2009 – KPR Peterborough Track & Field Meet



Licensed to Ottawa Lions T&F Club HY-TEK’s Meet Manager 19/06/2009 08:06 PM
KPR Peterborough Elementary T&F Meet – 18/06/2009
Perterborough, ON
Results

Event 1 Girls 100 Meter Dash 10-
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Adesui, Layo James Strath 17.11q 1
2 abbott-mcleod, alicia Keith Wightman 17.13q 3
3 Jacobs, Ayla Westmount 17.14q 4
4 Wood, Hannah Edminson Heigths 17.44q 4
5 Wood, Emily Queen Mary 17.70q 6
6 Forget, Renee Westmount 17.89q 1
7 Harrison, Brittany Otonabee Valley 17.89 6
8 Clark, Carol-Anne R.F. Downey 17.95 5
9 Coombes, Kaliegh North Cavan 17.96 7
10 Clark, Emily Queen Elizabeth 18.04 4
11 McPhee-MULLINS, Ellie Queen Elizabeth 18.17 2
12 Mosher, Jayden James Strath 18.17 4
13 Van Vleet, Rachel Prince OF Wales 18.18 5
14 Selmeczi, Kyla Edminson Heigths 18.20 5
15 Hefferman, Sarah James Strath 18.25 3
16 O’Rourke, Keyanna Otonabee Valley 18.56 7
17 Hailey-Petrie, Tatum North Cavan 18.72 1
18 Platt, Summer R.F. Downey 18.84 2
19 robinson, rose Keith Wightman 18.91 6
20 MacDonald, Meriah North Shore 18.91 2
21 Eagleson, Ariana South Monaghan 18.96 2
22 Nest, Anna North Shore 18.97 7
23 Bolduc, Rebecca James Strath 19.04 3
24 White, Sarah Armour Heights 19.28 7
25 Windover, Samantha Queen Mary 19.39 1
26 Bendall, Maddy Armour Heights 19.44 6
27 ducker, alexia Keith Wightman 19.53 7
28 Guiel, Kelaiah South Monaghan 19.73 5
29 Manley, Alex North Shore 19.86 6
30 Schnegg, Leigh Otonabee Valley 20.44 4
31 Morgan, Ella King George 20.52 2
32 mcglennon, bailey Keith Wightman 20.55 3
33 Pilling, Breanna Armour Heights 20.67 5
34 Rich, Cassie Armour Heights 20.81 1
35 Kennedy, Heather South Monaghan 20.88 3
36 Brethour, Maddie Otonabee Valley 21.46 4

Event 1 Girls 100 Meter Dash 10-
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Adesui, Layo James Strath 16.73
2 abbott-mcleod, alicia Keith Wightman 16.82
3 Jacobs, Ayla Westmount 17.05
4 Wood, Hannah Edminson Heigths 17.08
5 Wood, Emily Queen Mary 17.41
6 Forget, Renee Westmount 17.94

Event 2 Boys 100 Meter Dash 10-
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Anstess, Gareth Westmount 16.00q 7
2 Maye, Matt North Cavan 16.10q 1
3 Quinn, Hanna James Strath 16.25q 6
4 Humphries, Austin James Strath 16.29q 6
5 Curran, Blake James Strath 16.43q 5
6 Green, Adam Queen Mary 16.46q 3
7 Preston, Jared North Shore 16.57 2
8 Bergin, Matthew Edminson Heigths 16.57 4
9 Aucoin, Caleb North Cavan 16.59 2
10 Ball, Jacob James Strath 16.62 7
11 Russell, Griffin Prince OF Wales 16.90 5
12 White, Malcolm Edminson Heigths 16.96 1
12 Brown, Jordon North Shore 16.96 4
14 Caban, Hunter Westmount 17.01 5
15 mallory, Jack Westmount 17.08 7
16 Hopper, Peter Prince OF Wales 17.33 5
17 Mayhew, Jarod Otonabee Valley 17.33 4
18 Miller, Luke King George 17.44 3
19 Sanderson, Scotty South Monaghan 17.46 2
20 Sanderson, Adam North Shore 17.57 3
21 Edmonson, Mason Westmount 17.57 1
22 Barton, Chris Otonabee Valley 17.58 7
23 Nunez, Sam R.F. Downey 17.62 1
24 Chamberlain, Jason Otonabee Valley 17.70 5
25 Cousins, Aidan Queen Elizabeth 17.72 2
26 Masters, Artie Armour Heights 17.81 4
27 Osborne, Brady North Shore 17.82 3
28 Soon, Cameron Queen Mary 17.92 4
29 Scott, Jarvis Prince OF Wales 17.94 1
30 hansford, josh Keith Wightman 18.23 6
31 Cooper, Korbyn Armour Heights 18.43 3
32 yneneh, matthew Keith Wightman 18.46 5
33 welsh, isaiah Keith Wightman 18.53 7
34 Knott-Cox, Dariss Otonabee Valley 18.55 6
35 Mette, Ben South Monaghan 18.74 3
36 Mcknight, Zack R.F. Downey 18.91 2
37 Miburn, Jeff North Cavan 19.29 7
38 Hunter, King South Monaghan 19.66 6
39 Gordon, Trey South Monaghan 20.70 1
40 Hunter, Lawson South Monaghan 21.34 2
41 Lane, Chase Armour Heights 22.76 6

Event 2 Boys 100 Meter Dash 10-
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Anstess, Gareth Westmount 15.73
2 Green, Adam Queen Mary 15.78
3 Quinn, Hanna James Strath 15.95
4 Curran, Blake James Strath 16.01
5 Maye, Matt North Cavan 16.06
6 Humphries, Austin James Strath 16.14

Event 3 Girls 100 Meter Dash 11
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 McCamus, Emma North Cavan 14.91q 1
2 Mcnabb, Serena Westmount 15.30q 8
3 Wayne, Marissa Edminson Heigths 15.69q 4
4 Humphries, Emily King George 16.07q 3
5 Ranger, Shanawqua King George 16.19q 3
6 Lovick, Caitlin James Strath 16.25q 3
7 Guthrie, Hayley James Strath 16.29 4
8 Doglas, Rachel Warsaw 16.94 2
9 Manely, Edan Westmount 17.01 1
10 Johnson, Stephanie James Strath 17.09 7
11 Hoggins, Serena James Strath 17.14 1
12 Sparkes, Sarah South Monaghan 17.21 5
13 howran, summer Keith Wightman 17.25 4
14 Simmons, Reaghan North Shore 17.42 5
15 Allen, Shelby James Strath 17.43 2
16 Morrison, Kylie R.F. Downey 17.51 2
17 Do, Natalie Prince OF Wales 17.53 7
18 Crowe-Lee, Michaelea Westmount 17.55 3
19 Dempsey, Charlotte Prince OF Wales 17.55 7
20 livingstone, sammi Keith Wightman 17.64 1
21 Patrick, Emily Otonabee Valley 17.65 4
22 alexander, samantha Keith Wightman 17.66 1
23 Teatro, Sierra Otonabee Valley 17.77 2
24 lafonte, karlie Keith Wightman 17.78 4
25 Perkins, Sarah Queen Mary 17.87 6
26 Anderson, Shaylee Armour Heights 17.97 3
27 MacFarlane, Rachel Kawartha Heights 18.05 7
28 Maxwell, Ashley Queen Mary 18.11 2
29 Hilliard, Alydia North Shore 18.15 4
30 Leeson, Julia Kawartha Heights 18.19 2
31 Dextrase, Avery Westmount 18.41 7
32 Nichol, Briana North Cavan 18.44 5
33 Preston, Kelsey Otonabee Valley 18.47 7
34 Iwanitzky, Emily Prince OF Wales 18.61 3
35 Groat, Meaghan North Shore 18.67 6
36 Grant, Alexa Kawartha Heights 18.71 6
37 Hynes, Leigha South Monaghan 19.20 5
38 Hill, Dawson Kawartha Heights 19.24 5
39 Leclair, Caleigh R.F. Downey 19.37 5
40 Evans, Sarah Queen Elizabeth 19.47 6
41 Johnson, MACKENZIE Otonabee Valley 20.17 6
42 McQueen, Marissa Armour Heights 22.28 6

Event 3 Girls 100 Meter Dash 11
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 McCamus, Emma North Cavan 14.69
2 Wayne, Marissa Edminson Heigths 15.79
3 Mcnabb, Serena Westmount 15.93
4 Humphries, Emily King George 16.10
5 Lovick, Caitlin James Strath 16.32
6 Ranger, Shanawqua King George 16.99

Event 4 Boys 100 Meter Dash 11
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Fisher, Mike James Strath 15.31q 3
2 Beer, Dylan Kawartha Heights 15.34q 1
3 Deal, Brad James Strath 15.43q 2
4 hansford, anthony Keith Wightman 15.57q 1
5 Meek, Sam Westmount 15.62q 5
6 Scott, Jarred North Cavan 15.93q 2
7 Hill, Connor Westmount 15.99 6
8 Henwood, Justin Otonabee Valley 16.04 2
9 Bulmer, Jake North Shore 16.10 7
10 austin, liam Keith Wightman 16.15 4
11 Caldwell, Riley Armour Heights 16.16 5
12 Schweigert, Noah Kawartha Heights 16.26 6
13 Kent, Dayton James Strath 16.27 5
14 Bacon, Austin Armour Heights 16.47 6
15 O’Toole, Kyle Queen Elizabeth 16.61 4
16 Hinds, Tadam Kawartha Heights 16.69 3
17 Quinton, Baldino South Monaghan 16.72 5
18 Bruce, Hayden Queen Elizabeth 16.74 1
19 Walsh, Connor North Cavan 16.76 6
20 Dodds, Joey North Cavan 16.81 1
21 Manley, Reagan Kawartha Heights 16.85 2
22 Rye, Blake King George 17.01 7
23 Arnold, Ryan King George 17.22 3
24 Tyndall, Justin R.F. Downey 17.22 2
25 Ayres, Cameron Queen Mary 17.25 3
26 Romig, Ryan Otonabee Valley 17.41 6
27 Martin, Braydon Armour Heights 17.59 2
28 Challice, Daniel Edminson Heigths 17.61 3
29 Deguerre, Erik North Shore 17.65 7
30 Boon, Keagan Queen Mary 17.67 4
31 lew, alex Keith Wightman 17.82 1
32 bryan, austin Keith Wightman 17.86 4
33 Bonsall, Adam Armour Heights 17.93 4
34 Mayhew, Jared Otonabee Valley 18.16 7
35 Horner, James South Monaghan 18.22 5
36 Commerford, Steven Prince OF Wales 18.25 4
37 Doughty, Owen Otonabee Valley 18.37 7
38 Anderson, Zach South Monaghan 19.50 3

Event 4 Boys 100 Meter Dash 11
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Deal, Brad James Strath 15.16
2 hansford, anthony Keith Wightman 15.28
3 Fisher, Mike James Strath 15.30
4 Meek, Sam Westmount 15.58
5 Beer, Dylan Kawartha Heights 16.97

Event 5 Girls 100 Meter Dash 12
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Green, Mackenzie Queen Mary 14.87q 6
2 Monahan, Mikayla Armour Heights 15.13q 2
3 Gillingham, Samantha King George 15.15q 6
4 Armstrong, Morgon James Strath 15.19q 4
5 Mills, Lyida Westmount 15.56q 5
6 Peters, Jenna Armour Heights 15.60q 1
7 Duffy, Grace R.F. Downey 15.73 1
8 Fergusson, Abby North Shore 15.78 1
9 Newport, Julianna Queen Mary 15.94 6
10 Calderone, Ayasha Armour Heights 15.99 2
11 Harris, Lydia Prince OF Wales 16.19 3
12 Wickware, Marissa James Strath 16.29 3
13 Tippett, Joscelin Armour Heights 16.30 6
14 Darby, Lydia Otonabee Valley 16.58 5
15 Miller, Elisha King George 16.64 3
16 Porter, Natasha Queen Elizabeth 16.68 6
17 Mielke, Kristlyn Westmount 17.07 1
18 Tran, Jenny Westmount 17.11 5
19 Zahid, Anan R.F. Downey 17.15 2
20 mills, jessica Keith Wightman 17.21 6
21 Ashby, Danielle James Strath 17.28 4
22 Barton, Ashley Otonabee Valley 17.29 1
23 Brackenridge, Hayley South Monaghan 17.50 4
24 Downer, Kayla Otonabee Valley 17.56 4
25 Lanctot, Kate Prince OF Wales 17.58 2
26 Mills, Jessica North Shore 17.62 2
27 Kelly, Ashton Otonabee Valley 17.69 4
28 Harley, Emily North Shore 17.73 4
29 robinson, emily Keith Wightman 17.89 5
30 abbott-mcleod, shaela Keith Wightman 17.89 5
31 White, Sophia North Shore 17.91 3
32 morrison, brianne Keith Wightman 18.02 5
33 Van Vleet, Elizabeth Prince OF Wales 18.50 1
34 VanHoogmoed, Tammy South Monaghan 21.54 3

Event 5 Girls 100 Meter Dash 12
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Monahan, Mikayla Armour Heights 14.81
2 Armstrong, Morgon James Strath 14.99
3 Green, Mackenzie Queen Mary 15.01
4 Mills, Lyida Westmount 15.45
5 Gillingham, Samantha King George 15.51
6 Peters, Jenna Armour Heights 16.19

Event 6 Boys 100 Meter Dash 12
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Richards, Alex Armour Heights 14.46q 3
2 Mukadi, Jose Armour Heights 14.98q 4
3 Taylor-Doherty, Matthew King George 15.03q 3
4 morgan, marcus Keith Wightman 15.09q 1
5 Sicker, Alex Queen Mary 15.53q 2
6 Atchison, MAC Otonabee Valley 15.55q 5
7 Ruselle, Cameron Queen Elizabeth 15.69 1
8 Buys, Chris James Strath 15.70 4
9 Willis, James James Strath 15.80 5
10 MacGillivray, Russel Edminson Heigths 15.84 6
11 McGrath, Alex Queen Mary 15.84 2
12 King, Austin South Monaghan 15.95 4
13 Cunningham, Ian North Shore 15.96 3
14 Hagerman, JR Armour Heights 16.10 3
15 Dawson, Aaron James Strath 16.13 2
16 Ferguson, Brandan King George 16.34 6
17 Roenigk, Bradley Otonabee Valley 16.35 7
18 Cruikshank, Jack Westmount 16.39 6
19 Wilson, Jeremiah Otonabee Valley 16.60 7
20 Baldino, Tristan South Monaghan 16.72 1
21 Griffin, Robbie R.F. Downey 16.73 2
22 Redhead, Will Edminson Heigths 16.78 7
23 Sutherland-Bovay, Isaiah Prince OF Wales 16.88 1
24 Parker, Josh Queen Elizabeth 16.89 5
25 Hillard, T.J. North Shore 16.89 2
26 Gordon, Devin South Monaghan 17.16 7
27 O’Brien, Kyle Prince OF Wales 17.21 6
28 Collins, Quenton Otonabee Valley 17.23 7
29 mcclellan, connor Keith Wightman 17.57 7
30 Bayat, Slutan South Monaghan 17.66 4
31 livingstone, jordan Keith Wightman 17.71 5
32 Brennan, Gordon R.F. Downey 18.05 1
33 thomson, donovan Keith Wightman 18.11 6

Event 6 Boys 100 Meter Dash 12
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Richards, Alex Armour Heights 14.52
2 Mukadi, Jose Armour Heights 14.97
3 Taylor-Doherty, Matthew King George 15.05
4 Atchison, MAC Otonabee Valley 15.45
5 Sicker, Alex Queen Mary 15.82

Event 7 Girls 100 Meter Dash 13
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Bowyer-Mitchell, Natasha North Shore 14.68q 3
2 Gregory, Drew Chemong P.S. 14.78q 2
3 Mayes, Jennifer James Strath 15.59q 1
4 Carty, Jessica James Strath 15.61q 1
5 Coates Worthington, Ambe James Strath 15.63q 5
6 Kissel, Jenna Armour Heights 15.69q 3
7 Bonsall, Claire Armour Heights 15.78 4
8 Laughlin, Makenna James Strath 15.82 5
9 Armstrong, Jessica Chemong P.S. 15.84 1
10 Andrew, Sidney Westmount 15.86 4
11 Ayres, Katie Queen Mary 16.03 5
12 Pearce, Katie Westmount 16.09 4
13 Sanderson, Caitlin North Shore 16.14 4
13 Arnold, Rachel Armour Heights 16.14 3
15 vanWalsum, Saskia Westmount 16.16 2
16 Sparkes, Shawna South Monaghan 16.22 2
17 Mann, Rachel Chemong P.S. 16.41 1
18 ?????, ?????? Kenner Int. 16.41 5
19 Holden, Sydney Prince OF Wales 16.50 2
20 Yateman, Makayla North Shore 16.50 5
21 Led, Janel Queen Mary 16.52 2
22 Williams, Ricki-Lee South Monaghan 16.55 2
23 Davis, Shannon Chemong P.S. 16.63 3
24 Szilagyi, Nicole South Monaghan 16.96 3
25 Lee, Nicole North Shore 16.97 1
26 Fitzmaurice, Jessica Westmount 17.00 5
27 Byrne, Sarah Queen Elizabeth 17.57 4
28 Venuk-Cook, Vega Queen Elizabeth 17.62 4
29 Fitton, Kaitlyn Armour Heights 17.77 3

Event 7 Girls 100 Meter Dash 13
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Gregory, Drew Chemong P.S. 14.52
2 Bowyer-Mitchell, Natasha North Shore 14.69
3 Coates Worthington, Ambe James Strath 15.25
4 Kissel, Jenna Armour Heights 15.37
5 Carty, Jessica James Strath 15.41
6 Mayes, Jennifer James Strath 15.62

Event 8 Boys 100 Meter Dash 13
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Haynes, Jordan Chemong P.S. 13.47q 4
2 Bowlby, Eric James Strath 13.59q 3
3 McRae, Jordan Otonabee Valley 14.15q 1
4 Lall, Tyler Chemong P.S. 14.33q 3
5 Cameron, Blake James Strath 14.53q 2
6 Campbell, Mason Chemong P.S. 14.76q 4
7 Albert, Nick North Shore 14.80 4
8 McNeely, Logan Armour Heights 14.99 5
9 O’Keefe, Nathan Kenner Int. 15.01 5
10 Blackwood, Dylan Warsaw 15.01 1
11 Bent, Connor North Shore 15.02 3
12 Leeson, Jairus James Strath 15.05 5
13 Muck, Tyler Armour Heights 15.06 3
14 Pammett, Austin Queen Elizabeth 15.15 2
15 Dundas, Kyle Armour Heights 15.19 2
16 Hickson, Jayden Chemong P.S. 15.24 3
17 Edmondson, Brandon Queen Elizabeth 15.26 4
18 Manley, Wade North Shore 15.26 1
19 Adamson, Ryan North Shore 15.38 3
20 Eagleson, Tristan South Monaghan 15.67 2
21 Windrem, James Kenner Int. 15.79 2
22 Rogers, Ian Westmount 15.96 5
23 McCullum, Bradley Queen Elizabeth 16.14 1
24 vanDyk, Nathan Westmount 16.25 4
25 Harrison, Kenny Queen Mary 16.74 5
26 Nelson, Nick South Monaghan 16.91 5
27 bruce, james Keith Wightman 19.00 1
28 bignell, austin Keith Wightman 19.79 4

Event 8 Boys 100 Meter Dash 13
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Bowlby, Eric James Strath 13.39
2 Haynes, Jordan Chemong P.S. 13.46
3 Cameron, Blake James Strath 14.24
4 Lall, Tyler Chemong P.S. 14.33
5 Campbell, Mason Chemong P.S. 14.87

Event 9 Girls 100 Meter Dash 14+
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Tyson, April North Shore 14.48q 1
2 Sales, Kelsey James Strath 14.55q 3
3 Birkoff, Brhette James Strath 14.56q 1
4 Kent, Jordyn Westmount 15.09q 3
5 Albert, Makayla North Shore 15.13q 1
6 Bradshaw, Bayleigh James Strath 15.14q 3
7 Lietz, Shannon Westmount 15.23 4
8 Whelan, Jessica Warsaw 15.49 1
9 Wyeth, Sarah James Strath 15.61 4
10 Langill, Nora Queen Mary 15.78 2
11 Bayat, Sawila South Monaghan 16.32 1
12 Morrow, Liz Westmount 16.33 3
13 Lafonte, Janelle North Shore 16.79 4
14 McPhee-MULLINS, Maddie Queen Elizabeth 17.24 4

Event 9 Girls 100 Meter Dash 14+
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Tyson, April North Shore 14.49
2 Sales, Kelsey James Strath 14.60
3 Birkoff, Brhette James Strath 14.92
4 Albert, Makayla North Shore 15.06
5 Kent, Jordyn Westmount 15.17
6 Bradshaw, Bayleigh James Strath 15.21

Event 10 Boys 100 Meter Dash 14+
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Hassan, Elyas Queen Elizabeth 13.31q 1
2 Delaire, Tyler Queen Mary 13.53q 1
3 Kelly, Keenan James Strath 13.70q 1
4 Wilkins, Mitchell James Strath 13.93q 3
5 Wilson, Brandon James Strath 13.96q 4
6 Harris Lowes, Doug James Strath 14.00q 2
7 Grathham, Brenden Westmount 14.01 3
8 McIllwain, Nick South Monaghan 14.10 4
9 Luis, Dylan Queen Elizabeth 14.40 2
10 Brown, Erik North Shore 14.43 2
11 Cook, Eli Queen Mary 14.64 3
12 Buck, Jordan Westmount 14.65 4
13 Moore, Dan Armour Heights 14.79 4
14 Ladioucer, Dan Westmount 14.92 1
15 Breau, Sean Prince OF Wales 15.25 2
16 Lee, Steven North Shore 15.35 3
17 Kyle, Colin Armour Heights 15.72 3
18 Vass, Bentley North Shore 15.93 2

Event 10 Boys 100 Meter Dash 14+
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Delaire, Tyler Queen Mary 13.24
2 Hassan, Elyas Queen Elizabeth 13.30
3 Kelly, Keenan James Strath 13.56
4 Harris Lowes, Doug James Strath 14.00
5 Wilson, Brandon James Strath 14.04
6 Wilkins, Mitchell James Strath 15.24

Event 11 Girls 800 Meter Run 10-
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Wood, Hannah Edminson Heigths 3:12.76
2 Bendall, Maddy Armour Heights 3:15.72
3 Knox, Aly Edminson Heigths 3:24.60
4 Windover, Samantha Queen Mary 3:27.62
5 Coleman, Kristi King George 3:29.95
6 Tucker, Nicole R.F. Downey 3:36.18
7 O’Rourke, Keyanna Otonabee Valley 3:36.45
8 abbott-mcleod, alicia Keith Wightman 3:38.03
9 Hefferman, Sarah James Strath 3:39.08
10 Slateri, Lotus Queen Mary 3:39.81
— Doglas, Rachel Warsaw NT
— Hailey-Petrie, Tatum North Cavan NT
— Perry, Jessica James Strath NT
— McDermid, Hanna James Strath NT
— Geiler, Samantha Keith Wightman NT
— Hillier, Lydia North Shore NT
— Winter, Victoria North Shore NT
— Nydham, Meaghan North Shore NT
— Patterson, Kelly North Shore NT
— Card, MACKENZIE Otonabee Valley NT
— Schnegg, Leigh Otonabee Valley NT
— Henwood, Jade Otonabee Valley NT
— sloan, stephanie Keith Wightman NT
— Chute, Emily Prince OF Wales NT
— Clark, Emily Queen Elizabeth NT
— McPhee-MULLINS, Ellie Queen Elizabeth NT
— Adesui, Layo James Strath NT
— Differ, Kathleen Westmount NT
— Buchanan, Leah Westmount NT

Event 12 Boys 800 Meter Run 10-
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Bergin, Matthew Edminson Heigths 2:48.86
2 Anstess, Gareth Westmount 2:50.46
3 Quinn, Hanna James Strath 2:52.38
4 Palmer, Eric Edminson Heigths 2:55.03
5 Mann, Tyler King George 2:56.16
6 Green, Adam Queen Mary 2:57.81
7 Preston, Jared North Shore 2:58.44
8 Butler, Nic Otonabee Valley 3:02.64
9 Mayes, Matt North Cavan 3:04.52
10 Mayhew, Jarod Otonabee Valley 3:05.50
— Chamberlain, Jason Otonabee Valley NT
— Hamilton-Arvisais, Ian Queen Elizabeth NT
— Colquhoun, Trent Queen Elizabeth NT
— Milne, Noah Queen Elizabeth NT
— Cousins, Aidan Queen Elizabeth NT
— Jamieson, Jeff North Cavan NT
— Lovick, Matthew James Strath NT
— Bolin, Michael North Shore NT
— Sanderson, Adam North Shore NT
— Hunter, Lawson South Monaghan NT
— Eagleson, Kyle South Monaghan NT
— Patterson, Jayden James Strath NT
— Vander-Valdon, Matthew James Strath NT
— Miller, Luke King George NT
— reid, bentley Keith Wightman NT
— Zajac, Alex King George NT
— Jackson, Jeremiah King George NT
— Reed, Bradley Armour Heights NT
— Walsh, Luke Armour Heights NT
— findlay, aidan Keith Wightman NT
— Casey, Austin Armour Heights NT
— Caban, Hunter Westmount NT
— Ferguson, Jake Westmount NT
— Bartlett, Trey Otonabee Valley NT
— mallory, Jack Westmount NT
— Scobie, Stephen R.F. Downey NT
— Russell, Griffin Prince OF Wales NT
— Maiwand, Attal R.F. Downey NT

Event 13 Girls 800 Meter Run 11
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Kissel, Rhiannon King George 2:56.30
2 Guthrie, Hayley James Strath 3:00.42
3 Wayne, Marissa Edminson Heigths 3:04.82
4 Earle, Olivia North Cavan 3:08.38
5 Lovick, Caitlin James Strath 3:09.33
6 Patrick, Emily Otonabee Valley 3:10.22
7 Doglas, Rachel Warsaw 3:10.84
8 Hoggins, Serena James Strath 3:13.61
9 McRobbie, Jordyn Edminson Heigths 3:15.69
10 Mcnabb, Serena Westmount 3:20.24
— Eagleson, Mikhaila South Monaghan NT
— Winter, Vicoria North Shore NT
— Bates, Tiarah North Shore NT
— Cox, Rachel James Strath NT
— Nydham, Meagan North Shore NT
— debssiqe, abigail Keith Wightman NT
— Humphries, Emily King George NT
— alexander, samantha Keith Wightman NT
— howran, summer Keith Wightman NT
— Crowe-Lee, Michaelea Westmount NT
— Plumber, Emily South Monaghan NT
— Bolton, Bethany King George NT
— Jordan, Karen Queen Mary NT

Event 14 Boys 800 Meter Run 11
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Vaughan, Matt Westmount 2:53.15
2 Dodds, Joey North Cavan 2:53.33
3 Harris, Nick James Strath 2:53.47
4 merrill, Jesse Westmount 2:53.96
5 Meek, Sam Westmount 2:58.75
6 Johnson, Trent James Strath 2:59.81
7 Caldwell, Riley Armour Heights 3:01.32
— Horner, James South Monaghan NT
— O’Toole, Kyle Queen Elizabeth NT
— McConnell, Derek North Shore NT
— Andrew, Mac Westmount NT
— Legacy, Jeff Otonabee Valley NT
— Elliot, Mike R.F. Downey NT
— Walsh, Connor North Cavan NT
— Hammond, Nolan North Cavan NT
— Hutchinson, Owen North Shore NT
— Wood, Travis North Shore NT
— Dowe, Jacob South Monaghan NT
— Jefferey, Jacob South Monaghan NT
— Bulmer, Jake North Shore NT
— Baker, Justice North Cavan NT
— Challice, Daniel Edminson Heigths NT
— Knox, Jack Edminson Heigths NT
— Campbell, Colton Kawartha Heights NT
— lew, alex Keith Wightman NT
— austin, liam Keith Wightman NT
— Martin, Braydon Armour Heights NT
— Bonsall, Adam Armour Heights NT
— Bacon, Austin Armour Heights NT
— Hinds, Tadam Kawartha Heights NT
— Schweigert, Noah Kawartha Heights NT
— Little, Dylan Prince OF Wales NT
— Mohammadzada, Fardos Prince OF Wales NT
— Commerford, Steven Prince OF Wales NT
— Emery, Laurence Queen Mary NT
— Boon, Keagan Queen Mary NT
— Jamieson, Stuart King George NT
— Rye, Blake King George NT
— Bhullar, Bhav King George NT
— Maynes, Nowlan King George NT

Event 15 Girls 800 Meter Run 12
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Monahan, Mikayla Armour Heights 2:55.70
2 Dick, Megan King George 3:01.92
3 Gillingham, Samantha King George 3:06.89
4 robinson, emily Keith Wightman 3:11.82
5 Potter, Aedan King George 3:15.20
6 Ashby, Danielle James Strath 3:17.26
7 abbott-mcleod, shaela Keith Wightman 3:18.83
8 Harris, Lydia Prince OF Wales 3:19.85
9 Wolten, Vanessa James Strath 3:22.92
— Johnston, Cassidy Westmount NT
— Winship, Katie North Shore NT
— Golding, Alecia R.F. Downey NT
— Ripley, Rebecca Westmount NT
— Volk, Holly North Shore NT
— McDermid, Carleigh James Strath NT
— Kloosterman, Ali James Strath NT
— Lanctot, Kate Prince OF Wales NT
— Trafford, Taylor King George NT
— Pickel, Lauren Queen Mary NT
— Halene, Hamdi Armour Heights NT
— Pridie, Evangeline Armour Heights NT
— Schnegg, Kennedy Otonabee Valley NT
— Minor, Sierra R.F. Downey NT
— Craine, Abby Otonabee Valley NT
— Downer, Kayla Otonabee Valley NT

Event 16 Boys 800 Meter Run 12
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Richards, Alex Armour Heights 2:37.16
2 Taylor-Doherty, Matthew King George 2:45.73
3 Mukadi, Jose Armour Heights 2:48.64
4 McShane, Ben Kawartha Heights 2:56.02
5 Lavery, Dakota North Shore 2:56.77
6 Barton, Chris Otonabee Valley 2:58.21
7 Rodenberg, Liam Queen Mary 2:59.63
8 Machendagos, Karl Armour Heights 3:00.25
9 Cruikshank, Jack Westmount 3:01.03
10 Calderwood, Zack Prince OF Wales 3:01.09
— Pind, Jordon James Strath NT
— Baker, Riley James Strath NT
— Ferguson, Travis Otonabee Valley NT
— Ruselle, Cameron Queen Elizabeth NT
— Parker, Josh Queen Elizabeth NT
— Gordon, Devin South Monaghan NT
— Wannamaker, Ryan Queen Elizabeth NT
— Murphy, Charlie North Shore NT
— Gannon, Marcus North Cavan NT
— Scott, MAC North Shore NT
— Lafonte, Donnie North Shore NT
— Killinbeck, Jayd James Strath NT
— C., Aditya James Strath NT
— Williams, Jeremy North Cavan NT
— ward, chance Keith Wightman NT
— willemse, marshall Keith Wightman NT
— Mudd, Greg King George NT
— Mann, Nick King George NT
— mcclellan, connor Keith Wightman NT
— Nelson, Will Armour Heights NT
— morgan, marcus Keith Wightman NT
— Minor, Marcus R.F. Downey NT
— Atchison, MAC Otonabee Valley NT
— Davis, Neil Westmount NT
— Warner, Jacob Westmount NT
— Rees, Trevor Queen Mary NT
— Woodburn, Jacob King George NT
— McGee, Riley Otonabee Valley NT

Event 17 Girls 800 Meter Run 13
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Yateman, Makayla North Shore 3:03.04
2 Lech, Courtney James Strath 3:03.33
3 Andrew, Sidney Westmount 3:05.42
4 Holden, Sydney Prince OF Wales 3:08.03
5 Cameron, Tori Chemong P.S. 3:08.87
6 Laughlin, Makenna James Strath 3:11.50
7 Ayres, Katie Queen Mary 3:14.86
8 Davis, Shannon Chemong P.S. 3:23.46
9 Byrne, Sarah Queen Elizabeth 3:27.33
10 Mann, Laura Chemong P.S. 3:28.53
— Lee, Nicole North Shore NT

Event 18 Boys 800 Meter Run 13
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Pammett, Austin Queen Elizabeth 2:34.78
2 Weiss, Troy James Strath 2:35.54
3 Windrem, James Kenner Int. 2:43.62
4 Adamson, Ryan North Shore 2:45.26
5 Blackwood, Dylan Warsaw 2:46.39
6 Rodriguez, Lucas Kenner Int. 2:47.48
7 Dundas, Kyle Armour Heights 2:47.60
8 Miller, Josh Armour Heights 2:48.59
9 Colley, Jaggard North Shore 2:51.57
10 Wasson, Bryce Queen Mary 2:52.81
— Stanbury, Griffin James Strath NT
— Weirdsma, Aaren North Shore NT
— Jenkins, Luke North Shore NT
— Perry, Matt James Strath NT
— bignell, austin Keith Wightman NT
— Currie, Matt Prince OF Wales NT
— Armstrong, Patrick Armour Heights NT
— Jakeman, Matt Armour Heights NT
— Tremblett, Quinton Chemong P.S. NT
— Kimball, Dakota South Monaghan NT
— VanDerBank, Jaron Chemong P.S. NT
— McCullum, Bradley Queen Elizabeth NT

Event 19 Girls 800 Meter Run 14+
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Hanna, Janelle James Strath 2:42.88
2 Van Vliet, Kari South Monaghan 2:46.48
3 Hubble, Abby Westmount 2:51.57
4 Connelly, Cassidy Westmount 3:05.43
5 Newport, Matthew Queen Mary 3:12.33
6 Carthy, Sarah James Strath 3:15.50
7 Manaz Schubert, Allesa James Strath 3:17.85
— Whelan, Jessica Warsaw NT
— Ryckman, Kelsey Queen Mary NT
— Kenny, Koryn South Monaghan NT

Event 20 Boys 800 Meter Run 14+
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Hassan, Elyas Queen Elizabeth 2:29.30
2 Delaire, Tyler Queen Mary 2:38.70
3 Wilkins, Mitchell James Strath 2:43.44
4 Williams, Tanner South Monaghan 2:43.57
5 Lee, Tyler North Shore 2:48.57
6 Kelly, Keenan James Strath 2:48.99
7 Breau, Sean Prince OF Wales 2:49.11
8 Mumford, Hayden North Shore 2:52.65
9 Wilson, Brandon James Strath 2:55.07
10 Bolton, Jeff Westmount 2:57.17
— Baird, Mike Queen Mary NT
— Bergman, Eric Westmount NT
— McEwen, Zac Prince OF Wales NT
— Pyche, Jacob Westmount NT
— Luis, Dylan Queen Elizabeth NT
— Meek, Ben Westmount NT

Event 21 Girls 4×100 Meter Relay 10-
===================================================================
School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 James Strath P.S. ‘A’ 1:14.32q 1
2 Edminson Heights ‘A’ 1:14.39q 2
3 Westmount Public School ‘A’ 1:14.61q 1
4 North Shore P.S. ‘A’ 1:15.81q 2
5 Otonabee Valley ‘A’ 1:21.16q 2
6 Armour Heights PS ‘A’ 1:21.22q 2
7 King George P.S. ‘A’ 1:22.05 1
8 Keith Wightman P.S. ‘A’ 1:26.14 1
9 South Monaghan P.S. ‘A’ 1:34.73 1

Event 22 Boys 4×100 Meter Relay 10-
===================================================================
School Prelims H#
===================================================================
1 James Strath P.S. ‘A’ 1:05.94q 1
2 North Shore P.S. ‘A’ 1:06.81q 1
3 Edminson Heights ‘A’ 1:07.36q 2
4 Westmount Public School ‘A’ 1:07.54q 3
5 Queen Mary ‘A’ 1:09.99q 3
6 King George P.S. ‘A’ 1:10.68q 1
7 Otonabee Valley ‘A’ 1:12.60 2
8 South Monaghan P.S. ‘A’ 1:14.38 2
9 Keith Wightman P.S. ‘A’ 1:14.95 1
10 Prince OF Wales ‘A’ 1:16.71 3
11 R.F. Downey P.S. ‘A’ 1:17.67 3

Event 23 Girls 4×100 Meter Relay 11
===================================================================
School Prelims H#
===================================================================
1 Edminson Heights ‘A’ 1:06.68q 2
2 James Strath P.S. ‘A’ 1:07.53q 3
3 Westmount Public School ‘A’ 1:08.41q 2
4 King George P.S. ‘A’ 1:09.52q 3
5 Keith Wightman P.S. ‘A’ 1:10.61q 2
6 Kawartha Heights ‘A’ 1:11.73q 1
7 South Monaghan P.S. ‘A’ 1:12.79 3
8 Prince OF Wales ‘A’ 1:14.00 2
9 North Shore P.S. ‘A’ 1:14.54 1
10 Otonabee Valley ‘A’ 1:15.24 3
11 R.F. Downey P.S. ‘A’ 1:18.32 1
— Queen Mary ‘A’ DNF 3

Event 24 Boys 4×100 Meter Relay 11
===================================================================
School Prelims H#
===================================================================
1 Westmount Public School ‘A’ 1:00.68q 2
2 James Strath P.S. ‘A’ 1:02.83q 2
3 Kawartha Heights ‘A’ 1:04.02q 2
4 Prince OF Wales ‘A’ 1:07.35q 1
5 Armour Heights PS ‘A’ 1:07.79q 2
6 Keith Wightman P.S. ‘A’ 1:07.85q 1
7 Otonabee Valley ‘A’ 1:08.51 2
8 King George P.S. ‘A’ 1:08.54 2
9 South Monaghan P.S. ‘A’ 1:10.49 1
10 R.F. Downey P.S. ‘A’ 1:11.59 1
11 North Shore P.S. ‘A’ 1:11.81 1

Event 25 Girls 4×100 Meter Relay 12
===================================================================
School Prelims H#
===================================================================
1 Armour Heights PS ‘A’ 1:03.90q 2
2 Queen Mary ‘A’ 1:05.29q 2
3 King George P.S. ‘A’ 1:05.54q 2
4 James Strath P.S. ‘A’ 1:05.71q 1
5 Otonabee Valley ‘A’ 1:08.69q 2
6 Prince OF Wales ‘A’ 1:10.83q 1
7 Queen Elizabeth ‘A’ 1:13.00 2
8 Keith Wightman P.S. ‘A’ 1:13.98 1
9 Westmount Public School ‘A’ 1:15.59 1

Event 26 Boys 4×100 Meter Relay 12
===================================================================
School Prelims H#
===================================================================
1 R.F. Downey P.S. ‘A’ 1:01.19q 2
2 Armour Heights PS ‘A’ 1:01.71q 1
3 James Strath P.S. ‘A’ 1:04.84q 1
4 Queen Elizabeth ‘A’ 1:04.90q 1
5 North Shore P.S. ‘A’ 1:05.10q 1
6 King George P.S. ‘A’ 1:05.19q 2
7 South Monaghan P.S. ‘A’ 1:05.59 2
8 Queen Mary ‘A’ 1:05.61 3
9 Otonabee Valley ‘A’ 1:07.07 3
10 Prince OF Wales ‘A’ 1:07.34 2
11 Queen Elizabeth ‘B’ 1:10.13 2

Event 27 Girls 4×100 Meter Relay 13
===================================================================
School Prelims H#
===================================================================
1 Westmount Public School ‘A’ 1:00.75q 1
2 Chemong P.S. ‘A’ 1:00.87q 1
3 Armour Heights PS ‘A’ 1:02.39q 2
4 North Shore P.S. ‘A’ 1:02.81q 1
5 Queen Mary ‘A’ 1:04.84q 2
6 South Monaghan P.S. ‘A’ 1:05.49q 1

Event 28 Boys 4×100 Meter Relay 13
================================================================
School Prelims
================================================================
1 James Strath P.S. ‘A’ 55.69q
2 North Shore P.S. ‘A’ 57.64q
3 Chemong P.S. ‘A’ 58.82q
4 Armour Heights PS ‘A’ 1:00.74q
5 Westmount Public School ‘A’ 1:03.85q
6 Queen Mary ‘A’ 1:10.45q

Event 29 Girls 4×100 Meter Relay 14+
================================================================
School Prelims
================================================================
1 James Strath P.S. ‘A’ 58.75q
2 Westmount Public School ‘A’ 1:00.28q
3 South Monaghan P.S. ‘A’ 1:04.34q
4 Queen Mary ‘A’ 1:05.18q
5 North Shore P.S. ‘A’ 1:06.00q

Event 30 Boys 4×100 Meter Relay 14+
================================================================
School Prelims
================================================================
1 Queen Mary ‘A’ 53.35q
2 Westmount Public School ‘A’ 54.73q
3 James Strath P.S. ‘A’ 54.89q
4 Queen Elizabeth ‘A’ 56.66q
5 South Monaghan P.S. ‘A’ 59.85q
6 North Shore P.S. ‘A’ 1:00.26q

Event 41 Girls Long Jump 10-
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Adesui, Layo James Strath 8.88m
2 Mosher, Jayden James Strath 7.77m
3 abbott-mcleod, alicia Keith Wightman 6.66m
4 Clark, Emily Queen Elizabeth 5.55m
5 Perry, Jessica James Strath 4.44m
6 Smith, Rachel James Strath 3.33m
7 Beck, Georgia North Shore 2.22m
8 Schnegg, Leigh Otonabee Valley 1.11m
— Guiel, Kelaiah South Monaghan ND
— Wilford, Cassidy North Shore ND
— Coombes, Kaliegh North Cavan ND
— Nest, Anna North Shore ND
— Carew, Jade North Cavan ND
— Reed, Emily North Cavan ND
— McGrath, Maddy Queen Mary ND
— sloan, stephanie Keith Wightman ND
— Girardi, Lauren Westmount ND
— daigle, taylor Keith Wightman ND
— Stanbury, Allison Kawartha Heights ND
— ducker, alexia Keith Wightman ND
— Forget, Renee Westmount ND
— Artymko, Annie Otonabee Valley ND
— White-Jacob, Bryerson Queen Elizabeth ND
— Harrison, Brittany Otonabee Valley ND
— Brethour, Maddie Otonabee Valley ND
— Rogers, Margaret Otonabee Valley ND

Event 42 Boys Long Jump 10-
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Humphries, Austin James Strath 8.88m
2 Anstess, Gareth Westmount 7.77m
3 Brown, Jordon North Shore 6.66m
4 Sanderson, Scotty South Monaghan 5.55m
5 Schaper, Brandon James Strath 4.44m
6 Cooper, Korbyn Armour Heights 3.33m
7 Ball, Jacob James Strath 2.22m
8 Butler, Nic Otonabee Valley 1.11m
— Milne, Noah Queen Elizabeth ND
— Dunford, Brayden North Shore ND
— Howard, Caemron North Shore ND
— Bartlett, Trey Otonabee Valley ND
— McConnel, Jamie North Shore ND
— Patterson, Jayden James Strath ND
— Mette, Ben South Monaghan ND
— Hunter, Lawson South Monaghan ND
— findlay, aidan Keith Wightman ND
— hansford, josh Keith Wightman ND
— Soon, Cameron Queen Mary ND
— fawcett, adam Keith Wightman ND
— Lane, Chase Armour Heights ND
— Masters, Artie Armour Heights ND
— yneneh, matthew Keith Wightman ND
— Petersen, Brian Kawartha Heights ND
— Decarlo, Emerson R.F. Downey ND
— Knott-Cox, Dariss Otonabee Valley ND
— Parkinson, Calum Westmount ND
— Edmonson, Mason Westmount ND
— Nunez, Sam R.F. Downey ND
— Mcknight, Zack R.F. Downey ND
— Mclean, Nick R.F. Downey ND

Event 43 Girls Long Jump 11
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Mcnabb, Serena Westmount 8.88m
2 Anderson, Shaylee Armour Heights 7.77m
3 Morrison, Kylie R.F. Downey 6.66m
4 debssiqe, abigail Keith Wightman 5.55m
5 Bolton, Lauren James Strath 4.44m
6 Sparkes, Shawna South Monaghan 3.33m
7 Nydham, Meagan North Shore 2.22m
8 Grant, Alexa Kawartha Heights 1.11m
— Hynes, Leigha South Monaghan ND
— Schaper, Ashley James Strath ND
— Hoggins, Serena James Strath ND
— Park, Emily South Monaghan ND
— Eagleson, Mikhaila South Monaghan ND
— Bayat, Laila South Monaghan ND
— Winter, Vicoria North Shore ND
— Hilliard, Alydia North Shore ND
— Miller, Katelyn North Shore ND
— Brackenbridge, Megan North Cavan ND
— Tymochuk, Kristin James Strath ND
— Simmons, Reaghan North Shore ND
— livingstone, sammi Keith Wightman ND
— lafonte, karlie Keith Wightman ND
— Francis, Mackenzie Queen Mary ND
— Jordan, Karen Queen Mary ND
— Leeson, Julia Kawartha Heights ND
— Howran, Rebecca Armour Heights ND
— alexander, samantha Keith Wightman ND
— Hill, Dawson Kawartha Heights ND
— Manely, Edan Westmount ND
— Krotz, Jillian Westmount ND
— Teatro, Sierra Otonabee Valley ND
— Patrick, Emily Otonabee Valley ND
— Leclair, Caleigh R.F. Downey ND
— Johnson, MACKENZIE Otonabee Valley ND
— Tojcic, Kristen R.F. Downey ND

Event 44 Boys Long Jump 11
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Hill, Connor Westmount 8.88m
2 Deal, Brad James Strath 7.77m
3 Fisher, Mike James Strath 6.66m
4 hansford, anthony Keith Wightman 5.55m
5 Dodds, Joey North Cavan 4.44m
6 Meek, Sam Westmount 3.33m
7 Li, Jerry Kawartha Heights 2.22m
— Dowe, Jacob South Monaghan ND
— Deguerre, Erik North Shore ND
— Anderson, Will South Monaghan ND
— Quinton, Baldino South Monaghan ND
— Jefferey, Jacob South Monaghan ND
— Anderson, Zach South Monaghan ND
— Weirdsma, Matt North Shore ND
— Gray-Hutchinson, Dylan North Shore ND
— Bulmer, Jake North Shore ND
— Knott, Zak North Shore ND
— Harris, Nick James Strath ND
— McConnell, Derek North Shore ND
— Baker, Justice North Cavan ND
— Emery, Laurence Queen Mary ND
— Mohammadzada, Fardos Prince OF Wales ND
— Doughty, Owen Otonabee Valley ND
— Farnell, Dillan Queen Mary ND
— Manley, Reagan Kawartha Heights ND
— Caldwell, Riley Armour Heights ND
— procter, justice Keith Wightman ND
— bryan, austin Keith Wightman ND
— Legacy, Jeff Otonabee Valley ND
— Attwell, Mike R.F. Downey ND
— Bruce, Hayden Queen Elizabeth ND
— Mayhew, Jared Otonabee Valley ND
— Crann, Ethan R.F. Downey ND
— Bowser, Avery Otonabee Valley ND
— Nunez, David R.F. Downey ND

Event 45 Girls Long Jump 12
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Mills, Lyida Westmount 8.88m
2 Tran, Jenny Westmount 7.77m
3 Calderone, Ayasha Armour Heights 6.66m
4 Patterson, Rianna James Strath 5.55m
5 Wickware, Marissa James Strath 4.44m
6 Routledge, Cynthia Armour Heights 3.33m
7 Queen-Mary, Salina Queen Mary 2.22m
8 Newport, Julianna Queen Mary 1.11m
— Brackenridge, Hayley South Monaghan ND
— VanHoogmoed, Tammy South Monaghan ND
— Muir, Annie North Shore ND
— Winship, Katie North Shore ND
— Wolten, Vanessa James Strath ND
— Monahan, Madison North Cavan ND
— Kloosterman, Ali James Strath ND
— Harley, Emily North Shore ND
— morrison, brianne Keith Wightman ND
— mills, jessica Keith Wightman ND
— Craine, Abby Otonabee Valley ND
— Halene, Hamdi Armour Heights ND
— Beamish, Emily Armour Heights ND
— Shannon, Namisha R.F. Downey ND
— Duffy, Grace R.F. Downey ND
— Bodrug, Charlene R.F. Downey ND
— Darby, Lydia Otonabee Valley ND
— Jobbitt, Michelle Otonabee Valley ND

Event 46 Boys Long Jump 12
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Brennan, Gordon R.F. Downey 8.88m
2 Sovey, Kirk Armour Heights 7.77m
3 Cunningham, Ian North Shore 6.66m
4 Rodenberg, Liam Queen Mary 5.55m
5 McShane, Ben Kawartha Heights 4.44m
6 Estabrooks, Thomas James Strath 3.33m
7 Dawson, Aaron James Strath 2.22m
8 Wilson, Jeremiah Otonabee Valley 1.11m
— Baldino, Tristan South Monaghan ND
— Gordon, Devin South Monaghan ND
— Wannamaker, Ryan Queen Elizabeth ND
— King, Austin South Monaghan ND
— Dunn, Reilly North Shore ND
— Hillard, T.J. North Shore ND
— Zitman, Bailey North Shore ND
— Gordon, Zach South Monaghan ND
— Willis, James James Strath ND
— Sicker, Alex Queen Mary ND
— stokes, joshua Keith Wightman ND
— Roenigk, Bradley Otonabee Valley ND
— thomson, donovan Keith Wightman ND
— morgan, marcus Keith Wightman ND
— dodd, casey Keith Wightman ND
— Wyatt, Ethan Westmount ND
— Warner, Jacob Westmount ND
— Collins, Quenton Otonabee Valley ND
— Weightman, Murray R.F. Downey ND
— Minor, Marcus R.F. Downey ND

Event 47 Girls Long Jump 13
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Carty, Jessica James Strath 8.88m
2 Beckwith, Kailey Westmount 7.77m
3 Williams, Ricki-Lee South Monaghan 6.66m
4 Berry, Abby Queen Mary 5.55m
5 Sparkes, Sarah South Monaghan 4.44m
6 Firlotte, Hailey Kenner Int. 3.33m
7 Sanderson, Taylor South Monaghan 2.22m
8 Gregory, Drew Chemong P.S. 1.11m
— Sanderson, Caitlin North Shore ND
— Coates Worthington, Ambe James Strath ND
— Vander Velden, Jenna James Strath ND
— Bowyer-Mitchell, Natasha North Shore ND
— Walsh, Lindsay Armour Heights ND
— Traynor, Phoenix Kenner Int. ND
— Fitton, Kaitlyn Armour Heights ND
— Arnold, Rachel Armour Heights ND
— Cameron, Tori Chemong P.S. ND
— Fitton, Samantha Chemong P.S. ND
— Fitzmaurice, Jessica Westmount ND
— Armstrong, Jessica Chemong P.S. ND

Event 48 Boys Long Jump 13
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Cameron, Blake James Strath 8.88m
2 Haynes, Jordan Chemong P.S. 7.77m
3 Miller, Josh Armour Heights 6.66m
4 Bowlby, Eric James Strath 5.55m
5 Ballarin, Nic James Strath 4.44m
6 Edmondson, Brandon Queen Elizabeth 3.33m
7 Campbell, Mason Chemong P.S. 2.22m
8 Donoghue, Braiden Armour Heights 1.11m
— Dundas, Kyle Armour Heights ND
— Barton, Chris Otonabee Valley ND
— Plumber, Nick South Monaghan ND
— Nowee, Dawson Armour Heights ND
— Albert, Nick North Shore ND
— Manley, Wade North Shore ND
— Bent, Connor North Shore ND
— Weirdsma, Aaren North Shore ND
— LaRock, Trent Westmount ND
— McRae, Jordan Otonabee Valley ND
— Geddes, Colin Queen Mary ND
— George, Ryan Westmount ND
— Nelson, Nick South Monaghan ND
— Kimball, Dakota South Monaghan ND
— Hickson, Jayden Chemong P.S. ND

Event 49 Girls Long Jump 14+
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Morrow, Liz Westmount 8.88m
2 Manaz Schubert, Allesa James Strath 7.77m
3 Vrieze, Rebecca James Strath 6.66m
4 Smith, Kirstin North Shore 5.55m
5 Jaimie, Little South Monaghan 4.44m
6 Nanay, Jade South Monaghan 3.33m
7 Tyson, April North Shore 2.22m
8 Lietz, Shannon Westmount 1.11m
— Smith, Kirsten North Shore ND
— Smith, Maddie North Shore ND
— Destounis, Brooke Queen Mary ND
— Tran, Jessica Westmount ND
— Robertson, Jessie Kenner Int. ND
— Lek Lender, Andrea James Strath ND
— Birkoff, Brhette James Strath ND

Event 50 Boys Long Jump 14+
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Hassan, Elyas Queen Elizabeth 8.88m
2 Gallant, Nick Prince OF Wales 7.77m
3 Mumford, Hayden North Shore 6.66m
4 Brown, Erik North Shore 5.55m
5 Luis, Dylan Queen Elizabeth 4.44m
6 Ladioucer, Dan Westmount 3.33m
7 Blodget, Jake North Shore 2.22m
8 Vass, Bentley North Shore 1.11m
— Johnson, B.J. North Shore ND
— Williams, Tanner South Monaghan ND
— Stone, Cameron James Strath ND
— Westington, Reid South Monaghan ND
— Farmer, Andrew Kenner Int. ND
— Taylor, Brent Queen Mary ND
— Kyle, Colin Armour Heights ND
— Moore, Dan Armour Heights ND
— Edmondson, Danny Queen Elizabeth ND
— McIllwain, Nick South Monaghan ND
— Grathham, Brenden Westmount ND
— Bergman, Eric Westmount ND

Event 51 Girls Other Standing LJ 10-
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Jacobs, Ayla Westmount 8.88m
2 McPhee-MULLINS, Ellie Queen Elizabeth 7.77m
3 White-Jacob, Bryerson Queen Elizabeth 6.66m
4 McDermid, Hanna James Strath 5.55m
5 Bolduc, Rebecca James Strath 4.44m
6 Queen-Mary, Salina Queen Mary 3.33m
6 Curvin, Madison James Strath 3.33m
8 Wood, Emily Queen Mary 2.22m
9 Rollins, Taryn North Shore 1.11m
— Kennedy, Heather South Monaghan ND
— Beck, Georgia North Shore ND
— Nest, Anna North Shore ND
— MacDonald, Meriah North Shore ND
— Hailey-Petrie, Tatum North Cavan ND
— Darrington, MACKENZIE James Strath ND
— Carew, Jade North Cavan ND
— robinson, rose Keith Wightman ND
— ducker, alexia Keith Wightman ND
— Van Vleet, Rachel Prince OF Wales ND
— Pilling, Breanna Armour Heights ND
— White, Sarah Armour Heights ND
— mcglennon, bailey Keith Wightman ND
— Clark, Carol-Anne R.F. Downey ND
— Rogers, Margaret Otonabee Valley ND
— Artymko, Annie Otonabee Valley ND
— Card, MACKENZIE Otonabee Valley ND
— Krotz, Abby Westmount ND
— Henwood, Jade Otonabee Valley ND

Event 52 Boys Other Standing LJ 10-
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Vander-Valdon, Matthew James Strath 8.88m
2 Colquhoun, Trent Queen Elizabeth 6.66m
3 Soon, Cameron Queen Mary 5.55m
4 Mayes, Matt North Cavan 4.44m
5 Green, Adam Queen Mary 3.33m
6 Cooper, Korbyn Armour Heights 2.22m
7 Hamilton-Arvisais, Ian Queen Elizabeth 1.11m
— Sanderson, Scotty South Monaghan ND
— Eagleson, Kyle South Monaghan ND
— Milne, Noah Queen Elizabeth ND
— Hamilton, Bradley James Strath ND
— McConnel, Jamie North Shore ND
— Brown, Jordon North Shore ND
— Curran, Blake James Strath ND
— Dunford, Brayden North Shore ND
— Pyche, Robbie Prince OF Wales ND
— fawcett, adam Keith Wightman ND
— Knott-Cox, Dariss Otonabee Valley ND
— jamieson-burns, yukio Keith Wightman ND
— welsh, isaiah Keith Wightman ND
— reid, bentley Keith Wightman ND
— mallory, Jack Westmount ND
— Lukinuk, Jacob Westmount ND
— Bartlett, Trey Otonabee Valley ND
— Decarlo, Emerson R.F. Downey ND
— Mclean, Nick R.F. Downey ND
— Caban, Hunter Westmount ND

Event 53 Girls Other Standing LJ 11
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Babcock, Grace Queen Elizabeth 6.66m
2 Earle, Olivia North Cavan 5.55m
3 Pede, Melissa Westmount 4.44m
4 Preston, Kelsey Otonabee Valley 3.33m
5 Plumber, Emily South Monaghan 2.22m
5 MacFarlane, Rachel Kawartha Heights 2.22m
7 Lovick, Caitlin James Strath 1.11m
7 Howe, Zephyr Queen Mary 1.11m
— Evans, Sarah Queen Elizabeth ND
— Dowe, Amy South Monaghan ND
— Winter, Vicoria North Shore ND
— Shantz, Erin North Cavan ND
— Miller, Katelyn North Shore ND
— Forsyth, Emily North Shore ND
— Tymochuk, Kristin James Strath ND
— Johnson, Stephanie James Strath ND
— Laughlin, Makalya James Strath ND
— debssiqe, abigail Keith Wightman ND
— lafonte, karlie Keith Wightman ND
— Iwanitzky, Emily Prince OF Wales ND
— Petrie, Hailey North Cavan ND
— Bayat, Laila South Monaghan ND
— Akey, Miranda Kawartha Heights ND
— Wood, Meaghan Westmount ND
— Govan, Stephanie R.F. Downey ND
— Teatro, Sierra Otonabee Valley ND
— Jordan, Karen Queen Mary ND
— Dempsey, Charlotte Prince OF Wales ND
— Johnson, MACKENZIE Otonabee Valley ND

Event 54 Boys Other Standing LJ 11
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Deal, Brad James Strath 8.88m
2 hansford, anthony Keith Wightman 7.77m
3 Hill, Connor Westmount 6.66m
4 merrill, Jesse Westmount 5.55m
5 Manley, Reagan Kawartha Heights 4.44m
6 austin, liam Keith Wightman 3.33m
7 Fisher, Mike James Strath 2.22m
8 Vass, Quinten North Shore 1.11m
— Chipman, Kevin James Strath ND
— Baldwin, Nate Armour Heights ND
— Tompkins, Jacob James Strath ND
— Horner, James South Monaghan ND
— Jefferey, Jacob South Monaghan ND
— Weirdsma, Matt North Shore ND
— Wood, Travis North Shore ND
— Todd, Caden North Shore ND
— Hammond, Nolan North Cavan ND
— Walsh, Connor North Cavan ND
— Dormer, Noah Otonabee Valley ND
— Emery, Laurence Queen Mary ND
— Williams, Broden Otonabee Valley ND
— bryan, austin Keith Wightman ND
— Wilkins, Brody Kawartha Heights ND
— Ayres, Cameron Queen Mary ND
— Mieklejohn, Riley Kawartha Heights ND
— Jansen, Ryan Armour Heights ND
— Quinton, Baldino South Monaghan ND
— Swales, Joseph R.F. Downey ND
— Elliot, Mike R.F. Downey ND

Event 55 Girls Other Standing LJ 12
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Kloosterman, Ali James Strath 8.88m
2 Wolten, Vanessa James Strath 7.77m
3 Calderone, Ayasha Armour Heights 6.66m
4 Green, Mackenzie Queen Mary 5.55m
5 Armstrong, Morgon James Strath 4.44m
6 Dempsey, Charlotte Prince OF Wales 3.33m
7 Winch, Alicia Queen Mary 2.22m
8 Wickware, Marissa James Strath 1.11m
— Poser, Justine Westmount ND
— Brackenridge, Hayley South Monaghan ND
— Bodrug, Charlene R.F. Downey ND
— Steed, Lade R.F. Downey ND
— Tran, Jenny Westmount ND
— Volk, Holly North Shore ND
— McDougall, Jenna James Strath ND
— Harley, Emily North Shore ND
— Monahan, Madison North Cavan ND
— Lanctot, Kate Prince OF Wales ND
— Jordan, Karen Queen Mary ND
— Wurtell, Kate Prince OF Wales ND
— abbott-mcleod, shaela Keith Wightman ND
— Pridie, Evangeline Armour Heights ND
— mills, jessica Keith Wightman ND
— Rahman, Fariha Otonabee Valley ND
— Howe, Tayler Otonabee Valley ND
— Minor, Sierra R.F. Downey ND
— Darby, Lydia Otonabee Valley ND
— Harris, Lydia Prince OF Wales ND
— Schnegg, Kennedy Otonabee Valley ND

Event 56 Boys Other Standing LJ 12
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Wasson, Bryce Queen Mary 7.77m
1 Murphy, Charlie North Shore 7.77m
3 Cruikshank, Jack Westmount 6.66m
4 Buys, Chris James Strath 5.55m
5 McGrath, Alex Queen Mary 4.44m
6 mcclellan, connor Keith Wightman 3.33m
7 Martin, Caly North Shore 2.22m
8 Bayat, Slutan South Monaghan 1.11m
— Baldino, Tristan South Monaghan ND
— Willis, James James Strath ND
— Wilson, Jeremiah Otonabee Valley ND
— Ferguson, Travis Otonabee Valley ND
— Lavery, Dakota North Shore ND
— Mukadi, Jose Armour Heights ND
— Lambe, Justin North Shore ND
— Boyes, Daniel North Cavan ND
— Wilson, Austin North Shore ND
— Rees, Trevor Queen Mary ND
— O’Brien, Kyle Prince OF Wales ND
— McGee, Riley Otonabee Valley ND
— ward, chance Keith Wightman ND
— livingstone, jordan Keith Wightman ND
— thomson, donovan Keith Wightman ND
— McCullun, Joseph Westmount ND
— Buchanan, Alex Westmount ND
— Collins, Quenton Otonabee Valley ND
— Bruce, Matt R.F. Downey ND
— Aulbrook, Noah R.F. Downey ND

Event 57 Girls Other Standing LJ 13
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Shantz, Rachel James Strath 8.88m
2 Birkhof, Mariah James Strath 7.77m
3 Pearce, Katie Westmount 6.66m
4 Led, Janel Queen Mary 5.55m
5 Houle, Brittany James Strath 4.44m
6 Beckwith, Kailey Westmount 3.33m
7 Williams, Ricki-Lee South Monaghan 2.22m
8 Yateman, Makayla North Shore 1.11m
— Venuk-Cook, Vega Queen Elizabeth ND
— Sanderson, Taylor South Monaghan ND
— Manley, Kate North Shore ND
— Sanderson, Caitlin North Shore ND
— Sparkes, Sarah South Monaghan ND
— Szilagyi, Nicole South Monaghan ND
— sicard, tessa Keith Wightman ND
— Stephenson, Amber Armour Heights ND
— Firlotte, Hailey Kenner Int. ND
— Kissel, Jenna Armour Heights ND
— Salem, Victoria Armour Heights ND
— Mann, Rachel Chemong P.S. ND
— Moore, Camille Queen Mary ND
— Fitton, Samantha Chemong P.S. ND
— Gray, Tabetha Kenner Int. ND
— Holden, Sydney Prince OF Wales ND

Event 58 Boys Other Standing LJ 13
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Findlay, Liam Kenner Int. 8.88m
2 Fletcher, Jason James Strath 7.77m
3 McCullun, Joseph Westmount 6.66m
4 Nowee, Dawson Armour Heights 5.55m
5 Markovich, Rowan Westmount 4.44m
6 Clark, Matt Kenner Int. 3.33m
7 Albert, Nick North Shore 2.22m
8 Kulla, Jake James Strath 1.11m
— McKinley, Alec James Strath ND
— Weirdsma, Aaren North Shore ND
— Plumber, Nick South Monaghan ND
— Jenkins, Luke North Shore ND
— Miehe, Cal James Strath ND
— Harrison, Kenny Queen Mary ND
— Gibb, Brendan Westmount ND
— Gilroy, Nick Armour Heights ND
— Latchford, Peter Armour Heights ND
— Eagleson, Tristan South Monaghan ND
— Kimball, Dakota South Monaghan ND
— Tremblett, Quinton Chemong P.S. ND

Event 59 Girls Other Standing LJ 14+
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Tran, Jessica Westmount 8.88m
2 Wickware, Courtney James Strath 7.77m
3 Dancy, robin Westmount 6.66m
4 Tyson, April North Shore 5.55m
5 Van Vliet, Kari South Monaghan 4.44m
6 Colquhoun, Malory James Strath 3.33m
7 Smith, Kirsten North Shore 2.22m
8 Bayat, Sawila South Monaghan 1.11m
— Kenny, Koryn South Monaghan ND
— Davis, Brooklyn James Strath ND
— Hanna, Janelle James Strath ND
— Bartoil, Sadie James Strath ND
— Langill, Nora Queen Mary ND
— Destounis, Brooke Queen Mary ND
— Robertson, Jessie Kenner Int. ND
— McPhee-MULLINS, Maddie Queen Elizabeth ND
— Morrow, Liz Westmount ND

Event 60 Boys Other Standing LJ 14+
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Cook, Eli Queen Mary 8.88m
2 Brown, Erik North Shore 7.77m
3 Taylor, Brent Queen Mary 6.66m
4 Anderson, Jonathan James Strath 5.55m
5 Friesen, Alex Queen Mary 4.44m
6 Smith, Ben James Strath 3.33m
7 Lee, Tyler North Shore 2.22m
8 Buck, Jordan Westmount 1.11m
— Khattak, Hamza James Strath ND
— Farmer, Andrew Kenner Int. ND
— Bergman, Eric Westmount ND
— Godfrey, Braiden Kenner Int. ND
— Eagleson, Travis South Monaghan ND
— Meek, Ben Westmount ND

Event 61 Girls High Jump 10-
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Queen-Mary, Salina Queen Mary 8.88m
2 Rollins, Taryn North Shore 7.77m
3 Smith, Rachel James Strath 6.66m
4 Jacobs, Ayla Westmount 5.55m
4 Bendall, Maddy Armour Heights 5.55m
6 Harrison, Brittany Otonabee Valley 4.44m
7 Mosher, Jayden James Strath 3.33m
8 Patton, Sierra North Cavan 2.22m
9 Hartjes, Mariah James Strath 1.11m
— Eagleson, Ariana South Monaghan NH
— Kennedy, Heather South Monaghan NH
— Sargent, Madison North Cavan NH
— Perry, Breanna Kawartha Heights NH
— Queen-Mary, Hailey Queen Mary NH
— Kloosterman, Taylor Armour Heights NH
— Card, MACKENZIE Otonabee Valley NH
— Guiel, Kelaiah South Monaghan NH
— Meade, Riley Westmount NH

Event 62 Boys High Jump 10-
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Aucoin, Caleb North Cavan 8.88m
2 Mayhew, Jarod Otonabee Valley 7.77m
3 Hopper, Peter Prince OF Wales 6.66m
3 Petersen, Brian Kawartha Heights 6.66m
5 Chamberlain, Jason Otonabee Valley 5.55m
6 Butler, Nic Otonabee Valley 4.44m
7 Hamilton-Arvisais, Ian Queen Elizabeth 3.33m
7 Russell, Griffin Prince OF Wales 3.33m
9 Patterson, Jayden James Strath 2.22m
10 Osborne, Brady North Shore 1.11m
— Scott, Jarvis Prince OF Wales NH
— McComb, Logan James Strath NH
— Rodgerson, Liam James Strath NH
— Bukovski, Robert North Cavan NH
— Sanderson, Adam North Shore NH
— Jamieson, Jeff North Cavan NH
— Cowie, Charles North Shore NH
— Queen-Mary, Devin Queen Mary NH
— Campetelli, Dan Queen Mary NH
— Barton, Chris Otonabee Valley NH
— van Haftten, Jacob Westmount NH
— Eagleson, Kyle South Monaghan NH
— Hunter, Lawson South Monaghan NH
— Huisma, Jarod Prince OF Wales NH
— Hunter, King South Monaghan NH

Event 63 Girls High Jump 11
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Dextrase, Avery Westmount 8.88m
2 Patrick, Emily Otonabee Valley 7.77m
3 Crowe-Lee, Michaelea Westmount 6.66m
4 Babcock, Grace Queen Elizabeth 5.55m
5 Dempsey, Charlotte Prince OF Wales 4.44m
6 Do, Natalie Prince OF Wales 3.33m
7 Howe, Zephyr Queen Mary 2.22m
8 Anderson, Shaylee Armour Heights 1.11m
— Guthrie, Hayley James Strath NH
— Gilmore, Maranda North Cavan NH
— Plumber, Emily South Monaghan NH
— Dowe, Amy South Monaghan NH
— Groat, Meaghan North Shore NH
— Warburton, Miranda North Shore NH
— Wood, Kirsha North Shore NH
— Akey, Miranda Kawartha Heights NH
— MacFarlane, Rachel Kawartha Heights NH
— Queen-Mary, Mckenzie Queen Mary NH
— Leeson, Julia Kawartha Heights NH
— Sparkes, Shawna South Monaghan NH
— Hill, Dawson Kawartha Heights NH

Event 64 Boys High Jump 11
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Madgett, Mitch James Strath 8.88m
2 Schweigert, Noah Kawartha Heights 7.77m
3 Andrew, Mac Westmount 6.66m
4 Bruce, Hayden Queen Elizabeth 5.55m
5 Little, Dylan Prince OF Wales 4.44m
5 O’Toole, Kyle Queen Elizabeth 4.44m
7 Vaughan, Matt Westmount 2.22m
8 Wilkins, Brody Kawartha Heights 1.11m
8 Anderson, Nick James Strath 1.11m
— Deguerre, Erik North Shore NH
— Scott, Jarred North Cavan NH
— Twohey, Sam North Shore NH
— Bahtt, A.J. North Shore NH
— McConkey, Ben James Strath NH
— Bright, Tyler Queen Mary NH
— Li, Jerry Kawartha Heights NH
— Sugrue, Kirkland Otonabee Valley NH

Event 65 Girls High Jump 12
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Mills, Lyida Westmount 8.88m
2 Walden, Madison James Strath 7.77m
3 Barton, Ashley Otonabee Valley 6.66m
4 Mielke, Kristlyn Westmount 5.55m
5 Winship, Katie North Shore 4.44m
6 Porter, Natasha Queen Elizabeth 3.33m
7 McDermid, Carleigh James Strath 2.22m
8 McDougall, Jenna James Strath 1.11m
— Pryke, Ashley James Strath NH
— Armstrong, Morgon James Strath NH
— Peters, Jenna Armour Heights NH
— Mills, Jessica North Shore NH
— Winch, Alicia Queen Mary NH
— Howe, Tayler Otonabee Valley NH
— Van Vleet, Elizabeth Prince OF Wales NH
— Reynolds, Dallas Otonabee Valley NH
— Paradis, Larissa Queen Elizabeth NH
— Green, Mackenzie Queen Mary NH
— Harris, Lydia Prince OF Wales NH

Event 66 Boys High Jump 12
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 McGrath, Alex Queen Mary 0.77m
2 Murphy, Charlie North Shore 0.66m
3 Ruselle, Cameron Queen Elizabeth 0.55m
4 Sovey, Kirk Armour Heights 0.54m
5 Atchison, MAC Otonabee Valley 0.44m
5 Boyes, Daniel North Cavan 0.44m
7 Calderwood, Zack Prince OF Wales 0.41m
8 Moran, Jordan Prince OF Wales 0.40m
— Baker, Riley James Strath NH
— Freake, Jesse James Strath NH
— King, Austin South Monaghan NH
— Dunn, Reilly North Shore NH
— Williams, Jeremy North Cavan NH
— Zitman, Bailey North Shore NH
— Kinsman, Zack James Strath NH
— Sutherland-Bovay, Isaiah Prince OF Wales NH
— Blowes, Duncan Queen Mary NH
— Barton, Chris Otonabee Valley NH
— McShane, Ben Kawartha Heights NH
— Dumoulin, Tristan Westmount NH
— McCullun, Joseph Westmount NH
— Warner, Jacob Westmount NH
— Wyatt, Ethan Westmount NH

Event 67 Girls High Jump 13
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Pearce, Katie Westmount 8.88m
2 Anderson, Madison Armour Heights 7.77m
3 Houle, Brittany James Strath 6.66m
4 Gregory, Drew Chemong P.S. 5.55m
5 Mann, Rachel Chemong P.S. 4.44m
6 Cameron, Tori Chemong P.S. 3.33m
7 Berry, Abby Queen Mary 2.22m
8 Walsh, Lindsay Armour Heights 1.11m
— Lee, Nicole North Shore NH
— Edgerson, Amy South Monaghan NH
— Adeusi, Lade James Strath NH
— Led, Janel Queen Mary NH
— Ayres, Katie Queen Mary NH
— Traynor, Phoenix Kenner Int. NH
— Fitton, Kaitlyn Armour Heights NH
— Windrim, Fiona Westmount NH
— Andrew, Sidney Westmount NH

Event 68 Boys High Jump 13
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Gilroy, Nick Armour Heights 8.88m
2 Miller, Josh Armour Heights 7.77m
3 Blewett, Sam Armour Heights 6.66m
4 Stanbury, Griffin James Strath 5.55m
5 Haynes, Jordan Chemong P.S. 4.44m
5 Pammett, Austin Queen Elizabeth 4.44m
7 Vandelinde, Noah Chemong P.S. 2.22m
8 Colley, Jaggard North Shore 1.11m
— Campbell, Mason Chemong P.S. NH
— Eagleson, Tristan South Monaghan NH
— Weiss, Troy James Strath NH
— Hiltz, Andy North Shore NH
— Moffat, Skye North Shore NH
— Whalen, Denvers North Shore NH
— Jenkins, Luke North Shore NH
— Rogers, Ian Westmount NH
— George, Ryan Westmount NH
— Clark, Matt Kenner Int. NH
— Geddes, Colin Queen Mary NH
— Marrett, Joey Queen Mary NH
— Edmondson, Brandon Queen Elizabeth NH
— Simmons, Chase Chemong P.S. NH
— O’Keefe, Nathan Kenner Int. NH
— McCullum, Bradley Queen Elizabeth NH

Event 69 Girls High Jump 14+
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Serven, Rielly Westmount 8.88m
2 Connelly, Cassidy Westmount 7.77m
3 Albert, Makayla North Shore 6.66m
4 Van Vliet, Kari South Monaghan 5.55m
5 Langill, Nora Queen Mary 4.44m
6 Jennings, Sarah North Shore 3.33m
7 Kenny, Koryn South Monaghan 2.22m
— Smith, Maddie North Shore NH
— Hillier, Kira Kenner Int. NH
— Smith, Kirstin North Shore NH
— Smith, Kirsten North Shore NH
— Bayat, Sawila South Monaghan NH
— Woodcock, Jasmine South Monaghan NH
— Kent, Jordyn Westmount NH
— Hartjes, Melanie James Strath NH
— Birkoff, Brhette James Strath NH

Event 70 Boys High Jump 14+
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Mumford, Hayden North Shore 8.88m
2 Elliott, Cameron Queen Mary 7.77m
3 Cook, Eli Queen Mary 6.66m
4 Kelly, Keenan James Strath 5.55m
5 Delaire, Tyler Queen Mary 4.44m
6 Gallant, Nick Prince OF Wales 3.33m
7 Moore, Dan Armour Heights 2.22m
7 Harris Lowes, Doug James Strath 2.22m
9 Buck, Jordan Westmount 1.11m
— Eagleson, Travis South Monaghan NH
— Blodget, Jake North Shore NH
— McIllwain, Nick South Monaghan NH
— Vass, Bentley North Shore NH
— Casey, Donny North Shore NH
— McEwen, Zac Prince OF Wales NH
— Grathham, Brenden Westmount NH
— Kyle, Colin Armour Heights NH
— Breau, Sean Prince OF Wales NH
— Bolton, Jeff Westmount NH
— Edmondson, Danny Queen Elizabeth NH
— Ladioucer, Dan Westmount NH

Event 71 Girls Other Softball T. 10-
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Manley, Alex North Shore 8.88m
2 Tucker, Nicole R.F. Downey 7.77m
3 Pilling, Breanna Armour Heights 6.66m
4 White, Sarah Armour Heights 5.55m
5 Perry, Jessica James Strath 4.44m
6 Wilford, Cassidy North Shore 3.33m
7 MacDonald, Meriah North Shore 2.22m
8 Forget, Renee Westmount 1.11m
8 sloan, stephanie Keith Wightman 1.11m
— Bonner, Paige James Strath ND
— Eagleson, Ariana South Monaghan ND
— Sargent, Madison North Cavan ND
— Rollins, Taryn North Shore ND
— Power, Kara James Strath ND
— Carew, Jade North Cavan ND
— mcglennon, bailey Keith Wightman ND
— daigle, taylor Keith Wightman ND
— robinson, rose Keith Wightman ND
— Rich, Cassie Armour Heights ND
— Perry, Breanna Kawartha Heights ND
— Brethour, Maddie Otonabee Valley ND
— Girardi, Lauren Westmount ND
— Platt, Summer R.F. Downey ND
— Van Vleet, Rachel Prince OF Wales ND
— Baird, Zoe Queen Mary ND

Event 72 Boys Other Softball T. 10-
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Masters, Artie Armour Heights 8.88m
2 findlay, aidan Keith Wightman 7.77m
3 Humphries, Austin James Strath 6.66m
4 Osborne, Brady North Shore 5.55m
5 Sanderson, Adam North Shore 4.44m
6 Scott, Jarvis Prince OF Wales 3.33m
7 Palmer, Eric Edminson Heigths 2.22m
8 Quinn, Hanna James Strath 1.11m
— Parkinson, Calum Westmount ND
— van Haftten, Jacob Westmount ND
— Mette, Ben South Monaghan ND
— Ferguson, Jake Westmount ND
— Gordon, Trey South Monaghan ND
— Jamieson, Jeff North Cavan ND
— Ball, Jacob James Strath ND
— Paudash, Brady North Shore ND
— Hunter, King South Monaghan ND
— Curran, Blake James Strath ND
— yneneh, matthew Keith Wightman ND
— Sands, Rhys Edminson Heigths ND
— jamieson-burns, yukio Keith Wightman ND
— welsh, isaiah Keith Wightman ND
— Graham, Hayden Otonabee Valley ND
— Walsh, Luke Armour Heights ND
— Keo, Tyrese Otonabee Valley ND
— Lopez, Jon R.F. Downey ND
— Legere, Reid Queen Mary ND
— Scobie, Stephen R.F. Downey ND
— Huisma, Jarod Prince OF Wales ND
— Hopper, Peter Prince OF Wales ND
— Ransome, Nick Prince OF Wales ND

Event 73 Girls Other Softball T. 11
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Manely, Edan Westmount 8.88m
2 Schaper, Ashley James Strath 7.77m
3 Earle, Olivia North Cavan 6.66m
4 McCamus, Emma North Cavan 5.55m
5 Clemments-Emerson, Heath Queen Mary 4.44m
6 Preston, Kelsey Otonabee Valley 3.33m
7 livingstone, sammi Keith Wightman 2.22m
8 Nydham, Meagan North Shore 1.11m
— Laughlin, Makalya James Strath ND
— Johnson, Stephanie James Strath ND
— Bayat, Laila South Monaghan ND
— Cox, Rachel James Strath ND
— Warburton, Miranda North Shore ND
— Forsyth, Emily North Shore ND
— Bates, Tiarah North Shore ND
— howran, summer Keith Wightman ND
— McQueen, Marissa Armour Heights ND
— Meehan, Kassie R.F. Downey ND
— Anderson-Charles, Abby R.F. Downey ND
— Iwanitzky, Emily Prince OF Wales ND
— Robert-Simmonds, Sara Queen Mary ND
— Armstrong, Robyn Prince OF Wales ND
— Dowe, Amy South Monaghan ND
— Park, Emily South Monaghan ND
— Sheinan, Michaela Westmount ND
— Eagleson, Mikhaila South Monaghan ND

Event 74 Boys Other Softball T. 11
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Madgett, Mitch James Strath 8.88m
2 Wood, Travis North Shore 7.77m
3 Anderson, Will South Monaghan 6.66m
4 McConkey, Ben James Strath 5.55m
5 Commerford, Steven Prince OF Wales 4.44m
6 Baker, Justice North Cavan 3.33m
7 Little, Dylan Prince OF Wales 2.22m
8 Hutchinson, Drew North Shore 1.11m
— Anderson, Zach South Monaghan ND
— Mayhew, Jared Otonabee Valley ND
— Dowe, Jacob South Monaghan ND
— merrill, Jesse Westmount ND
— Romig, Ryan Otonabee Valley ND
— Smith, Bryce James Strath ND
— Craig, Colin North Cavan ND
— McConnell, Derek North Shore ND
— Sheppard, Quinten North Shore ND
— Sands, Rhys Edminson Heigths ND
— Mieklejohn, Riley Kawartha Heights ND
— procter, justice Keith Wightman ND
— lew, alex Keith Wightman ND
— Bonsall, Adam Armour Heights ND
— Martin, Braydon Armour Heights ND
— Campbell, Colton Kawartha Heights ND
— Attwell, Mike R.F. Downey ND
— Crann, Ethan R.F. Downey ND
— Vaughan, Matt Westmount ND
— Doughty, Owen Otonabee Valley ND
— Mohammadzada, Fardos Prince OF Wales ND
— Dormer, Noah Otonabee Valley ND

Event 75 Girls Other Softball T. 12
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Pryke, Ashley James Strath 8.88m
2 Bodrug, Charlene R.F. Downey 7.77m
3 Peters, Jenna Armour Heights 6.66m
4 Paradis, Larissa Queen Elizabeth 5.55m
5 Monahan, Mikayla Armour Heights 4.44m
6 Mielke, Kristlyn Westmount 3.33m
7 Barton, Ashley Otonabee Valley 2.22m
8 Routledge, Cynthia Armour Heights 1.11m
— MacDonald, Katie Westmount ND
— VanHoogmoed, Tammy South Monaghan ND
— Muir, Annie North Shore ND
— White, Sophia North Shore ND
— Trihart, Emily North Shore ND
— Kloosterman, Ali James Strath ND
— Walden, Madison James Strath ND
— Wurtell, Kate Prince OF Wales ND
— morrison, brianne Keith Wightman ND
— Smeurrhy-Drew, Stephanie Prince OF Wales ND
— Bowbeer, Rachael Edminson Heigths ND
— robinson, emily Keith Wightman ND
— Rahman, Fariha Otonabee Valley ND
— Church, Samantha R.F. Downey ND
— Downer, Kayla Otonabee Valley ND
— Jobbitt, Michelle Otonabee Valley ND

Event 76 Boys Other Softball T. 12
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Richards, Alex Armour Heights 8.88m
2 Hawkes, Tyson Queen Mary 7.77m
3 Hagerman, JR Armour Heights 6.66m
4 Warner, Jacob Westmount 5.55m
5 Machendagos, Karl Armour Heights 4.44m
6 Lafonte, Brett North Shore 3.33m
7 Blowes, Duncan Queen Mary 2.22m
8 Cunningham, Ian North Shore 1.11m
— Gordon, Zach South Monaghan ND
— Nanni, Jacob Westmount ND
— Bennett, Andrew South Monaghan ND
— Aulbrook, Noah R.F. Downey ND
— Buchanan, Alex Westmount ND
— Scott, MAC North Shore ND
— Hillard, T.J. North Shore ND
— Kinsman, Zack James Strath ND
— Killinbeck, Jayd James Strath ND
— ward, chance Keith Wightman ND
— dodd, casey Keith Wightman ND
— Sutherland-Bovay, Isaiah Prince OF Wales ND
— Fredericks, Jacob Edminson Heigths ND
— MacGillivray, Russel Edminson Heigths ND
— livingstone, jordan Keith Wightman ND
— Griffin, Robbie R.F. Downey ND
— Weightman, Murray R.F. Downey ND
— Bruce, Matt R.F. Downey ND
— McGee, Riley Otonabee Valley ND
— McLean, Jordan Otonabee Valley ND

Event 77 Girls Other Softball T. 13
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Mayes, Jennifer James Strath 8.88m
2 Anderson, Madison Armour Heights 7.77m
3 Arnold, Rachel Armour Heights 6.66m
4 Cox, Maddie South Monaghan 5.55m
5 Led, Janel Queen Mary 4.44m
6 Cowen, Jennelle Kenner Int. 3.33m
7 Berry, Monique Queen Mary 2.22m
8 Davis, Shannon Chemong P.S. 1.11m
— Szilagyi, Nicole South Monaghan ND
— Manley, Kate North Shore ND
— Bowyer-Mitchell, Natasha North Shore ND
— Yateman, Makayla North Shore ND
— Bryden, Alexis South Monaghan ND
— Kelly, Taliah Kenner Int. ND
— Fitzmaurice, Jessica Westmount ND
— Jamieson, Madelaine Armour Heights ND
— sicard, tessa Keith Wightman ND
— Brooks, Keisha Westmount ND
— Armstrong, Jessica Chemong P.S. ND
— Windrim, Fiona Westmount ND

Event 78 Boys Other Softball T. 13
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Bucknell, Brent James Strath 8.88m
2 Findlay, Liam Kenner Int. 7.77m
3 Windsor, Curtis James Strath 6.66m
4 Lall, Tyler Chemong P.S. 5.55m
5 West, Ryan Kenner Int. 4.44m
6 Fletcher, Jason James Strath 3.33m
7 Johnson, Brodie Kenner Int. 2.22m
8 McKinley, Alec James Strath 1.11m
— McIntosh, Evan Chemong P.S. ND
— Nelson, Nick South Monaghan ND
— Bolin, Josh North Shore ND
— Mallory, Teigan Chemong P.S. ND
— Colley, Jaggard North Shore ND
— Manley, Wade North Shore ND
— Adamson, Ryan North Shore ND
— Douglas, Nicholas North Shore ND
— Currie, Matt Prince OF Wales ND
— bruce, james Keith Wightman ND
— Harrison, Kenny Queen Mary ND
— Muck, Tyler Armour Heights ND
— McNeely, Logan Armour Heights ND
— Armstrong, Patrick Armour Heights ND
— Mills, Joel Westmount ND
— vanDyk, Nathan Westmount ND
— McRae, Jordan Otonabee Valley ND
— Thomas, Dean Otonabee Valley ND
— Jiang, Ji Chu Queen Mary ND
— LaRock, Trent Westmount ND

Event 79 Girls Other Softball T. 14+
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Nanay, Jade South Monaghan 8.88m
2 Albert, Makayla North Shore 7.77m
3 Hillier, Kira Kenner Int. 6.66m
4 Vrieze, Rebecca James Strath 5.55m
5 Dancy, robin Westmount 4.44m
6 Merrell, Amiela Westmount 3.33m
7 Maranduik, Katie Westmount 2.22m
8 Jaimie, Little South Monaghan 1.11m
— Sicker, Katie Queen Mary ND
— Lafonte, Janelle North Shore ND
— Pinn, Amelia North Shore ND
— Jennings, Sarah North Shore ND
— Bradshaw, Bayleigh James Strath ND
— Woodcock, Jasmine South Monaghan ND
— Pryke, Bailey James Strath ND

Event 80 Boys Other Softball T. 14+
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Breau, Sean Prince OF Wales 8.88m
2 Delaire, Tyler Queen Mary 7.77m
3 McEwen, Zac Prince OF Wales 6.66m
4 Godfrey, Braiden Kenner Int. 5.55m
5 Westington, Reid South Monaghan 4.44m
6 Lee, Tyler North Shore 3.33m
7 Stone, Cameron James Strath 2.22m
8 Kenorza, Jayce Westmount 1.11m
— Beathe, Jay North Shore ND
— Anderson, Jonathan James Strath ND
— Bolton, Jeff Westmount ND
— Brewer, Tommy Queen Mary ND
— Williams, Tanner South Monaghan ND
— Hill, Matt Westmount ND