2009 – Brockville Masters Meet

Licensed to Ottawa Lions T&F Club Hy-Tek’s Meet Manager 01/06/2009 08:36 PM

Masters – Eastern Ontario and – 31/05/2009

Hi-Performance Invitational

Brockville

Results

W1-99 100 m

=====================================================================

Name Age Team Finals Wind

=====================================================================

1 Alexis, Wendy W54 Unattached 14.16 -1.8

2 Mueller, Brenda W41 Unattached 14.91 -1.8

3 Graczyk, Ela W57 Unattached 16.09 -1.8

4 Dressler, Petrina W36 Unattached 18.11 -1.8

M1-99 100 m

========================================================================

Name Age Team Finals Wind H#

========================================================================

1 James, Ben M53 Unattached 11.94 -1.7 3

2 Robinson, Paula M44 Unattached 12.06 -1.7 3

3 Williams, Lawrence M8 Unattached 12.29 -0.3 1

4 Doris, John M37 Unattached 12.52 -0.3 1

5 Percival, Dan M35 Unattached 12.61 -0.3 1

6 Powell, Tony M66 Unattached 12.93 -0.5 4

7 White, Paul M42 Unattached 13.40 +0.0 2

8 Forsyth, Josh M31 Unattached 13.46 -0.3 1

9 Gualdino, Michel M36 Unattached 13.49 -0.3 1

10 Saikaley, Mark M47 Unattached 13.64 +0.0 2

11 Whitehorne, Ron M56 Unattached 13.69 -1.7 3

12 Reavie, Dan M51 Unattached 13.81 -1.7 3

13 Joxefacki, Alexander M59 Unattached 14.18 -1.7 3

14 Camani, Bryan M62 Unattached 14.60 -0.5 4

15 LeBlanc, Andrew M44 Unattached 14.61 +0.0 2

15 Primeau, Willy M49 Unattached 14.62 +0.0 2

17 Bateman, Mark M46 Unattached 14.88 +0.0 2

18 Wardle, Ray M76 Unattached 16.41 -0.5 4

19 Burchell, Phil M68 Unattached 16.87 -0.5 4

20 Poole, Bill M65 Unattached 16.92 -0.5 4

21 Bayles, William M44 Unattached 16.95 +0.0 2

22 Daghavarian, Harry M73 Unattached 20.22 -0.5 4

W1-99 200 m

=====================================================================

Name Age Team Finals Wind

=====================================================================

1 Alexis, Wendy W54 Unattached 29.48 3.8

2 Graczyk, Ela W57 Unattached 33.11 3.8

M1-99 200 m

========================================================================

Name Age Team Finals Wind H#

========================================================================

1 Daghavarian, Harry M73 Unattached 23.57 1.3 3

2 Williams, Lawrence M8 Unattached 23.61 1.2 1

3 James, Ben M53 Unattached 24.20 1.4 2

4 Robinson, Paula M44 Unattached 24.59 1.2 1

5 Doris, John M37 Unattached 25.87 1.2 1

6 Gualdino, Michel M36 Unattached 26.81 1.2 1

7 Powell, Tony M66 Unattached 26.86 1.4 2

8 Davis, Ken M54 Unattached 27.03 1.4 2

9 Biglow, John M43 Unattached 28.43 1.2 1

10 LeBlanc, Andrew M44 Unattached 29.21 1.2 1

11 Joxefacki, Alexander M59 Unattached 29.37 1.4 2

12 Wilson, Hugh M70 Unattached 30.76 1.3 3

13 McIlwaine, Bill M71 Unattached 33.90 1.3 3

14 Wardle, Ray M76 Unattached 34.62 1.3 3

15 Burchell, Phil M68 Unattached 36.09 1.4 2

16 Pascoe, Jim M71 Unattached 36.31 1.3 3

17 Bernaquez, Jean M77 Unattached 40.18 1.3 3

18 Cullen, Liam M67 Unattached 44.42 1.4 2

W1-99 400 m

================================================================

Name Age Team Finals

================================================================

1 Willis, Katherine W51 Unattached 1:21.63

M1-99 400 m

===================================================================

Name Age Team Finals H#

===================================================================

1 Williams, Lawrence M8 Unattached 53.81 1

2 Dunbar, Kevin M34 Unattached 55.67 1

3 Reid, Richard M8 Unattached 1:00.94 1

4 Doris, John M37 Unattached 1:01.21 1

5 Davis, Ken M54 Unattached 1:01.62 2

6 Pontius, Bill M54 Unattached 1:02.46 2

7 Geohagen, Niegel M41 Unattached 1:02.79 1

8 Biglow, John M43 Unattached 1:02.89 1

9 LeBlanc, Andrew M44 Unattached 1:08.94 1

10 Baker, Anthony M56 Unattached 1:09.82 2

11 Poth, Dave M61 Unattached 1:15.47 2

12 Cobledick, Roger M66 Unattached 1:16.21 2

13 McIlwaine, Bill M71 Unattached 1:21.62 3

14 Pascoe, Jim M71 Unattached 1:23.96 3

15 Wilson, Hugh M70 Unattached 1:31.28 3

16 Bernaquez, Jean M77 Unattached 1:35.62 3

17 Daghavarian, Harry M73 Unattached 1:50.73 3

W1-99 800 m

================================================================

Name Age Team Finals

================================================================

1 Tedford, Cathy W56 Unattached 2:47.81

M1-99 800 m

================================================================

Name Age Team Finals

================================================================

1 Geohagen, Niegel M41 Unattached 2:32.54

2 McFall, Ian M48 Unattached 2:43.41

3 Baker, Anthony M56 Unattached 2:47.70

4 Francois, Bryne M61 Unattached 3:01.47

5 Primeau, Willy M49 Unattached 3:11.25

6 Pascoe, Jim M71 Unattached 3:12.08

7 Wilson, Hugh M70 Unattached 3:34.33

8 Bernaquez, Jean M77 Unattached 3:36.04

9 Daghavarian, Harry M73 Unattached 4:07.69

W1-99 1500 m

================================================================

Name Age Team Finals

================================================================

1 Boultbee, April W38 Unattached 5:19.82

2 Boultbee, Melanie W38 Unattached 5:25.94

3 Motiuk, Michele W50 BYTW 5:26.84

4 Snarr, Tracey W45 Unattached 5:34.77

5 New, Cindy W53 Unattached 5:45.20

M1-99 1500 m

================================================================

Name Age Team Finals

================================================================

1 Martel, Francois M55 Unattached 4:38.14

2 Kary, Dave M50 Unattached 4:39.53

3 Norman, Tim M51 Unattached 4:56.59

4 Geohagen, Niegel M41 Unattached 5:11.07

5 Swift, Rick M62 Unattached 5:15.43

6 Reavie, Dan M51 Unattached 5:37.86

7 Kent, Gib M46 Unattached 6:07.61

8 Francois, Bryne M61 Unattached 6:08.83

9 Bernaquez, Jean M77 Unattached 7:26.30

10 Wilson, Hugh M70 Unattached 7:26.31

W1-99 3000 m

================================================================

Name Age Team Finals

================================================================

1 Boultbee, April W38 Unattached 11:09.61

2 Wynands, Janet W49 Unattached 11:24.09

3 Carson, Sherry W52 Unattached 11:25.97

4 Boultbee, Melanie W38 Unattached 11:50.23

5 Willis, Katherine W51 Unattached 13:04.40

6 Tedford, Cathy W56 Unattached 19:12.48

W1-99 5000 m Race Walk

================================================================

Name Age Team Finals

================================================================

1 Samson, Caroline W38 BYTW 29:54.23

2 Archibald, Sandy W50 BYTW 31:23.86

3 Chisholm, Sharon W39 BYTW 33:35.67

4 Sarkar, Eileen W67 BYTW 37:17.91

5 Poth, Lyn W63 Unattached 41:28.60

— Harper, Bridget W15 Unattached X35:37.65

— Brown, Jenny W25 BYTW X36:19.41

W1-99 Short Hurdles

=====================================================================

Name Age Team Finals Wind

=====================================================================

1 Mueller, Brenda W41 Unattached 19.21 0.5

2 Poth, Jen W36 Unattached 20.97 0.5

M1-99 Short Hurdles

=====================================================================

Name Age Team Finals Wind

=====================================================================

1 Whitehorne, Ron M56 Unattached 17.70 0.5

M1-99 3000 m Steeplechase

================================================================

Name Age Team Finals

================================================================

1 Smith, Doug M58 Unattached 14:34.13