2011 MBNA Eastern Ontario Elementary Schools Championships



Licensed to Ottawa Lions T&F Club HY-TEK’s Meet Manager 6/11/2011 03:07 PM
MBNA Eastern Ontario – 6/11/2011
Elementary School Championships
Terry Fox Athletic Facility, Ottawa, ON
Results

Girls 100 Meter Dash 13-14 Years
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Patasi, Petra 98 Lombardy 13.83q 2
2 Munro, Anna 98 Glashan 14.13q 2
3 Libby, Teri-Anna 98 St. Mary 14.22q 2
4 Ekeke, Michelle 98 Jack Donohue 14.31q 2
5 Grimard, Peneloppe 98 L’Escale 14.48q 3
6 Senecal, Laura 98 W.O. Mitchell 14.53q 1
7 Deery, Meara 98 St. Mary 14.66q 1
8 Fraser, Kyeasia 98 Fielding Drive 14.84q 3
9 Sewell, Briana 98 Rockland 14.86 3
10 Burchill, Leah 98 D.A. Moodie 14.91 3
11 Ibrahim, Lila 98 Blossom Park 15.03 1
12 Bown, Skylar 98 D.A. Moodie 15.06 2
13 Thompson, Ashley 98 Longfield D.H. 15.12 2
14 Canaj, Katarina 98 D.A. Moodie 15.26 1
15 Patten, Jessica 98 St. Mary’s C.P. 15.27 3
16 Tougas, Valerie 98 L’Escale 15.46 3
17 Luyiga, Mariam 98 J.H. Putman 15.66 1

Girls 100 Meter Dash 13-14 Years
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
Finals
1 Patasi, Petra 98 Lombardy 14.02
2 Libby, Teri-Anna 98 St. Mary 14.22
3 Munro, Anna 98 Glashan 14.28
4 Grimard, Peneloppe 98 L’Escale 14.39
5 Ekeke, Michelle 98 Jack Donohue 14.52
6 Deery, Meara 98 St. Mary 14.58
7 Senecal, Laura 98 W.O. Mitchell 14.67
8 Fraser, Kyeasia 98 Fielding Drive 15.27

Girls 200 Meter Dash 13-14 Years
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Whalen, Hayley 98 St. Mary 28.20 1
2 Patasi, Petra 98 Lombardy 28.59 2
3 Libby, Teri-Anna 98 St. Mary 29.09 2
4 Ekeh, Odera 98 St. Mary 29.55 2
5 Munro, Anna 98 Glashan 29.63 1
6 Sewell, Briana 98 Rockland 29.98 2
7 Senecal, Laura 98 W.O. Mitchell 30.53 1
8 Bown, Skylar 98 D.A. Moodie 31.20 2
9 Hummel, Mikaela 98 Ottawa Christian 31.46 1
10 Patten, Jessica 98 St. Mary’s C.P. 31.61 1
11 Canaj, Katarina 98 D.A. Moodie 32.07 2
12 Scholman, Heather 98 Ottawa Christian 32.12 2
13 Luyiga, Mariam 98 J.H. Putman 33.13 1

Girls 400 Meter Dash 13-14 Years
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Cawthorn, Julia 98 Fisher Park 1:05.60
2 Gibson, Katie 98 Stonecrest 1:06.67
3 Ekeke, Michelle 98 Jack Donohue 1:08.45
4 Richards, Vanessa 98 St. Mary 1:11.75
5 Nava, Samantha 98 St. Peter 1:14.44
6 Michelis, Caroline 98 Cedarview 1:18.69
7 Donnelly, Natasha 98 Casselman 1:24.20

Girls 800 Meter Run 13-14 Years
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Carmichael, Emily 98 Oxford on Rideau 2:24.95
2 Horley, Caitlin 98 Henry Larson 2:29.76
3 Gaudet, Olivia 98 D. R. Kennedy 2:30.79
4 Livingstone, Alexa 98 J.H. Putman 2:36.50
5 Sigouin, Mickeala 98 L’Escale 2:37.70
6 Robinson, Tara 98 Queen Elizabeth 2:38.64
7 Gilmour, Brynn 98 Iroquois 2:40.65
8 Brett, Alex 98 St. Mary 2:42.60
9 Elliott, Kacia 98 St. F. Xavier 2:46.59
10 Anderson-Lual, Cheney-La 98 Henry Larson 2:48.63
11 Wong, Natasha 98 Henry Munro 2:49.68
12 Burke, Katie 98 Hopewell 2:53.02
13 Braley, Peyton 98 Featherston Driv 3:02.36
14 Houle, Marie-Pierre 98 Plantagenet 3:05.32

Girls 1500 Meter Run 13-14 Years
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Carmichael, Emily 98 Oxford on Rideau 4:50.94
2 Codrington, Lia 97 Glashan 5:11.64
3 Morin, Paige 98 St. Mary 5:12.43
4 Livingstone, Alexa 98 J.H. Putman 5:14.57
5 Robinson, Tara 98 Queen Elizabeth 5:16.09
6 Brett, Alex 98 St. Mary 5:31.15
7 Anderson-Lual, Cheney-La 98 Henry Larson 5:33.04
8 Elliott, Kacia 98 St. F. Xavier 5:34.04
9 Gilmour, Brynn 98 Iroquois 5:34.42
10 Wong, Natasha 98 Henry Munro 5:35.57
11 Marshall, Katherine 98 De LaSalle 5:38.43
12 Houle, Marie-Pierre 98 Plantagenet 6:14.22
13 Cameron, Katy 98 Russell 6:27.98

Girls 60 Meter Hurdles 13-14 Years
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 de Ste. Croix, Moira 98 Rideau Valley 10.87
2 Currier, Taylor 98 Alta Vista 11.93

Girls 4×100 Meter Relay 13-14 Years
================================================================
School Finals
================================================================
1 St. Mary – Cdsbeo ‘A’ 53.77
2 Ottawa Christian School -indep ‘A’ 58.89

Girls High Jump 13-14 Years
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Butler, Lauren 98 St. Peter X1.43m
2 Gray, Hilary 98 St. Mary 1.30m
3 Holtrop, Shelby 98 St. Mary J1.30m
4 TeBrake, Lauren 98 Ottawa Christian J1.30m
5 de Ste. Croix, Moira 98 Rideau Valley X1.25m
6 Tougas, Valerie 98 L’Escale 1.20m

Girls Long Jump 13-14 Years
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Morin, Sydney 98 Franco-Ouest X4.49m
2 Sigouin, Mickeala 98 L’Escale 4.05m
3 Ekeh, Odera 98 St. Mary 4.01m
4 Bots, Marelise 98 Emily Carr X4.00m
5 Ibrahim, Lila 98 Blossom Park X3.95m
6 Fraser, Kyeasia 98 Fielding Drive X3.94m
7 Holtrop, Holly 98 St. Mary 3.84m
8 TeBrake, Lauren 98 Ottawa Christian 3.64m
9 Currier, Taylor 98 Alta Vista X3.61m
10 Peters, Aimee 98 Lombardy 3.59m
11 Hummel, Mikaela 98 Ottawa Christian 3.50m
12 Thompson, Ashley 98 Longfield D.H. X3.45m
13 Michelis, Caroline 98 Cedarview X3.20m
14 Burchill, Leah 98 D.A. Moodie X2.96m

Girls Triple Jump 13-14 Years
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Scholman, Heather 98 Ottawa Christian 9.46m
2 Whalen, Hayley 98 St. Mary 9.31m
3 Morin, Sydney 98 Franco-Ouest X9.27m
4 Orr, Julia 98 Lombardy 8.13m

Girls Baseball Throw Softball Thr 13-14 Years
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Holtrop, Shelby 98 St. Mary 31.57m

Girls 100 Meter Dash 12 Years Old
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Cogley, Mackenzie 99 Beckwith 14.75
2 Biklo, Vanessa 99 Bernard-Grand-Ma 15.00
3 Howard Frankson, Aliya 99 Madeleine-de-Roy 15.52
4 Cristobal, Alyssa 99 Lombardy 15.63
5 Wilson, Lorie 99 Stonecrest 16.22

Girls 200 Meter Dash 12 Years Old
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Howard Frankson, Aliya 99 Madeleine-de-Roy 32.73
2 Cristobal, Alyssa 99 Lombardy 32.80

Girls 400 Meter Dash 12 Years Old
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Bridgeman, Danika 99 Winston Churchil X1:16.49
2 Murray, Shannon 99 J.R. Gauthier 1:17.40

Girls 800 Meter Run 12 Years Old
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Alkerton, Brittany 99 St. John Bosco X2:43.83
2 Biklo, Vanessa 99 Bernard-Grand-Ma X2:44.03
3 Bracika, Dorotea 99 South March X3:11.35

Girls 1500 Meter Run 12 Years Old
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Wallin, Andrea 99 J.R. Gauthier 5:52.72
2 King, Cassandra 99 Stonecrest 5:58.55
3 Bracika, Dorotea 99 South March X6:29.88

Girls 4×100 Meter Relay 12 Years Old
================================================================
School Finals
================================================================
1 Stonecrest – Ocdsb ‘A’ 1:02.35
2 Jean-Robert-Gauthier – Cecce ‘A’ 1:05.60
3 Lombardy – Ucdsb ‘A’ 1:08.68

Girls High Jump 12 Years Old
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Sanger, Bridget 99 Commonwealth X1.35m
2 Murray, Shannon 99 J.R. Gauthier 1.30m
3 Keene, Skylar 99 Lombardy J1.30m
4 Bridgeman, Danika 99 Winston Churchil X1.20m

Girls Long Jump 12 Years Old
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Keene, Skylar 99 Lombardy 3.77m
2 Sanger, Bridget 99 Commonwealth X3.67m
3 Cunningham, Georgia 99 Stonecrest 3.52m
4 Joseph, Kassandra 99 Elisabeth-Bruyer 3.39m

Girls 100 Meter Dash 11 Years Old
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Lawrence, Victoria 00 Centennial 15.25q 1
2 Glavin, Monica 00 Roger Saint-Deni 16.24q 2
3 Carroll, Haley 00 Agincourt Road 16.30q 1
4 Larsen, Teagan 00 Agincourt Road 16.52q 1
5 Wood, Lauren 00 Ottawa Christian 16.79q 1
6 Rainville, Ashley 00 Russell 17.21q 2
7 Toth, Hannah 00 Russell 17.38q 2
8 Dopson, Rachel 00 Lombardy 17.45q 2
9 Adams, Funmilayo 00 Farley Mowat 17.49 1

Girls 100 Meter Dash 11 Years Old
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
Finals
1 Lawrence, Victoria 00 Centennial 15.52
2 Carroll, Haley 00 Agincourt Road 16.23
3 Larsen, Teagan 00 Agincourt Road 16.48
4 Glavin, Monica 00 Roger Saint-Deni 16.68
5 Wood, Lauren 00 Ottawa Christian 16.97
6 Rainville, Ashley 00 Russell 17.86
7 Dopson, Rachel 00 Lombardy 17.86
8 Toth, Hannah 00 Russell 17.97

Girls 200 Meter Dash 11 Years Old
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Lawrence, Victoria 00 Centennial 31.92
2 McMillan, Caleigh 00 Stonecrest 32.34
3 Pelletier, Olivia 00 St. Andrew 33.35
4 Martin, Sarah 00 Ottawa Christian 34.03
5 Glavin, Monica 00 Roger Saint-Deni 36.05
6 Adams, Funmilayo 00 Farley Mowat 36.75
7 Rainville, Ashley 00 Russell 43.93
8 Hunt, Catherine 00 Century 46.21

Girls 800 Meter Run 11 Years Old
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Gibson, Emily 00 Stonecrest 2:51.38
2 MacDonald, Vanessa 00 Russell 2:58.72
3 Thomsen, Johlene 00 Century 3:21.00

Girls 1500 Meter Run 11 Years Old
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Pelletier, Olivia 00 St. Andrew 5:54.67
2 Lapierre, Brooke 00 Iona Academy 5:59.50
3 MacDonald, Vanessa 00 Russell 6:01.81

Girls 4×100 Meter Relay 11 Years Old
================================================================
School Finals
================================================================
1 Jean-Robert-Gauthier – Cecce ‘A’ 1:04.03
2 Lombardy – Ucdsb ‘A’ 1:08.53
3 Russell – Ucdsb ‘A’ 1:10.77

Girls Long Jump 11 Years Old
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Dignard, Caitlyn 00 Russell 3.16m
2 Larsen, Teagan 00 Agincourt Road X3.10m
3 Carroll, Haley 00 Agincourt Road X3.03m
4 Wood, Lauren 00 Ottawa Christian 2.92m
5 Hunt, Catherine 00 Century X2.43m

Girls Baseball Throw Softball Thr 11 Years Old
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Toth, Hannah 00 Russell 30.03m
2 Thomsen, Johlene 00 Century 23.48m
3 Martin, Sarah 00 Ottawa Christian 23.29m
4 Dignard, Caitlyn 00 Russell 17.89m

Girls 100 Meter Dash 10 Years Old
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Currier, Mackenzie 01 Alta Vista 16.39
2 Adams, Oluwatoyin 01 Farley Mowat 16.63
3 Lawrence, Kiera 01 J.R. Gauthier 17.11
4 Beaulne, Cassandra 01 Ottawa Christian 18.01
5 Donnelly, Nova 01 St-Isidore 19.58

Girls 200 Meter Dash 10 Years Old
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Adams, Oluwatoyin 01 Farley Mowat 34.34
2 Drain, Megan 01 Stonecrest 37.55
3 Redmond, Kayla 01 Stonecrest 37.59
4 Surette, Destiny 01 W. E. Gowling 38.46
5 Donnelly, Nova 01 St-Isidore 42.07

Girls 800 Meter Run 10 Years Old
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Moussa, Selena 01 J.R. Gauthier 2:56.64
2 Wann, Kadiatou Marya 01 Franco-Jeunesse X3:02.60
3 Surette, Destiny 01 W. E. Gowling 3:13.92

Girls 4×100 Meter Relay 10 Years Old
================================================================
School Finals
================================================================
1 Jean-Robert-Gauthier – Cecce ‘A’ 1:08.66
2 Stonecrest – Ocdsb ‘A’ 1:10.52
3 Lombardy – Ucdsb ‘A’ 1:10.86

Girls Long Jump 10 Years Old
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Storms, Leah 01 Stonecrest 3.36m
2 Wann, Kadiatou Marya 01 Franco-Jeunesse X3.32m
3 Currier, Mackenzie 01 Alta Vista X3.13m
4 Beaulne, Cassandra 01 Ottawa Christian 2.73m

Girls Baseball Throw Softball Thr 10 Years Old
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Clark, Kelsey 01 Stonecrest 17.85m

Girls 1600 Sprint Medley
================================================================
School Finals
================================================================
1 St. Mary – Cdsbeo ‘A’ 4:45.21
2 Ottawa Christian School -indep ‘A’ 5:25.03
3 Jean-Robert-Gauthier – Cecce ‘A’ 5:36.84

Boys 100 Meter Dash 13-14 Years
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Rothwell, Declan 98 Arklan 12.76
2 Amadzai, Fazal 98 Roberta Bondar 12.84
3 Mufuta, Jonathan 98 Louis-Riel 13.03
4 Levesque, Kevin 98 L’Escale 13.17
5 Zhang, Kevin 98 Katimavik 13.36
6 Dore, Justin 97 L’Escale 13.59
7 Bleecker, Jake 98 Sir W Churchill 14.91

Boys 200 Meter Dash 13-14 Years
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Smith, Liam 98 St. Mary 25.58
2 Mufuta, Jonathan 98 Louis-Riel 27.01
3 Zhang, Kevin 98 Katimavik 27.03
4 Boogaard, Andrew 98 W.O. Mitchell 27.82
5 Levesque, Kevin 98 L’Escale 27.84
6 Dore, Jacob 97 L’Escale 28.53
7 Curry, Jacob 98 Ottawa Christian 29.45
8 McMillan, Zachary 98 Stonecrest 32.85

Boys 400 Meter Dash 13-14 Years
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Capina, Joshua 98 L’Escale 57.17
2 Smith, Liam 98 St. Mary 57.40
3 Croney, Malik 98 St. George’s 59.77
4 Dore, Justin 97 L’Escale 1:01.86
5 Duval, Felip 98 Plantagenet 1:02.00
6 Newcombe, Paul 98 St. Josephs 1:02.56
7 Reid, Aaron 98 St. Mary 1:04.92

Boys 800 Meter Run 13-14 Years
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Croney, Malik 98 St. George’s 2:25.13
2 Capina, Joshua 98 L’Escale 2:25.20
3 Hayes-Crook, Jonah 98 Stonecrest 2:27.97
4 Duval, Felip 98 Plantagenet 2:31.19
5 Favero, Jonathan 98 L’Escale 2:36.62
6 Day, Owen 98 Holy Trinity – O 2:37.01
7 Roy, Matthew 97 Longfield D.H. 2:46.53
8 Croney, Mathias 98 St. George’s 2:48.91
9 McMillan, Zachary 98 Stonecrest 2:49.80

Boys 1500 Meter Run 13-14 Years
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Amadzai, Fazal 98 Roberta Bondar 4:48.80
2 Kaczkowski, Garrath 98 St. Michael’s X4:49.45
3 Croney, Mathias 98 St. George’s 5:07.98
4 Day, Owen 98 Holy Trinity – O 5:12.19
5 Favero, Jonathan 98 L’Escale 5:15.07
6 Hynes, Brett 98 Emily Carr X5:16.76

Boys 60 Meter Hurdles 13-14 Years
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Wade, Ben 98 Russell X10.19
2 Percival, Jared 98 Chimo X11.53

Boys 4×100 Meter Relay 13-14 Years
================================================================
School Finals
================================================================
1 St. Mary – Cdsbeo ‘A’ 50.47
2 L’Escale – Csdceo ‘A’ 52.17
3 Lombardy – Ucdsb ‘A’ 54.21
4 Ottawa Christian School -indep ‘A’ 58.32

Boys High Jump 13-14 Years
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Bedecki, Steven 98 St. Mary 1.70m
2 Wade, Ben 98 Russell X1.40m
3 Boogaard, Andrew 98 W.O. Mitchell XJ1.40m
4 Curry, Jacob 98 Ottawa Christian 1.35m
5 Roy, Matthew 97 Longfield D.H. X1.10m

Boys Long Jump 13-14 Years
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Rothwell, Declan 98 Arklan X5.17m
2 Dore, Jacob 97 L’Escale 4.83m
3 VerWijs, William 98 Ottawa Christian 4.68m
4 Abrams, Casey 98 St. Mary 4.66m
5 Newcombe, Paul 98 St. Josephs X4.64m
6 Findlay, Dylan 98 Lombardy 4.58m
7 Brisebois, Jacob 98 Plantagenet X4.45m
8 Bleecker, Jake 98 Sir W Churchill X4.08m

Boys Triple Jump 13-14 Years
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Findlay, Dylan 98 Lombardy 10.62m
2 Brisebois, Jacob 98 Plantagenet X9.49m
3 Percival, Jared 98 Chimo X7.49m

Boys Baseball Throw Softball Thr 13-14 Years
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Abrams, Casey 98 St. Mary 43.87m
2 VerWijs, William 98 Ottawa Christian 38.75m

Boys 100 Meter Dash 12 Years Old
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Mitchell, Eric 99 St. Mary’s C.P. 13.63
2 Morton, David 99 Naismith 14.93
3 Ogunremi, Samuel 99 Ottawa Christian 15.53
4 McFaul Freeman, Aidan 99 W.O. Mitchell 15.70
5 Dykstra, Matthew 99 Ottawa Christian 16.58
6 Kuehni, Kyle 99 St. Stephens 17.03
7 Moore, Adam 99 Russell 17.49

Boys 200 Meter Dash 12 Years Old
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Dunning, Jackson 99 J.R. Gauthier 30.23
2 Morton, David 99 Naismith 31.16
3 Hall, Calvin 99 Stonecrest 31.57
4 Carey, Liam 99 Beckwith 32.02
5 McFaul Freeman, Aidan 99 W.O. Mitchell 34.15
6 Ogunremi, Samuel 99 Ottawa Christian 36.08

Boys 400 Meter Dash 12 Years Old
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Liu, George 99 Jack Donohue 1:06.43
2 Stuart, John 99 St. Mary’s C.P. 1:07.05
3 Dunning, Jackson 99 J.R. Gauthier 1:07.77
4 McConnell, Cove 99 Lundy’s Lane 1:08.76
5 Nuraddeen, Adam 99 Devonshire 1:08.95
6 Carey, Liam 99 Beckwith 1:12.40
7 Larocque, Gregory 99 Mother Teresa 1:12.83
8 Donnelly, Nelson 99 St-Isidore 1:26.70

Boys 800 Meter Run 12 Years Old
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 McCann, Reilly 99 Lamoureux 2:32.41
2 Mather, Michael 99 Kanata 2:36.95
3 Liu, George 99 Jack Donohue 2:39.05
4 Menzies, Vincent 99 Lombardy 2:39.90
5 Donald, Zachary 99 J.R. Gauthier 2:40.37
6 Daly, Graham 99 St.M.D’Youville 2:41.89
7 Campbell, Nick 99 Russell 2:50.79
8 Montgomery, Kyle 99 Russell 2:59.03
9 Van Bruinessen, Brandon 99 Russell 3:00.55
10 Straznicky, Jakob 99 St. Mary’s C.P. 3:02.58
11 Haymes, Noah 99 St. Daniels 3:09.51

Boys 1500 Meter Run 12 Years Old
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 McDermott, Elliott 99 Winston Churchil 5:05.12
2 McCann, Reilly 99 Lamoureux 5:10.37
3 Menzies, Adam 99 Lombardy 5:26.79
4 Campbell, Nick 99 Russell 5:33.76
5 Straznicky, Jakob 99 St. Mary’s C.P. 5:48.62

Boys 4×100 Meter Relay 12 Years Old
================================================================
School Finals
================================================================
1 Jean-Robert-Gauthier – Cecce ‘A’ 58.31
2 Lombardy – Ucdsb ‘A’ 1:05.13
3 Russell – Ucdsb ‘A’ 1:06.10

Boys High Jump 12 Years Old
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Tuna, Zeron 99 Vanier X1.51m
2 Mitchell, Eric 99 St. Mary’s C.P. X1.50m
3 Rioux, Alexandre 99 J.R. Gauthier 1.20m
4 Moore, Adam 99 Russell 1.15m
5 Montgomery, Kyle 99 Russell 1.10m
6 Van Bruinessen, Brandon 99 Russell 1.05m

Boys Long Jump 12 Years Old
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Crepin, Kyler 99 St. Mary’s C.P. X4.05m
2 Nuraddeen, Adam 99 Devonshire X3.90m
3 Daly, Graham 99 St.M.D’Youville X3.75m
4 Drover, Colton 99 Lombardy 3.67m
5 Kuehni, Kyle 99 St. Stephens X3.49m
6 Parsons, Alexander 99 Henry Larson X3.33m
7 Thomsen, Brodie 99 Century X2.74m

Boys Baseball Throw Softball Thr 12 Years Old
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Crepin, Kyler 99 St. Mary’s C.P. X42.36m
2 Haymes, Noah 99 St. Daniels X39.26m
3 Parsons, Alexander 99 Henry Larson X32.45m
4 Dykstra, Matthew 99 Ottawa Christian 30.00m
5 Thomsen, Brodie 99 Century X26.47m
6 Donnelly, Nelson 99 St-Isidore X21.13m

Boys 100 Meter Dash 11 Years Old
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Iloki, Honoreal 00 J.R. Gauthier 14.90
2 Thompson, Jaydon 00 Farley Mowat 15.12
3 Pilon, Zach 00 Lombardy 16.54
4 Verch, Logan 00 Stonecrest 16.56
5 Hunt, Connor 00 Lombardy 16.82
6 Wilton, Zachary 00 Castor Valley 17.14
7 Thomas, Isaac 00 Russell 17.46

Boys 200 Meter Dash 11 Years Old
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Batali, Eric 00 J.R. Gauthier 30.86
2 Iloki, Honoreal 00 J.R. Gauthier 30.92
3 Horley, Callum 00 Convent Glenn – 32.58
4 Schmidt Underhill, Ellio 00 Madeleine-de-Roy 34.30
5 Wilton, Zachary 00 Castor Valley 36.70

Boys 800 Meter Run 11 Years Old
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Batali, Eric 00 J.R. Gauthier 2:46.42
2 Steele, Thomas 00 Stonecrest 2:52.15
3 Verch, Carter 00 Stonecrest 2:58.38

Boys 1500 Meter Run 11 Years Old
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Castaneda, Sebastian 00 J.R. Gauthier 5:53.14
2 Arthur, Brian 00 Stonecrest 6:03.79
3 Schmidt Underhill, Ellio 00 Madeleine-de-Roy 6:13.79

Boys 4×100 Meter Relay 11 Years Old
================================================================

School Finals
================================================================
1 Jean-Robert-Gauthier – Cecce ‘A’ 1:00.33
2 Lombardy – Ucdsb ‘A’ 1:03.95
3 Stonecrest – Ocdsb ‘A’ 1:04.74

Boys Long Jump 11 Years Old
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Thompson, Jaydon 00 Farley Mowat 3.98m
2 Cross, Blair 00 Lombardy J3.45m
3 Haskins, Isaac 00 Lombardy J3.34m
4 Thomas, Isaac 00 Russell J3.08m
5 Sokeng Tsopmo, Freddy 00 J.R. Gauthier J3.61m

Boys Baseball Throw Softball Thr 11 Years Old
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Birmingham, Trent 00 Stonecrest 31.34m

Boys 100 Meter Dash 10 Years Old
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Cyr, Jeremie 01 J.R. Gauthier 15.92
2 Nogombabu-Kabemba, Gabri 01 J.R. Gauthier 16.27

Boys 200 Meter Dash 10 Years Old
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Cyr, Jeremie 01 J.R. Gauthier 31.70
2 Hall, Nate 01 Russell 32.06
3 Thompson, Brody 01 Lombardy 33.90
4 Stefanison, Andrew 01 Stonecrest 36.00
5 Surette, David 01 W. E. Gowling 38.05

Boys 800 Meter Run 10 Years Old
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Hall, Nate 01 Russell 2:44.94
2 Philippe, Tristan 01 J.R. Gauthier 2:49.34
3 Assaf, Daniel 01 J.R. Gauthier 2:51.40
4 Carson, Daniel 01 Rideau Centennia 3:00.17
5 Jarvis, Jonathan 01 First Avenue 3:00.89
6 Surette, David 01 W. E. Gowling 3:03.53

Boys 4×100 Meter Relay 10 Years Old
================================================================
School Finals
================================================================
1 Jean-Robert-Gauthier – Cecce ‘A’ 1:04.74
2 Lombardy – Ucdsb ‘A’ 1:09.17

Boys Long Jump 10 Years Old
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Lai, Benjamin 01 Ottawa Christian 3.32m
2 Bedford, Joey 01 Lombardy 3.05m
3 Chartrand, Jacob 01 St. Francis X2.74m

Boys Baseball Throw Softball Thr 10 Years Old
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Carson, Daniel 01 Rideau Centennia X32.17m
2 Lai, Benjamin 01 Ottawa Christian 28.22m
3 Chartrand, Jacob 01 St. Francis X27.40m

Boys 1600 Sprint Medley
================================================================
School Finals
================================================================
1 St. Mary – Cdsbeo ‘A’ 4:32.67
2 Jean-Robert-Gauthier – Cecce ‘A’ 5:04.11
3 Russell – Ucdsb ‘A’ 5:24.80
4 Ottawa Christian School -indep ‘A’ 5:31.59