro  'A'                                    2:02.68   1 
 18 Avalon  'A'                                         2:02.94   3 
 19 Kars On The Rideau  'A'                             2:04.03   1 
 20 Maple Ridge  'A'                                    2:10.23   1 
 21 York  'A'                                           2:11.74   3 
 
Event 17  Girls 1600 Sprint Medley Grade 8
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Glashan  'A'                                        4:48.09  
  2 J. H. Putman  'A'                                   4:52.58  
  3 Alta Vista  'A'                                     4:55.97  
  4 Avalon  'A'                                         5:01.39  
  5 Roberta Bondar  'A'                                 5:09.53  
  6 Emily Carr  'A'                                     5:12.08  
  7 York  'A'                                           5:19.22  
  8 Henry Larsen E.S.  'A'                              5:37.24  
 
Event 18  Boys 1600 Sprint Medley Grade 8
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Steve Maclean  'A'                                  4:31.19   1 
  2 Longfield Davidson  'A'                             4:31.22   1 
  3 Fisher Park  'A'                                    4:31.92   2 
  4 Greenbank  'A'                                      4:33.15   2 
  5 W. O. Mitchell  'A'                                 4:39.65   1 
  6 Cedarview  'A'                                      4:41.91   2 
  7 Jack Donohue  'A'                                   4:42.89   1 
  8 Da Moodie IS  'A'                                   4:43.38   1 
  9 Hopewell P.S.  'A'                                  4:44.64   1 
 10 Henry Munro  'A'                                    4:47.65   2 
 11 Maple Ridge  'A'                                    5:07.26   1 
 12 Stonecrest  'A'                                     5:10.18   2 
 13 Queen Elizabeth  'A'                                5:22.73   2 
 
Event 19  Mixed 4x400 Meter Relay Grade 8
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Hopewell P.S.  'A'                                  4:22.10   2 
  2 W. O. Mitchell  'A'                                 4:26.77   3 
  3 J. H. Putman  'A'                                   4:29.00   1 
  4 Longfield Davidson  'A'                             4:29.20   3 
  5 Fisher Park  'A'                                    4:31.90   2 
  6 Greenbank  'A'                                      4:32.55   2 
  7 Alta Vista  'A'                                     4:32.72   1 
  8 Glashan  'A'                                        4:34.50   3 
  9 Da Moodie IS  'A'                                   4:35.57   1 
 10 Maple Ridge  'A'                                    4:40.08   1 
 11 Stonecrest  'A'                                     4:43.81   3 
 12 Jack Donohue  'A'                                   4:43.99   1 
 13 Steve Maclean  'A'                                  4:48.38   2 
 14 Roberta Bondar  'A'                                 4:51.62   3 
 15 Henry Munro  'A'                                    4:51.86   1 
 16 Cedarview  'A'                                      4:56.20   2 
 17 Avalon  'A'                                         5:00.34   2 
 18 Emily Carr  'A'                                     5:01.06   1 
 19 Henry Larsen E.S.  'A'                              5:01.07   3 
 20 York  'A'                                           5:12.77   3 
 
Event 20  Mixed 4x100 Meter Relay Grade 8
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Hopewell P.S.  'A'                                    53.88   3 
  2 Roberta Bondar  'A'                                   53.96   3 
  3 Cedarview  'A'                                        54.17   3 
  4 J. H. Putman  'A'                                     54.75   2 
  5 Alta Vista  'A'                                       55.08   3 
  6 Longfield Davidson  'A'                               55.37   1 
  7 Fisher Park  'A'                                      55.68   1 
  8 Glashan  'A'                                          55.93   2 
  9 Jack Donohue  'A'                                     56.37   1 
 10 W. O. Mitchell  'A'                                   56.43   1 
 11 Steve Maclean  'A'                                    56.60   1 
 12 Da Moodie IS  'A'                                     56.68   1 
 13 Emily Carr  'A'                                       57.46   2 
 14 Avalon  'A'                                           57.59   1 
 15 Kars On The Rideau  'A'                               57.67   2 
 16 Queen Elizabeth  'A'                                  57.70   2 
 17 Stonecrest  'A'                                       58.27   3 
 18 Greenbank  'A'                                        58.69   2 
 19 Maple Ridge  'A'                                      58.86   1 
 20 Henry Larsen E.S.  'A'                                59.43   3 
 21 Henry Munro  'A'                                    1:00.35   2 
 22 York  'A'                                           1:02.76   3 
 
Event 21  Mixed 8x50 Meter Relay Grade 8
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Kars On The Rideau  'A'                               58.32   3 
  2 Glashan  'A'                                          58.64   3 
  3 Longfield Davidson  'A'                               59.38   1 
  4 Jack Donohue  'A'                                     59.56   1 
  5 Steve Maclean  'A'                                    59.59   2 
  6 Henry Larsen E.S.  'A'                                59.93   2 
  7 W. O. Mitchell  'A'                                   59.94   3 
  8 Greenbank  'A'                                      1:00.62   3 
  9 J. H. Putman  'A'                                   1:00.77   3 
 10 Cedarview  'A'                                      1:00.90   1 
 11 Emily Carr  'A'                                     1:01.02   1 
 12 Fisher Park  'A'                                    1:01.31   2 
 13 Queen Elizabeth  'A'                                1:01.33   2 
 14 Stonecrest  'A'                                     1:01.60   2 
 15 Hopewell P.S.  'A'                                  1:01.87   2 
 16 Avalon  'A'                                         1:02.99   1 
 17 Maple Ridge  'A'                                    1:03.70   1 
 18 Henry Munro  'A'                                    1:04.27   3 
 19 York  'A'                                           1:06.26   2 
 20 Roberta Bondar  'A'                                 1:07.64   1

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s