2013 – Hudson Sargeant Relays

Licensed to Ottawa Lions T&F Club              HY-TEK's Meet Manager 30/05/2013
                      Hudson Sargeant Relays 2013 - 30/05/2013                       
                         Terry Fox Athletics Facility                          
                                    Results                                    

Event 1  Mixed 4x200 Meter Relay Grade 6
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Da Moodie IS  'A'                                   2:04.79   2 
  2 Cedarview  'A'                                      2:09.79   2 
  3 Emily Carr  'A'                                     2:10.97   1 
  4 Heritage  'A'                                       2:12.48   2 
  5 J. H. Putman  'A'                                   2:12.84   1 
  6 W. O. Mitchell  'A'                                 2:14.60   1 
  7 Fallingbrook  'A'                                   2:15.07   1 
  8 Stonecrest  'A'                                     2:15.25   1 
  9 Steve Maclean  'A'                                  2:16.58   3 
 10 Henry Larsen E.S.  'A'                              2:16.90   2 
 11 Henry Munro  'A'                                    2:17.56   3 
 12 Avalon  'A'                                         2:18.48   3 
 13 Alta Vista  'A'                                     2:18.51   2 
 14 Manor Park PS  'A'                                  2:22.10   3 
 15 Rideau Valley  'A'                                  2:22.35   3 
 16 Churchill AS  'A'                                   2:22.47   3 
 17 Charles H Hulse  'A'                                2:25.75   1 
 18 Maple Ridge  'A'                                    2:27.30   2 
 19 Century P.S.  'A'                                   2:38.43   1 

Event 2  Mixed 8x100 Meter Relay Grade 6
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Stonecrest  'A'                                     2:02.80   2 
  2 Da Moodie IS  'A'                                   2:03.14   2 
  3 Steve Maclean  'A'                                  2:03.32   1 
  4 Avalon  'A'                                         2:06.61   4 
  5 J. H. Putman  'A'                                   2:07.16   4 
  6 Emily Carr  'A'                                     2:08.09   3 
  7 Cedarview  'A'                                      2:08.99   2 
  8 Heritage  'A'                                       2:09.04   3 
  9 Manor Park PS  'A'                                  2:09.85   2 
 10 Henry Larsen E.S.  'A'                              2:11.08   3 
 11 Alta Vista  'A'                                     2:11.11   1 
 12 W. O. Mitchell  'A'                                 2:11.98   2 
 13 Henry Munro  'A'                                    2:12.02   1 
 14 Maple Ridge  'A'                                    2:12.97   3 
 15 Rideau Valley  'A'                                  2:13.52   4 
 16 Charles H Hulse  'A'                                2:14.77   3 
 17 Churchill AS  'A'                                   2:15.62   4 
 18 Fallingbrook  'A'                                   2:21.45   1 
 19 Century P.S.  'A'                                   2:25.00   1 

Event 3  Girls 1600 Sprint Medley Grade 6
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 J. H. Putman  'A'                                   5:03.74   1 
  2 Alta Vista  'A'                                     5:04.44   2 
  3 Churchill AS  'A'                                   5:19.88   1 
  4 Avalon  'A'                                         5:31.09   2 
  5 Manor Park PS  'A'                                  5:37.17   1 
  6 Henry Larsen E.S.  'A'                              5:46.09   1 
  7 Charles H Hulse  'A'                                5:54.25   1 
  8 Fallingbrook  'A'                                   5:55.26   2 

Event 4  Boys 1600 Sprint Medley Grade 6
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Cedarview  'A'                                      4:53.28   2 
  2 Da Moodie IS  'A'                                   5:07.63   2 
  3 Stonecrest  'A'                                     5:08.82   1 
  4 Henry Munro  'A'                                    5:09.99   1 
  5 Steve Maclean  'A'                                  5:12.54   2 
  6 Rideau Valley  'A'                                  5:18.28   1 
  7 Heritage  'A'                                       5:20.50   2 
  8 Maple Ridge  'A'                                    5:26.99   2 
  9 W. O. Mitchell  'A'                                 5:28.56   1 
 10 Emily Carr  'A'                                     5:45.25   1 
 11 Century P.S.  'A'                                   6:14.29   1 

Event 5  Mixed 4x400 Meter Relay Grade 6
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Da Moodie IS  'A'                                   5:05.02   2 
  2 Henry Munro  'A'                                    5:07.61   1 
  3 Alta Vista  'A'                                     5:12.11   3 
  4 Steve Maclean  'A'                                  5:15.10   1 
  5 W. O. Mitchell  'A'                                 5:16.30   3 
  6 Cedarview  'A'                                      5:17.34   2 
  7 Stonecrest  'A'                                     5:21.74   1 
  8 Avalon  'A'                                         5:25.49   1 
  9 Fallingbrook  'A'                                   5:25.85   2 
 10 Churchill AS  'A'                                   5:28.71   3  5:28.705
 11 Henry Larsen E.S.  'A'                              5:28.71   2  5:28.707
 12 Emily Carr  'A'                                     5:31.17   3 
 13 Manor Park PS  'A'                                  5:34.90   1 
 14 Maple Ridge  'A'                                    5:39.73   2 
 15 J. H. Putman  'A'                                   5:44.91   3 
 16 Century P.S.  'A'                                   6:16.95   2 

Event 6  Mixed 4x100 Meter Relay Grade 6
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Cedarview  'A'                                        58.40   1 
  2 Henry Munro  'A'                                      58.82   2 
  3 Avalon  'A'                                           59.55   3 
  4 Stonecrest  'A'                                     1:00.15   1 
  5 Emily Carr  'A'                                     1:00.21   3 
  6 Steve Maclean  'A'                                  1:00.38   2 
  7 Da Moodie IS  'A'                                   1:01.27   1 
  8 Rideau Valley  'A'                                  1:01.58   1 
  9 Heritage  'A'                                       1:01.77   2 
 10 Churchill AS  'A'                                   1:02.00   3 
 11 W. O. Mitchell  'A'                                 1:02.60   2 
 12 Charles H Hulse  'A'                                1:02.63   3 
 13 Manor Park PS  'A'                                  1:03.38   3 
 14 Henry Larsen E.S.  'A'                              1:03.79   2 
 15 J. H. Putman  'A'                                   1:03.99   1 
 16 Fallingbrook  'A'                                   1:07.01   2 
 17 Century P.S.  'A'                                   1:07.10   3 
 18 Maple Ridge  'A'                                    1:07.55   1 

Event 7  Mixed 8x50 Meter Relay Grade 6
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Da Moodie IS  'A'                                   1:02.98   3 
  2 Steve Maclean  'A'                                  1:04.03   3 
  3 Maple Ridge  'A'                                    1:04.30   1 
  4 Cedarview  'A'                                      1:04.32   1 
  5 Henry Munro  'A'                                    1:05.63   2  1:05.625
  6 Stonecrest  'A'                                     1:05.63   2  1:05.628
  7 Rideau Valley  'A'                                  1:05.74   2 
  8 Avalon  'A'                                         1:06.34   1 
  9 Henry Larsen E.S.  'A'                              1:06.52   3 
 10 Churchill AS  'A'                                   1:06.86   3 
 11 J. H. Putman  'A'                                   1:06.96   1 
 12 W. O. Mitchell  'A'                                 1:07.08   1 
 13 Manor Park PS  'A'                                  1:07.97   3 
 14 Emily Carr  'A'                                     1:08.13   1 
 15 Century P.S.  'A'                                   1:12.94   2 
 16 Charles H Hulse  'A'                                1:13.53   2 
 17 Fallingbrook  'A'                                   1:13.59   3 

Event 8  Mixed 4x200 Meter Relay Grade 7
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Da Moodie IS  'A'                                   1:56.54   1 
  2 Glashan  'A'                                        1:58.42   1 
  3 Henry Larsen E.S.  'A'                              1:58.90   2 
  4 Cedarview  'A'                                      2:00.21   1 
  5 Fisher Park  'A'                                    2:01.82   1 
  6 Steve Maclean  'A'                                  2:02.87   4 
  7 W. O. Mitchell  'A'                                 2:02.98   3 
  8 Queen Elizabeth  'A'                                2:03.10   1 
  9 J. H. Putman  'A'                                   2:03.47   2 
 10 Fallingbrook  'A'                                   2:05.25   4 
 11 Henry Munro  'A'                                    2:05.34   3 
 12 Rideau Valley  'A'                                  2:06.05   2 
 13 Avalon  'A'                                         2:06.36   3 
 14 Heritage  'A'                                       2:07.27   4 
 15 Jack Donohue  'A'                                   2:07.36   3 
 16 Stonecrest  'A'                                     2:07.38   4 
 17 Hopewell P.S.  'A'                                  2:07.45   4 
 18 Roberta Bondar  'A'                                 2:07.54   2 
 19 Emily Carr  'A'                                     2:08.10   3 
 20 Alta Vista  'A'                                     2:09.32   2 
 21 Trillium ES  'A'                                    2:10.78   2 
 22 Greenbank  'A'                                      2:11.65   3 
 23 Longfield Davidson  'A'                             2:11.67   4 
 24 Featherston PS  'A'                                 2:12.83   1 
 25 Maple Ridge  'A'                                    2:14.08   4 
 26 York  'A'                                           2:15.41   2 
 27 Sir Winston Churchill  'A'                          2:18.49   3 

Event 9  Mixed 8x100 Meter Relay Grade 7
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Glashan  'A'                                        1:56.63   2 
  2 Cedarview  'A'                                      1:57.77   6  1:57.762
  2 Greenbank  'A'                                      1:57.77   4  1:57.762
  4 Stonecrest  'A'                                     1:58.13   2 
  5 Da Moodie IS  'A'                                   1:58.18   5 
  6 Henry Larsen E.S.  'A'                              1:58.77   4 
  7 Trillium ES  'A'                                    1:59.34   3 
  8 Sir Winston Churchill  'A'                          2:01.10   1 
  9 Fisher Park  'A'                                    2:01.57   2 
 10 Henry Munro  'A'                                    2:02.28   5 
 11 Featherston PS  'A'                                 2:02.58   5 
 12 Emily Carr  'A'                                     2:03.61   1 
 13 Steve Maclean  'A'                                  2:03.97   1 
 14 Avalon  'A'                                         2:04.19   3 
 15 J. H. Putman  'A'                                   2:04.44   2 
 16 Jack Donohue  'A'                                   2:06.38   6 
 17 Heritage  'A'                                       2:07.35   1 
 18 Maple Ridge  'A'                                    2:07.49   2 
 19 W. O. Mitchell  'A'                                 2:07.56   4 
 20 Queen Elizabeth  'A'                                2:07.72   6 
 21 Fallingbrook  'A'                                   2:10.56   3 
 22 Longfield Davidson  'A'                             2:10.81   6 
 23 Hopewell P.S.  'A'                                  2:10.88   3 
 24 Roberta Bondar  'A'                                 2:11.83   4 
 25 Alta Vista  'A'                                     2:14.77   1 
 26 D Roy Kennedy  'A'                                  2:16.28   5 

Event 10  Girls 1600 Sprint Medley Grade 7
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Glashan  'A'                                        4:43.76   1 
  2 Longfield Davidson  'A'                             4:45.23   1 
  3 Hopewell P.S.  'A'                                  4:46.06   1 
  4 Stonecrest  'A'                                     4:49.47   1 
  5 Rideau Valley  'A'                                  5:01.64   1 
  6 Queen Elizabeth  'A'                                5:06.05   1 
  7 Henry Larsen E.S.  'A'                              5:07.88   2 
  8 Henry Munro  'A'                                    5:10.17   2 
  9 Steve Maclean  'A'                                  5:10.21   2 
 10 Trillium ES  'A'                                    5:14.48   2 
 11 Maple Ridge  'A'                                    5:20.17   2 
 12 Avalon  'A'                                         5:25.03   1 
 13 D Roy Kennedy  'A'                                  5:31.27   2 
 14 York  'A'                                           6:02.41   2 

Event 11  Boys 1600 Sprint Medley Grade 7
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Cedarview  'A'                                      4:42.16   1 
  2 Da Moodie IS  'A'                                   4:44.92   1 
  3 Fisher Park  'A'                                    4:46.23   2 
  4 Alta Vista  'A'                                     4:54.04   2 
  5 J. H. Putman  'A'                                   4:54.76   1 
  6 Jack Donohue  'A'                                   4:58.57   1 
  7 W. O. Mitchell  'A'                                 5:06.37   2 
  8 Fallingbrook  'A'                                   5:07.94   2 
  9 Emily Carr  'A'                                     5:08.00   2 
 10 Roberta Bondar  'A'                                 5:11.61   1 
 11 Heritage  'A'                                       5:15.80   2 
 12 Greenbank  'A'                                      5:19.24   1 
 13 Sir Winston Churchill  'A'                          5:30.13   1 

Event 12  Mixed 4x400 Meter Relay Grade 7
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Da Moodie IS  'A'                                   4:38.54   4 
  2 Fisher Park  'A'                                    4:40.83   1 
  3 Cedarview  'A'                                      4:42.42   3 
  4 Glashan  'A'                                        4:45.14   2 
  5 Alta Vista  'A'                                     4:47.07   2 
  6 Hopewell P.S.  'A'                                  4:53.55   1 
  7 Henry Munro  'A'                                    4:57.26   3 
  8 J. H. Putman  'A'                                   5:00.29   4 
  9 Greenbank  'A'                                      5:00.73   2 
 10 D Roy Kennedy  'A'                                  5:00.76   1 
 11 York  'A'                                           5:02.92   1 
 12 Fallingbrook  'A'                                   5:02.94   4 
 13 Longfield Davidson  'A'                             5:05.42   3 
 14 Henry Larsen E.S.  'A'                              5:06.67   4 
 15 Stonecrest  'A'                                     5:06.96   1 
 16 Jack Donohue  'A'                                   5:07.53   3 
 17 Queen Elizabeth  'A'                                5:07.72   2 
 18 Roberta Bondar  'A'                                 5:07.73   4 
 19 Steve Maclean  'A'                                  5:11.93   1 
 20 W. O. Mitchell  'A'                                 5:14.73   4 
 21 Avalon  'A'                                         5:16.78   1 
 22 Trillium ES  'A'                                    5:21.64   3 
 23 Maple Ridge  'A'                                    5:28.12   2 
 24 Emily Carr  'A'                                     5:33.02   2 
 25 Sir Winston Churchill  'A'                          5:37.60   3 

Event 13  Mixed 4x100 Meter Relay Grade 7
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Da Moodie IS  'A'                                     54.77   2 
  2 Glashan  'A'                                          55.05   1 
  3 Cedarview  'A'                                        55.38   2 
  4 Longfield Davidson  'A'                               55.78   2 
  5 Henry Larsen E.S.  'A'                                56.35   1 
  6 Trillium ES  'A'                                      56.78   3 
  7 Rideau Valley  'A'                                    56.93   4 
  8 Fisher Park  'A'                                      57.16   1 
  9 Avalon  'A'                                           57.27   2 
 10 Henry Munro  'A'                                      57.34   3 
 11 J. H. Putman  'A'                                     57.38   3 
 12 Queen Elizabeth  'A'                                  57.65   3 
 13 W. O. Mitchell  'A'                                   57.88   4 
 14 Sir Winston Churchill  'A'                            58.00   3 
 15 Hopewell P.S.  'A'                                    58.29   3 
 16 Stonecrest  'A'                                       58.32   2 
 17 Steve Maclean  'A'                                    58.46   1 
 18 Fallingbrook  'A'                                     58.54   1 
 19 Jack Donohue  'A'                                     58.86   4 
 20 Featherston PS  'A'                                   59.14   2 
 21 Greenbank  'A'                                        59.54   4 
 22 Maple Ridge  'A'                                    1:00.35   1 
 23 Emily Carr  'A'                                     1:00.38   1 
 24 York  'A'                                           1:02.15   2 
 25 Heritage  'B'                                       1:02.26   4 
 26 Roberta Bondar  'A'                                 1:04.00   4 
 27 D Roy Kennedy  'A'                                  1:05.18   4 

Event 14  Mixed 8x50 Meter Relay Grade 7
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Hopewell P.S.  'A'                                    59.13   4 
  2 Henry Larsen E.S.  'A'                                59.15   3 
  3 Greenbank  'A'                                        59.86   2 
  4 Rideau Valley  'A'                                    59.98   2 
  5 Glashan  'A'                                        1:00.55   3 
  6 Da Moodie IS  'A'                                   1:00.57   1 
  7 Henry Munro  'A'                                    1:00.96   1 
  8 Fisher Park  'A'                                    1:01.39   3 
  9 Sir Winston Churchill  'A'                          1:02.19   4 
 10 Steve Maclean  'A'                                  1:02.80   2 
 11 Avalon  'A'                                         1:03.35   2 
 12 Jack Donohue  'A'                                   1:03.42   1 
 13 Maple Ridge  'A'                                    1:03.53   4 
 14 Stonecrest  'A'                                     1:03.66   3 
 15 W. O. Mitchell  'A'                                 1:03.72   2 
 16 Trillium ES  'A'                                    1:03.85   1 
 17 Cedarview  'A'                                      1:03.98   1 
 18 Longfield Davidson  'A'                             1:04.14   2 
 19 J. H. Putman  'A'                                   1:04.37   1 
 20 Emily Carr  'A'                                     1:04.64   2 
 21 Fallingbrook  'A'                                   1:05.29   4 
 22 Heritage  'A'                                       1:05.41   4 
 23 Queen Elizabeth  'A'                                1:06.03   3 
 24 Roberta Bondar  'A'                                 1:07.82   3 
 25 D Roy Kennedy  'A'                                  1:09.80   1 

Event 15  Mixed 4x200 Meter Relay Grade 8
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Greenbank  'A'                                      1:53.33   1 
  2 Sir Winston Churchill  'A'                          1:55.02   1 
  3 Glashan  'A'                                        1:55.18   2 
  4 Heritage  'A'                                       1:55.44   4 
  5 Hopewell P.S.  'A'                                  1:55.81   1 
  6 Henry Larsen E.S.  'A'                              1:56.65   3 
  7 J. H. Putman  'A'                                   1:56.95   4 
  8 Steve Maclean  'A'                                  1:57.03   4 
  9 Fallingbrook  'A'                                   1:57.17   3 
 10 Trillium ES  'A'                                    1:57.85   1 
 11 Jack Donohue  'A'                                   1:57.98   1 
 12 Roberta Bondar  'A'                                 1:58.52   4 
 13 Cedarview  'A'                                      1:59.17   4 
 14 W. O. Mitchell  'A'                                 1:59.19   2 
 15 Rideau Valley  'A'                                  1:59.37   2 
 16 Alta Vista  'A'                                     1:59.71   2 
 17 Da Moodie IS  'A'                                   2:00.23   3 
 18 Featherston PS  'A'                                 2:01.84   2 
 19 Emily Carr  'A'                                     2:01.88   1 
 20 Longfield Davidson  'A'                             2:01.99   3 
 21 Maple Ridge  'A'                                    2:02.74   2 
 22 Fisher Park  'A'                                    2:03.31   1 
 23 Avalon  'A'                                         2:04.11   3 
 24 Henry Munro  'A'                                    2:04.46   2 
 25 York  'A'                                           2:04.72   3 
 26 Queen Elizabeth  'A'                                2:06.74   4 
 27 Stonecrest  'A'                                     2:09.92   3 

Event 16  Mixed 8x100 Meter Relay Grade 8
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Greenbank  'A'                                      1:49.31   6 
  2 Da Moodie IS  'A'                                   1:52.07   4 
  3 Hopewell P.S.  'A'                                  1:53.36   5 
  4 Glashan  'A'                                        1:53.37   5 
  5 J. H. Putman  'A'                                   1:54.11   2 
  6 Featherston PS  'A'                                 1:54.32   6 
  7 Fisher Park  'A'                                    1:54.97   1 
  8 Roberta Bondar  'A'                                 1:55.91   2 
  9 Henry Larsen E.S.  'A'                              1:56.70   3 
 10 Henry Munro  'A'                                    1:56.76   3 
 11 Longfield Davidson  'A'                             1:57.01   4 
 12 Rideau Valley  'A'                                  1:57.06   1 
 13 Heritage  'A'                                       1:58.09   5 
 14 Jack Donohue  'A'                                   1:58.10   4 
 15 W. O. Mitchell  'A'                                 1:58.58   2 
 16 Trillium ES  'A'                                    1:58.61   1 
 17 Stonecrest  'A'                                     1:58.71   3 
 18 Steve Maclean  'A'                                  1:59.43   4 
 19 Emily Carr  'A'                                     2:00.12   2 
 20 Sir Winston Churchill  'A'                          2:01.34   4 
 21 Avalon  'A'                                         2:01.55   2 
 22 Maple Ridge  'A'                                    2:02.11   1 
 23 D Roy Kennedy  'A'                                  2:02.84   1 
 24 Alta Vista  'A'                                     2:03.22   3 
 25 Fallingbrook  'A'                                   2:06.96   3 
 26 Queen Elizabeth  'A'                                2:09.44   5 
 -- Cedarview  'A'                                          DNF   6 

Event 17  Girls 1600 Sprint Medley Grade 8
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Longfield Davidson  'A'                             4:29.17   2 
  2 Hopewell P.S.  'A'                                  4:43.93   2 
  3 Trillium ES  'A'                                    4:44.22   1 
  4 Glashan  'A'                                        4:45.59   2 
  5 Greenbank  'A'                                      4:46.31   1 
  6 D Roy Kennedy  'A'                                  4:47.95   1 
  7 Stonecrest  'A'                                     4:51.98   2 
  8 Henry Larsen E.S.  'A'                              4:55.48   2 
  9 Cedarview  'A'                                      4:57.07   1 
 10 Da Moodie IS  'A'                                   5:07.78   2 
 11 Fallingbrook  'A'                                   5:28.37   1 
 12 Avalon  'A'                                         5:28.52   1 
 -- Heritage  'A'                                           DNF   1 

Event 18  Boys 1600 Sprint Medley Grade 8
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Jack Donohue  'A'                                   4:35.11   2 
  2 Alta Vista  'A'                                     4:46.98   1 
  3 W. O. Mitchell  'A'                                 4:47.08   2 
  4 Fisher Park  'A'                                    4:48.51   1 
  5 Emily Carr  'A'                                     4:50.30   2 
  6 Rideau Valley  'A'                                  4:50.36   2 
  7 Henry Munro  'A'                                    4:51.34   1 
  8 J. H. Putman  'A'                                   4:56.39   1 
  9 Maple Ridge  'A'                                    4:58.08   1 
 10 York  'A'                                           4:58.24   2 
 11 Steve Maclean  'A'                                  4:58.86   2 
 12 Roberta Bondar  'A'                                 5:01.92   1 
 13 Sir Winston Churchill  'A'                          5:28.40   1 

Event 19  Mixed 4x400 Meter Relay Grade 8
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Longfield Davidson  'A'                             4:28.54   1 
  2 Hopewell P.S.  'A'                                  4:29.09   1 
  3 Fallingbrook  'A'                                   4:29.28   1 
  4 Henry Larsen E.S.  'A'                              4:32.49   3 
  5 Glashan  'A'                                        4:32.82   2 
  6 Cedarview  'A'                                      4:35.48   4 
  7 Trillium ES  'A'                                    4:35.56   3 
  8 D Roy Kennedy  'A'                                  4:37.44   2 
  9 Fisher Park  'A'                                    4:42.71   4 
 10 Henry Munro  'A'                                    4:43.85   2 
 11 York  'A'                                           4:46.43   1 
 12 Jack Donohue  'A'                                   4:48.35   4 
 13 Stonecrest  'A'                                     4:48.99   2 
 14 Roberta Bondar  'A'                                 4:51.86   4 
 15 J. H. Putman  'A'                                   4:52.07   2 
 16 Emily Carr  'A'                                     4:52.16   1 
 17 Da Moodie IS  'A'                                   4:55.90   3 
 18 W. O. Mitchell  'A'                                 5:03.25   3 
 19 Maple Ridge  'A'                                    5:06.43   3 
 20 Greenbank  'A'                                      5:07.44   4 
 21 Sir Winston Churchill  'A'                          5:12.53   3 
 22 Avalon  'A'                                         5:13.11   1 
 23 Alta Vista  'A'                                     5:14.77   1 
 24 Steve Maclean  'A'                                  5:24.00   4 

Event 20  Mixed 4x100 Meter Relay Grade 8
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Sir Winston Churchill  'A'                            53.53   2 
  2 Longfield Davidson  'A'                               53.99   4 
  3 Cedarview  'A'                                        54.29   3 
  4 Heritage  'A'                                         54.72   2 
  5 Steve Maclean  'A'                                    54.77   3 
  6 Emily Carr  'A'                                       55.27   1 
  7 Jack Donohue  'A'                                     55.38   1 
  8 Roberta Bondar  'A'                                   55.43   3 
  9 J. H. Putman  'A'                                     55.67   3 
 10 Da Moodie IS  'A'                                     55.68   2 
 11 Fisher Park  'A'                                      55.81   1 
 12 Glashan  'A'                                          55.87   4 
 13 W. O. Mitchell  'A'                                   55.90   2 
 14 Maple Ridge  'A'                                      56.00   4 
 15 D Roy Kennedy  'A'                                    56.44   1 
 16 Featherston PS  'A'                                   56.47   4 
 17 York  'A'                                             56.71   3 
 18 Avalon  'A'                                           56.83   2 
 19 Rideau Valley  'A'                                    56.90   2 
 20 Fallingbrook  'A'                                     56.91   4 
 21 Henry Larsen E.S.  'A'                                57.22   3 
 22 Trillium ES  'A'                                      57.31   4 
 23 Henry Munro  'A'                                      57.36   2 
 24 Hopewell P.S.  'A'                                    58.10   4 
 25 Stonecrest  'A'                                       58.71   1 
 26 Queen Elizabeth  'A'                                  58.95   3 
 27 Greenbank  'A'                                      1:01.80   1 

Event 21  Mixed 8x50 Meter Relay Grade 8
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Hopewell P.S.  'A'                                    56.85   3 
  2 Glashan  'A'                                          57.58   4 
  3 Henry Larsen E.S.  'A'                                58.47   2 
  4 Greenbank  'A'                                        58.69   3 
  5 Fisher Park  'A'                                      59.54   3 
  6 Rideau Valley  'A'                                    59.71   1 
  7 Jack Donohue  'A'                                     59.78   2 
  8 Cedarview  'A'                                      1:00.05   3 
  9 Heritage  'A'                                       1:00.13   3 
 10 J. H. Putman  'A'                                   1:00.31   1 
 11 Steve Maclean  'A'                                  1:00.55   2 
 12 Trillium ES  'A'                                    1:00.79   2 
 13 Henry Munro  'A'                                    1:00.86   4 
 14 Maple Ridge  'A'                                    1:01.46   4 
 15 Longfield Davidson  'A'                             1:01.50   1  1:01.494
 15 D Roy Kennedy  'A'                                  1:01.50   1  1:01.494
 17 Emily Carr  'A'                                     1:01.91   4 
 18 Fallingbrook  'A'                                   1:02.01   1 
 19 W. O. Mitchell  'A'                                 1:02.18   3 
 20 Roberta Bondar  'A'                                 1:02.62   2 
 21 Stonecrest  'A'                                     1:02.88   1 
 22 Avalon  'A'                                         1:03.48   3 
 23 Sir Winston Churchill  'A'                          1:04.19   1 
 24 Queen Elizabeth  'A'                                1:05.72   2 
 25 Da Moodie IS  'A'                                   1:06.56   4