OCDSB Region 2 2014

Licensed to Ottawa Lions T&F Club              HY-TEK's Meet Manager 03/06/2014
                   OCDSB intermediate Region 2 - 03/06/2014                    
                             Sponsored by the OTTL                             
                                  Ottawa, ON                                   
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Bantams
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Chevannes-Bruce, Jermail     Pinecrest                13.33Q  4 
  2 Hempstead, Lucy              D.A.Moodie I             14.16Q  1 
  3 Steeds, Hannah               J.H Putman               14.82Q  2 
  4 King Gillis, Sophia          J.H Putman               14.86Q  3 
  5 Jovic, Helena                Cedarview                14.23q  1 
  6 Marin, Carmen                Fisher Park              14.29q  1 
  7 Chen, Annie                  Longfields D             14.56q  4 
  8 Carroll, Chloe               Cedarview                14.79q  4 
  9 St. John, Maia               Broadview                14.92   2 
 10 Hayden, Taylor               Fisher Park              14.99   2 
 11 Zhu, Jennifer                Longfields D             15.07   3 
 12 Kaba, Fanta                  Greenbank                15.11   1 
 13 Shapiro, Neila               Sir Wiston C             15.14   2 
 14 Li, Melody                   Carleton Heights         15.23   3 
 15 Lin, Samantha                Greenbank                15.26   3 
 16 Todd, Jade                   D.A.Moodie I             15.29   3 
 17 Han, Jia Qi                  Fisher Park              15.34   4 
 18 Fanous, Jessica              Cedarview                15.45   2 
 19 Hendy, Alexia                Longfields D             15.51   2 
 20 Etokimo, Eunice              Carleton Heights         15.58   1 
 21 McIntosh, Destiny            Sir Wiston C             15.67   1 
 22 Atkinson, Megan              Greenbank                15.74   2 
 23 Croune, Isabella             Kars                     15.78   1  15.772
 24 Sampson, Aisha               D.A.Moodie I             15.78   4  15.780
 25 Lubangi, Rejoice             Pinecrest                16.15   3 
 26 Merhi, Calikia               Broadview                16.16   4  16.154
 27 Shee, Hser K'Pru             Pinecrest                16.16   2  16.156
 28 Bond, Sarah                  Sir Wiston C             16.41   4 
 29 Stevens, Ria                 Kars                     16.43   4 
 30 McCormick, Adele             Kars                     16.46   3 
 31 Schafer, Rachel              D. Roy Kennedy           16.97   3 
 32 Miles, Daeva                 Broadview                17.35   1 
 
Girls 100 Meter Bantams
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Chevannes-Bruce, Jermail     Pinecrest                13.17  
  2 Jovic, Helena                Cedarview                13.88  
  3 Hempstead, Lucy              D.A.Moodie I             14.03  
  4 Chen, Annie                  Longfields D             14.08  
  5 Carroll, Chloe               Cedarview                14.56  
  6 Steeds, Hannah               J.H Putman               14.62  
  7 King Gillis, Sophia          J.H Putman               14.68  
 -- Marin, Carmen                Fisher Park             X14.20  
 
Girls 200 Meter Bantams
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Chevannes-Bruce, Jermail     Pinecrest                28.19Q  2 
  2 Carroll, Chloe               Cedarview                29.61Q  3 
  3 Hempstead, Lucy              D.A.Moodie I             29.69Q  1 
  4 Liu, Isabelle                Greenbank                31.05Q  4 
  5 Marin, Carmen                Fisher Park              29.14q  2 
  6 Chen, Annie                  Longfields D             29.77q  3 
  7 King Gillis, Sophia          J.H Putman               30.34q  3 
  8 St. John, Maia               Broadview                30.92q  2 
  9 Deschenes, Chloe             Broadview                30.97   1 
 10 Steeds, Hannah               J.H Putman               31.03   2 
 11 Gagne, Tyra                  D.A.Moodie I             31.18   3 
 12 Shapiro, Neila               Sir Wiston C             31.68   4 
 13 Cole, Emma                   J.H Putman               31.82   4 
 14 McIntosh, Destiny            Sir Wiston C             31.90   1 
 15 Barara, Raina                Fisher Park              31.91   4 
 16 Morin, Talia                 Longfields D             32.00   1 
 17 Hendy, Alexia                Longfields D             32.17   4 
 18 Son, Erin                    Greenbank                32.53   1 
 19 Zhu, Lynn                    Greenbank                32.62   3 
 20 Tkachuk, Calyssa             Kars                     32.63   1 
 21 Bown, Taylor                 D.A.Moodie I             33.01   4 
 22 Croune, Isabella             Kars                     33.07   2 
 23 McPolin, Adrianna            Sir Wiston C             33.20   2 
 24 Bernard, Berlina             Pinecrest                33.70   3 
 25 McLeod, Gwynnie              Carleton Heights         33.78   1 
 26 McCormick, Adele             Kars                     33.86   4 
 27 Schafer, Rachel              D. Roy Kennedy           35.38   2 
 28 Ibrahim, Yomna               Cedarview                35.81   2 
 29 Zhou, May May                Cedarview                36.38   1 
 30 Miles, Daeva                 Broadview                36.66   3 
 
Girls 200 Meter Bantams
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Chevannes-Bruce, Jermail     Pinecrest                28.48  
  2 Hempstead, Lucy              D.A.Moodie I             28.86  
  3 Marin, Carmen                Fisher Park              29.16  
  4 Chen, Annie                  Longfields D             30.19  
  5 Carroll, Chloe               Cedarview                30.32  
  6 Liu, Isabelle                Greenbank                30.65  
  7 King Gillis, Sophia          J.H Putman               30.83  
  8 St. John, Maia               Broadview                31.34  
 
Girls 800 Meter Bantams
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Livingstone, Clare           J.H Putman             2:44.54   1 
  2 Reynolds, Fiona              Longfields D           2:45.83   1 
  3 Swyer, MacKenzie             Cedarview              2:46.88   2 
  4 Doyle, Jenna                 Greenbank              2:51.24   1 
  5 Bell, Sydney                 Longfields D           2:51.29   1 
  6 Hayden, Darcy                Sir Wiston C           2:51.30   1 
  7 Cox, Gianna                  D.A.Moodie I           2:51.93   1 
  8 Mason, Kate                  Broadview              2:52.57   1 
  9 MacIntosh, Sarah             Fisher Park            2:53.11   2 
 10 Krasilczuk, Kaleigh          Cedarview              2:54.03   1 
 11 Catana, Maria                Longfields D           2:54.48   2 
 12 Kumar, Maya                  Broadview              2:54.82   2 
 13 Gagne, Tyra                  D.A.Moodie I           2:55.77   2 
 14 Moors, Bridget               Fisher Park            2:57.93   2 
 15 Lu, Brianna                  Broadview              3:00.71   1 
 16 Barara, Raina                Fisher Park            3:02.42   1 
 17 McDermot, Paige              Greenbank              3:08.72   1 
 18 Bown, Taylor                 D.A.Moodie I           3:09.85   1 
 19 Ghassel, Huda                Carleton Heights       3:12.67   2 
 20 Surendran, Eelana            Cedarview              3:14.15   1 
 21 Triantafillou, Eirini        Sir Wiston C           3:14.19   2 
 22 Wu, Crystal                  Carleton Heights       3:21.85   1 
 23 Taieb, Fathiah               Pinecrest              3:21.87   1 
 24 Lepage, Katelyn              Sir Wiston C           3:27.49   2 
 25 Xasan, Aisha                 Pinecrest              3:39.63   2 
 26 Ali, Faisa                   Pinecrest              4:05.76   2 
 
Girls 1500 Meter Bantams
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Swyer, MacKenzie             Cedarview              5:38.53   1 
  2 Livingstone, Clare           J.H Putman             5:39.10   1 
  3 Reynolds, Fiona              Longfields D           5:48.38   1 
  4 MacQuarrie, Julia            J.H Putman             5:51.50   2 
  5 Trenholm, Alexa              Kars                   5:52.16   2 
  6 George, Neha                 Fisher Park            5:54.70   1 
  7 Moors, Bridget               Fisher Park            5:54.92   1 
  8 Morin, Talia                 Longfields D           5:55.46   2 
  9 Mason, Kate                  Broadview              5:56.14   2 
 10 Stevens, Ria                 Kars                   6:00.62   1 
 11 Doyle, Jenna                 Greenbank              6:00.63   2 
 12 Bell, Sydney                 Longfields D           6:03.69   1 
 13 Peres, Corina                Fisher Park            6:05.60   2 
 14 Burke, Charlotte             Broadview              6:08.46   1 
 15 Grivas, Kristina             Cedarview              6:09.34   2 
 16 Devenny, Katie               D.A.Moodie I           6:10.33   2 
 17 Knuth, Talia                 Cedarview              6:28.23   2 
 18 Tu, Dona                     Greenbank              6:34.74   1 
 19 Gibson, Tassanie             Carleton Heights       6:36.71   2 
 20 Lubangi, Peace               Pinecrest              6:51.63   2 
 21 Xasan, Aisha                 Pinecrest              7:07.22   1 
 22 Vidalin, Sarah               Carleton Heights       7:07.83   1 
 23 Li, Julianne                 Carleton Heights       7:20.09   2 
 
Girls 4x100 Meter Relays Bantams
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Cedarview  'A'                                        58.68   2 
  2 Longfields Davidson  'A'                              58.71   1 
  3 Fisher Park/Summit Alt. (Fpsa)  'A'                   59.44   2 
  4 Pinecrest P.S.  'A'                                 1:00.51   2 
  5 D.A.Moodie I.S.  'A'                                1:00.63   1 
  6 J.H Putman  'A'                                     1:00.93   1 
  7 Greenbank  'A'                                      1:01.36   1 
  8 Broadview PS  'A'                                   1:03.03   1 
  9 Kars on the Rideau  'A'                             1:03.66   2 
 10 Carleton Heights  'A'                               1:03.83   1 
 
Girls 100 Meter Intermediates
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Moloughney, Abygail          D.A.Moodie I             14.00Q  4 
  2 Heins, Emily                 Fisher Park              14.25Q  2 
  3 Khoo, Ceil-Ling              Greenbank                14.35Q  3 
  4 Qin, Fiona                   Fisher Park              14.45Q  1 
  5 Walker, Shoshanna            D.A.Moodie I             14.54Q  5  14.533
  6 Jones, Olivia                Broadview                14.07q  4 
  7 Watkins, Vanessa             Sir Wiston C             14.54q  3  14.533
  8 Tam, Brooke                  Cedarview                14.83q  4 
  9 Scobie, Kathryn              Cedarview                14.94   1 
 10 Calof, Shelby                Greenbank                15.00   1 
 11 Piotto, Alex                 Fisher Park              15.19   5  15.185
 12 Lelievre, Rebecca            J.H Putman               15.19   1  15.188
 13 Rozon, Veronica              Longfields D             15.20   4 
 14 Bailey, Karen                Kars                     15.21   5 
 15 Hedley, Heather              Kars                     15.23   4 
 16 Guerra, Olivea               Longfields D             15.26   3  15.257
 17 Lim, Caitlin                 Greenbank                15.26   2  15.258
 18 Wang, Cat                    Broadview                15.28   5 
 19 Collier, Emma                Kars                     15.32   3 
 20 Syrette, Kaylie              J.H Putman               15.37   3 
 21 Islam, Maisha                D.A.Moodie I             15.42   1 
 22 Keenan, Claire               J.H Putman               15.47   5 
 23 Paquette, Sam                D. Roy Kennedy           15.54   4 
 24 Gaber, Faiza                 Pinecrest                15.58   4 
 25 Knight, Daesha               Longfields D             15.68   2 
 26 Moreau, Shella               Sir Wiston C             15.76   1 
 27 Huynh, Kathleen              D. Roy Kennedy           15.96   2 
 28 Irwin, Amber                 Sir Wiston C             16.16   5 
 29 Brown, Chayleena             Carleton Heights         16.42   2 
 30 Sami, Qamar                  Pinecrest                16.49   2 
 31 Aldridge, Willow             D. Roy Kennedy           16.74   1 
 32 Chhay, Galliyani             Pinecrest                16.88   3 
 
Girls 100 Meter Intermediates
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Jones, Olivia                Broadview                13.94  
  2 Khoo, Ceil-Ling              Greenbank                14.23  
  3 Qin, Fiona                   Fisher Park              14.29  
  4 Heins, Emily                 Fisher Park              14.32  
  5 Walker, Shoshanna            D.A.Moodie I             14.36  
  6 Watkins, Vanessa             Sir Wiston C             14.41  
  7 Tam, Brooke                  Cedarview                14.64  
  8 Moloughney, Abygail          D.A.Moodie I             16.18  
 
Girls 200 Meter Intermediates
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Heins, Emily                 Fisher Park              29.19Q  3 
  2 Moloughney, Abygail          D.A.Moodie I             29.32Q  1 
  3 Carroll, Haley               J.H Putman               29.70Q  2 
  4 Walters, Madjanah            D.A.Moodie I             30.44Q  4 
  5 Qin, Fiona                   Fisher Park              29.80q  1 
  6 Milshtein, Emily             Longfields D             30.80q  2 
  7 Spence, Katherine            Longfields D             30.82q  1 
  8 Liebenberg, Anna             Fisher Park              30.91q  4 
  9 Watkins, Vanessa             Sir Wiston C             30.92   4 
 10 Hedley, Heather              Kars                     31.44   4 
 11 Lim, Caitlin                 Greenbank                31.57   3 
 12 Katsoulakis, Leeza           Sir Wiston C             32.04   3 
 13 Song, JoJo                   Greenbank                32.06   1 
 14 Christensen, Reiley          Cedarview                32.35   2 
 15 Bendaas, Amira               Longfields D             32.48   3 
 16 Paquette, Sam                D. Roy Kennedy           32.71   3 
 17 Sherratt, Frances            Greenbank                32.94   4 
 18 Kyrylenko, Olga              D.A.Moodie I             32.95   1 
 19 Bohm, Cassandra              Cedarview                33.67   4 
 20 Archdeacon, Sara             J.H Putman               33.68   1 
 21 Gaber, Faiza                 Pinecrest                33.88   2 
 22 Crysler, Bella               Broadview                33.89   2 
 23 Hamilton, Alfa               D. Roy Kennedy           34.07   2 
 24 Laflamme, Bella              D. Roy Kennedy           34.11   3 
 25 Nangle, Carly                Broadview                34.46   3 
 26 Chhay, Galliyani             Pinecrest                35.95   4 
 
Girls 200 Meter Intermediates
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Heins, Emily                 Fisher Park              29.35  
  2 Moloughney, Abygail          D.A.Moodie I             29.36  
  3 Carroll, Haley               J.H Putman               29.65  
  4 Qin, Fiona                   Fisher Park              29.88  
  5 Liebenberg, Anna             Fisher Park              30.82   30.813
  6 Spence, Katherine            Longfields D             30.82   30.819
  7 Milshtein, Emily             Longfields D             30.94  
  8 Walters, Madjanah            D.A.Moodie I             31.01  
 
Girls 400 Meter Intermediates
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 van Baaren, Elly             Broadview              1:06.45   4 
  2 Azor-Gagne, Tamisha          D.A.Moodie I           1:08.63   3 
  3 Klein, Maggie                D.A.Moodie I           1:08.75   2 
  4 Milshtein, Emily             Longfields D           1:09.70   3 
  5 Bown, Zoe                    D.A.Moodie I           1:10.65   1 
  6 Beanlands, Hannah            Cedarview              1:11.30   1 
  7 Deschenes, Chloe             Broadview              1:12.27   3 
  8 Schute, Fiona                Fisher Park            1:12.64   4 
  9 Horn, Penny                  J.H Putman             1:13.41   4 
 10 Lelievre, Rebecca            J.H Putman             1:13.49   1 
 11 Liebenberg, Anna             Fisher Park            1:13.53   3 
 12 Carroll, Haley               J.H Putman             1:14.33   2 
 13 George, Neha                 Fisher Park            1:14.44   1 
 14 Blackwell, Cheyanne          D. Roy Kennedy         1:14.99   4 
 15 Kagabo, Britney              Greenbank              1:15.39   4 
 16 Sherratt, Frances            Greenbank              1:16.74   1 
 17 Sureshkumar, Abinaya         Longfields D           1:21.37   2 
 18 Herperger, Rachel            D. Roy Kennedy         1:21.42   3 
 19 Nangle, Carly                Broadview              1:22.81   2 
 20 Hamilton, Alfa               D. Roy Kennedy         1:23.67   2 
 21 Lafaro, Gabby                Sir Wiston C           1:27.06   1 
 22 Wollman, Ariel               Longfields D           1:28.02   1 
 
Girls 800 Meter Intermediates
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Sheridan, Katy               Broadview              2:39.12   1 
  2 Banks, Sierra                D.A.Moodie I           2:43.40   1 
  3 Mullan, Marley               Fisher Park            2:44.11   2 
  4 Nordstrom, Hannah            Kars                   2:46.59   2 
  5 MacDougall, Camryn           Fisher Park            2:50.60   2 
  6 Kagabo, Britney              Greenbank              2:51.28   2 
  7 Klein, Maggie                D.A.Moodie I           2:51.68   1 
  8 Ayoub, Ayisha                Greenbank              2:51.90   1 
  9 Alp, Jayden                  Fisher Park            2:52.02   1 
 10 MacDonald, Caitlyn           Kars                   2:53.53   1 
 11 Grossman, Gisela             D.A.Moodie I           2:54.83   2 
 12 Ranahan, Chloe               Greenbank              2:55.72   1 
 13 Horn, Penny                  J.H Putman             2:58.12   2 
 14 Legare, sophie               Kars                   2:59.28   1 
 15 Beanlands, Hannah            Cedarview              3:04.72   1 
 16 Anagnostopoulos, Alexis      Cedarview              3:08.57   2 
 17 Murphy, Emma                 Longfields D           3:14.95   1 
 18 Bregg, Angelica              Longfields D           3:15.98   2 
 19 Yan, Sally                   Longfields D           3:22.76   1 
 20 Saleh, Nadeen                Sir Wiston C           3:53.30   2 
 21 Taieb, Nasra                 Pinecrest              4:15.77   2 
 22 Muaz, Tesnim                 Pinecrest              4:28.55   1 
 -- Famili, Maya                 Sir Wiston C               DNF   2 
 -- Byford, Sarah                Sir Wiston C          X2:50.62   1 
 
Girls 1500 Meter Intermediates
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Banks, Sierra                D.A.Moodie I           5:18.40  
  2 Sheridan, Katy               Broadview              5:20.82  
  3 Ranahan, Chloe               Greenbank              5:41.32  
  4 Mullan, Marley               Fisher Park            5:42.93  
  5 MacDougall, Camryn           Fisher Park            5:43.32  
  6 Frietag, Rachel              Fisher Park            5:44.36  
  7 Grossman, Gisela             D.A.Moodie I           5:48.03  
  8 Butterfield, Lauren          Cedarview              5:50.35  
  9 MacDonald, Caitlyn           Kars                   5:58.22  
 10 Legare, sophie               Kars                   5:59.80  
 11 Cook, Laura                  D.A.Moodie I           5:59.84  
 12 Hall, Hannah                 Broadview              6:02.03  
 13 Karovitch, Sophie            Broadview              6:05.96  
 14 Hamel, Madison               Sir Wiston C           6:10.16  
 15 Sherwood, Courtney           J.H Putman             6:27.40  
 16 Clark, Samantha              J.H Putman             6:28.89  
 17 Jason-Byerley, Sonia         Sir Wiston C           6:39.00  
 18 Yan, Sally                   Longfields D           6:40.68  
 19 Xu, Angela                   Greenbank              6:43.48  
 20 Bruce, Ashley                Cedarview              6:52.63  
 21 Billings, Regan              Longfields D           7:43.16  
 22 Hassan, Batoul               Longfields D           8:13.82  
 
Girls 4x100 Meter Relays Intermediates
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 D.A.Moodie I.S.  'A'                                  56.99   2 
  2 Greenbank  'A'                                        57.64   1 
  3 Fisher Park/Summit Alt. (Fpsa)  'A'                   57.66   2 
  4 Broadview PS  'A'                                     57.79   2 
  5 Cedarview  'A'                                        59.11   1 
  6 J.H Putman  'A'                                       59.67   1 
  7 Longfields Davidson  'A'                              59.87   1 
  8 Kars on the Rideau  'A'                             1:00.38   2 
  9 D. Roy Kennedy  'A'                                 1:02.42   2 
 10 Pinecrest P.S.  'A'                                 1:10.72   1 
 
Boys 100 Meter Bantams
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Charite, Coinley             Pinecrest                13.18Q  2 
  2 Sola, Jeremiah               Longfields D             13.33Q  3 
  3 Liu, Triston                 Greenbank                13.80Q  1 
  4 Byers, Clay                  J.H Putman               14.09Q  4  14.085
  5 Francois, Wil                Carleton Heights         13.83q  3 
  6 Martin, Gabe                 Fisher Park              13.90q  2 
  7 Colley, Jaheim               Broadview                13.97q  2 
  8 Babalola, Israel             Longfields D             14.09q  2  14.081
  9 Lister, Patrick              Fisher Park              14.10   3 
 10 Asamoah, David               Longfields D             14.15   1 
 11 Hunter, Jackson              J.H Putman               14.18   2 
 12 Capy, Anthony                D. Roy Kennedy           14.24   3 
 13 Smith, Ben                   Broadview                14.32   4 
 14 Currie, Carter               Cedarview                14.45   2 
 15 Jackson-Cappuccino, Rowa     Fisher Park              14.46   4 
 16 Hamilton, Tommy              Sir Wiston C             14.58   3  14.572
 17 Dwyer, Noah                  Greenbank                14.58   2  14.579
 18 Tembo, Ailucky               Cedarview                14.60   4 
 19 Allan, Kyle                  Sir Wiston C             14.83   4 
 20 Player, Alex                 J.H Putman               14.98   1 
 21 Ahmadi, Siyam                D.A.Moodie I             14.99   4 
 22 Moss-McEachern, Jayson       Greenbank                15.01   4 
 23 La, David                    Pinecrest                15.26   3  15.258
 24 Gratwohl, Isaiah             D. Roy Kennedy           15.26   1  15.259
 25 Besier, Erik                 Broadview                15.31   1 
 26 Wells, Logan                 Kars                     15.35   1 
 27 Marikar, Yoosef              D.A.Moodie I             15.43   3 
 28 Brandt, Willem               Sir Wiston C             15.77   1 
 29 McCullough, Liam             D.A.Moodie I             16.69   2 
 
Boys 100 Meter Bantams
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Charite, Coinley             Pinecrest                13.24  
  2 Francois, Wil                Carleton Heights         13.48  
  3 Sola, Jeremiah               Longfields D             13.53  
  4 Liu, Triston                 Greenbank                13.56  
  5 Colley, Jaheim               Broadview                13.78  
  6 Martin, Gabe                 Fisher Park              13.83  
  7 Byers, Clay                  J.H Putman               14.27  
  8 Babalola, Israel             Longfields D             14.58  
 
Boys 200 Meter Bantams
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Charite, Coinley             Pinecrest                27.21Q  3 
  2 Sola, Jeremiah               Longfields D             27.30Q  2 
  3 Lister, Patrick              Fisher Park              29.07Q  1 
  4 Sarkozy, Aidan               Fisher Park              29.18Q  4 
  5 Martin, Gabe                 Fisher Park              28.11q  2 
  6 Byers, Clay                  J.H Putman               28.87q  3 
  7 Smith, Ben                   Broadview                29.25q  2 
  8 Cooper, Dante                Sir Wiston C             29.35q  3 
  9 Adeli, Kevin                 D.A.Moodie I             29.38   1 
 10 Saunders, Hudson             Kars                     29.52   2 
 11 Price, Jacob                 Greenbank                29.86   1 
 12 Currie, Carter               Cedarview                29.94   4 
 13 Dwyer, Noah                  Greenbank                30.11   3 
 14 Beardall, Ryan               D.A.Moodie I             30.57   2 
 15 Veale, Max                   D.A.Moodie I             30.64   3 
 16 Gojkovic, Alek               Cedarview                30.66   3 
 17 Elliot, Cameron              Longfields D             30.75   4 
 18 Pergel, Dan                  Broadview                30.81   1 
 19 Churchill, Michael           Longfields D             30.85   1 
 20 Harris, Jake                 J.H Putman               31.15   2 
 21 Lukic, Stephan               Greenbank                31.18   2 
 22 McGuiness, Riley             Sir Wiston C             31.28   4 
 23 Bodkin-Dick, Daniel          J.H Putman               31.59   1 
 24 Wiwekananda, Aditya          Sir Wiston C             31.81   1 
 25 Sauve, Aiden                 D. Roy Kennedy           32.39   3 
 26 Torrince, Theossh            Broadview                33.25   4 
 27 Stone, Tyler                 Pinecrest                34.05   4 
 28 Kara, Mehmet                 D. Roy Kennedy           34.47   1 
 29 Jennings, Eric               D. Roy Kennedy           37.63   4 
 
Boys 200 Meter Bantams
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Charite, Coinley             Pinecrest                27.21  
  2 Sola, Jeremiah               Longfields D             27.50  
  3 Martin, Gabe                 Fisher Park              28.61  
  4 Byers, Clay                  J.H Putman               29.09  
  5 Sarkozy, Aidan               Fisher Park              29.43  
  6 Lister, Patrick              Fisher Park              29.44  
  7 Smith, Ben                   Broadview                29.73  
  8 Cooper, Dante                Sir Wiston C             30.54  
 
Boys 800 Meter Bantams
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Sun, Bryan                   Cedarview              2:25.76   2 
  2 Zerrouk, Idir                Longfields D           2:27.22   1 
  3 JohnstonNeilson, Brady       Greenbank              2:31.74   2 
  4 Zhu, David                   Longfields D           2:32.03   1 
  5 Adeli, Kevin                 D.A.Moodie I           2:32.58   2 
  6 Beardall, Ryan               D.A.Moodie I           2:32.84   1 
  7 Price, Jacob                 Greenbank              2:33.87   1 
  8 Karavally, Roshan            Longfields D           2:35.16   2 
  9 Latulippe, Nathan            Kars                   2:35.29   1 
 10 Maguire Burke, Liam          Fisher Park            2:38.51   2 
 11 Moloughney, Ronan            D.A.Moodie I           2:39.80   2 
 12 Morris, Henry                Fisher Park            2:43.76   1 
 13 Wang, Andrew                 J.H Putman             2:44.41   1 
 14 Brandt, Willem               Sir Wiston C           2:46.42   2 
 15 Yuill, Ryoma                 D. Roy Kennedy         2:47.29   2 
 16 Gojkovic, Alek               Cedarview              2:48.64   2 
 17 Harris, Jake                 J.H Putman             2:50.75   2 
 18 Bhindi, Ravi                 Cedarview              2:51.01   1 
 19 Nordstrom, Gregor            Kars                   2:52.58   1 
 20 Littlejohn, Isaac            Broadview              2:52.73   1 
 21 Szabo, Alexander             Broadview              2:54.38   2 
 22 Kearns, Sean                 J.H Putman             2:57.13   1 
 23 Lukic, Filip                 Greenbank              2:58.82   2 
 24 Salem, Ahmed                 Sir Wiston C           3:00.02   1 
 25 Okhrimtchouk, Taras          D. Roy Kennedy         3:00.51   1 
 26 Huynh, Anthony               Pinecrest              3:02.47   2 
 27 Rajkumar, Rishi              Carleton Heights       3:05.99   1 
 28 Abdi, Abraar                 Carleton Heights       3:14.74   2 
 29 Jennings, Eric               D. Roy Kennedy         3:17.80   1 
 30 Azeem, Ovais                 Pinecrest              3:19.30   2 
 -- Pensom, Jack                 Fisher Park                DNF   1 
 
Boys 1500 Meter Bantams
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 JohnstonNeilson, Brady       Greenbank              5:01.48   2 
  2 Karavally, Roshan            Longfields D           5:08.62   2 
  3 Jones, Stuart                D. Roy Kennedy         5:11.00   2 
  4 Pensom, Jack                 Fisher Park            5:20.31   1 
  5 Maguire-Burke, Liam          Fisher Park            5:23.97   1 
  6 Morris, Henry                Fisher Park            5:34.30   2 
  7 Yuill, Ryoma                 D. Roy Kennedy         5:37.89   1 
  8 Morrin, Hugh                 Greenbank              5:39.20   1 
  9 Greene, Ethan                Broadview              5:40.89   2 
 10 Gibson, Bennett              Carleton Heights       5:41.45   1 
 11 Bhindi, Ravi                 Cedarview              5:45.40   1 
 12 Nordstrom, Gregor            Kars                   5:45.54   1 
 13 Sutherland, Jason            D.A.Moodie I           5:46.72   2 
 14 Elkanzi, Yasin               Broadview              5:48.12   1 
 15 Snow, Thomas                 D.A.Moodie I           5:51.06   1 
 16 Anwar, Sami                  Sir Wiston C           6:00.31   1 
 17 Iliopoulos, Michael          Longfields D           6:06.42   1 
 18 Okhrimtchouk, Taras          D. Roy Kennedy         6:07.08   2 
 19 Mazhar, William              J.H Putman             6:07.45   2 
 20 Gorman, Trevor               Kars                   6:11.13   2 
 21 Abdullahi, Ibrahim           Pinecrest              6:13.47   2 
 22 Kalab, Adam                  D.A.Moodie I           6:13.73   2 
 23 Thomas, DJ                   Greenbank              6:19.80   1 
 24 La, David                    Pinecrest              6:53.03   1 
 
Boys 4x100 Meter Relays Bantams
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Longfields Davidson  'A'                              56.10   1 
  2 Fisher Park/Summit Alt. (Fpsa)  'A'                   56.53   2 
  3 Cedarview  'A'                                        56.86   1 
  4 J.H Putman  'A'                                       57.24   2 
  5 Greenbank  'A'                                        57.38   1 
  6 D.A.Moodie I.S.  'A'                                  57.60   2 
  7 Pinecrest P.S.  'A'                                   57.71   1 
  8 Kars on the Rideau  'A'                               58.36   2 
  9 Carleton Heights  'A'                                 59.49   1 
 10 Broadview PS  'A'                                   1:00.15   1 
 11 D. Roy Kennedy  'A'                                 1:00.34   2 
 
Boys 100 Meter Intermediates
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Hall, Jevaughn               Sir Wiston C             12.85Q  1 
  2 Soriba, Kollie               Longfields D             12.90Q  3 
  3 Woodman, Spencer             J.H Putman               13.38Q  4 
  4 Knight, Kai                  Longfields D             13.42Q  2 
  5 Aiken, Justin                Fisher Park              12.93q  3 
  6 Al-Meanie, Alameen           Longfields D             13.11q  1 
  7 Wah, Shar                    Greenbank                13.46q  1  13.457
  8 Cernetchi, Vasili            Cedarview                13.46q  3  13.460
  9 Marriott, Nick               Kars                     13.50   2 
 10 Bossert, Paul                Broadview                13.51   3 
 11 Ng, Lukas                    Cedarview                13.60   4 
 12 Liu, Sandy                   Greenbank                13.72   4 
 13 Saker, Jamie                 Greenbank                13.77   3 
 14 Chase, Nicholas              Fisher Park              13.86   2 
 15 Morgan, Colin                Broadview                13.90   4 
 16 Pasha, Talha                 Pinecrest                13.93   3 
 17 Thayaalan, Anujan            J.H Putman               13.98   1 
 18 Haugen, Callum               Fisher Park              14.00   1 
 19 Micallef, Quinton            Sir Wiston C             14.12   2 
 20 Ghazal, Salim                D.A.Moodie I             14.26   3 
 21 Lambert, Tyler               Pinecrest                14.32   4 
 22 Richardson, Isaac            Broadview                14.53   1 
 23 Miller, Cole                 J.H Putman               14.54   2 
 24 Sanderson, Matthew           D.A.Moodie I             14.62   4 
 -- Armstrong, Owen              Longfields D            X13.05   4 
 
Boys 100 Meter Intermediates
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Hall, Jevaughn               Sir Wiston C             12.66  
  2 Soriba, Kollie               Longfields D             12.70  
  3 Aiken, Justin                Fisher Park              12.74  
  4 Al-Meanie, Alameen           Longfields D             12.87  
  5 Cernetchi, Vasili            Cedarview                13.28  
  6 Woodman, Spencer             J.H Putman               13.37  
  7 Knight, Kai                  Longfields D             13.39  
  8 Wah, Shar                    Greenbank                14.17  
 
Boys 200 Meter Intermediates
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Nadjiwon-foster, Carver      Kars                     26.62Q  4 
  2 Armstrong, Owen              Longfields D             26.77Q  1 
  3 Abdullahi, Ahmed             Greenbank                26.81Q  2 
  4 Aiken, Justin                Fisher Park              27.21Q  3 
  5 Woodman, Spencer             J.H Putman               27.34q  1 
  6 Bossert, Paul                Broadview                27.39q  2 
  7 Adams, Angus                 Longfields D             27.42q  4 
  8 Shahen, Spencer              Greenbank                27.56q  3 
  9 Marshall, Nolan              Kars                     27.78   1 
 10 Reid, Dawson                 Longfields D             27.96   3 
 11 Henriksen-WillisJaco, Ja     Cedarview                28.43   3 
 12 Lundstrom, Aidan             D.A.Moodie I             28.47   2 
 13 Brown, Terrell               Cedarview                28.69   2 
 14 Jean-Jacques, Ralph          D.A.Moodie I             29.19   3 
 15 Thayaalan, Anujan            J.H Putman               29.21   2 
 16 Campeau, Brayden             Cedarview                29.41   4 
 17 Adrian-Lessard, Charles      Fisher Park              29.43   1 
 18 Bratu, Bogdan                Fisher Park              29.50   4 
 19 Zang, Michael                Greenbank                29.51   4 
 20 Lambert, Tyler               Pinecrest                31.10   2 
 21 Anderson, Fraser             Broadview                31.17   1 
 22 Afkham-Ebrahimi, Beejan      Broadview                31.75   4 
 
Boys 200 Meter Intermediates
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Aiken, Justin                Fisher Park              26.01  
  2 Nadjiwon-foster, Carver      Kars                     26.18  
  3 Armstrong, Owen              Longfields D             26.46  
  4 Abdullahi, Ahmed             Greenbank                26.50  
  5 Adams, Angus                 Longfields D             27.01  
  6 Woodman, Spencer             J.H Putman               27.20  
  7 Bossert, Paul                Broadview                27.62  
 
Boys 400 Meter Intermediates
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Abdullahi, Ahmed             Greenbank              1:00.95   3 
  2 Driscoll, Will               Cedarview              1:01.26   1 
  3 Driscoll, Cam                Cedarview              1:01.56   2 
  4 Scrivens, Cameron            J.H Putman             1:02.12   4 
  5 Jean-Jacques, Ralph          D.A.Moodie I           1:04.34   1 
  6 Lundstrom, Aidan             D.A.Moodie I           1:04.51   3 
  7 Quassim, Murtaza             Longfields D           1:04.56   3 
  8 Favrin, Chris                D.A.Moodie I           1:04.97   2 
  9 Sarkozy, Aidan               Fisher Park            1:06.03   4 
 10 Morgan, Colin                Broadview              1:07.46   3 
 11 Kaka, Yusef                  Longfields D           1:08.10   4  1:08.093
 12 Oudjida, Hani                Longfields D           1:08.10   1  1:08.097
 13 Hassan, Omar                 D. Roy Kennedy         1:08.70   1 
 14 Pegrum, Devon                Greenbank              1:09.02   4 
 15 Singh-Sharpe, Mandela        Fisher Park            1:09.11   1 
 16 Iqbal, Ramit                 Broadview              1:09.47   1 
 17 Al-Ahmadi, Ibrahim           Pinecrest              1:15.39   2 
 18 Cameron, Alex                Sir Wiston C           1:17.23   3 
 19 Whyte, ben                   Kars                   1:17.35   2 
 20 Moriarty, Travis             Sir Wiston C           1:20.02   4 
 21 Faraj, Masaar                Pinecrest              1:30.41   4 
 
Boys 800 Meter Intermediates
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Hamed, Hassan                Longfields D           2:17.73   2 
  2 Driscoll, Cam                Cedarview              2:24.01   2 
  3 Henriksen-WillisJaco, Ja     Cedarview              2:25.27   1 
  4 Motuma, Challa               Pinecrest              2:26.59   1 
  5 Scrivens, Cameron            J.H Putman             2:31.59   2 
  6 Bennett, Wilson              Kars                   2:32.41   1 
  7 Lajeunesse, Dylan            J.H Putman             2:35.53   1 
  8 Cugalj, Nikola               Sir Wiston C           2:35.73   2 
  9 Campeau, Brayden             Cedarview              2:36.61   2 
 10 Ayoub, Haythem               D. Roy Kennedy         2:36.95   1 
 11 Zanetti, Lucas               Greenbank              2:37.08   1 
 12 Bartholomew, Ben             Fisher Park            2:37.92   1 
 13 Nicolle, Sebastien           Fisher Park            2:38.64   1 
 14 Miles, Carson                Broadview              2:39.66   2 
 15 Pederson, Nico               Fisher Park            2:40.11   2 
 16 Ghazal, Salim                D.A.Moodie I           2:40.21   1 
 17 Wright, Noah                 Broadview              2:42.13   1 
 18 Pegrum, Devon                Greenbank              2:44.83   2 
 19 Abdulahi, Suber              Longfields D           2:48.06   1 
 20 ferguson, Chris              Kars                   2:50.60   2 
 21 Porter, Colin                Greenbank              2:50.62   1 
 22 Mills, Aidan                 Broadview              2:53.85   2 
 23 Norman, Matthew              Sir Wiston C           2:54.31   2 
 24 Huynh, Tristan               D. Roy Kennedy         2:58.16   2 
 25 Yassin, Farhan               Pinecrest              3:21.40   1 
 26 Al-Ahmadi, Ibrahim           Pinecrest              3:23.41   1 
 -- Ayres, Brayden               Carleton Heights           DNF   1 
 -- Quassim, Murtaza             Longfields D               DNF   1 
 -- Bondok, Mustafa              D.A.Moodie I               DNF   1 
 
Boys 1500 Meter Intermediates
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Driscoll, Will               Cedarview              4:50.85  
  2 Moyes, Jaden                 J.H Putman             4:57.80  
  3 Walsh, Jack                  Kars                   5:00.05  
  4 Abdulahi, subb               Longfields D           5:03.09  
  5 Zanetti, Lucas               Greenbank              5:04.61  
  6 Steele, Colin                D.A.Moodie I           5:04.66  
  7 Motuma, Challa               Pinecrest              5:11.00  
  8 Moriarty, Travis             Sir Wiston C           5:12.37  
  9 Miles, Carson                Broadview              5:13.26  
 10 Bondok, Mustafa              D.A.Moodie I           5:14.77  
 11 Pederson, Nico               Fisher Park            5:17.04  
 12 Huynh, Tristan               D. Roy Kennedy         5:19.00  
 13 Omar, Haroon                 Longfields D           5:22.52  
 14 Thebaud, Arthur              Broadview              5:23.28  
 15 Poole, Jared                 Greenbank              5:30.55  
 16 Kilby, Duncan                Sir Wiston C           5:34.61  
 17 Sartzetakis, Anthony         Longfields D           5:36.42  
 18 Bichet, Gabriel              Greenbank              5:41.96  
 19 Mills, Aidan                 Broadview              5:43.02  
 20 Yassin, Farhan               Pinecrest              6:20.83  
 
Boys 4x100 Meter Relays Intermediates
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Longfields Davidson  'A'                              50.38   1 
  2 Cedarview  'A'                                        53.39   1 
  3 Kars on the Rideau  'A'                               53.55   2 
  4 Greenbank  'A'                                        53.94   1 
  5 D.A.Moodie I.S.  'A'                                  54.17   1 
  6 Fisher Park/Summit Alt. (Fpsa)  'A'                   54.43   1 
  7 J.H Putman  'A'                                       54.49   2 
  8 Pinecrest P.S.  'A'                                   56.31   2 
  9 Broadview PS  'A'                                     56.58   2

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s