2019 – OCDSB Intermediate Region 2

Licensed to Ottawa Lions T&F Club                         HY-TEK's Meet Manager
                    OCDSB Intermediate Region 2 - 6/6/2019                     
                          Terry Fox Athletic Facility                          
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash Bantams
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 4 Best Times
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Blair-Mopay, Jenna        06 Broadview -              13.75Q  2 
  2 Lee, Karina               06 Kars on the              14.33Q  4 
  3 Abraham, Avery            06 Bell Interme             14.67Q  1 
  4 Loch, Callie              06 Cedarview -              14.71Q  3 
  5 Snider, Riley             06 Kars on the              14.70q  2  14.694
  6 Bensebaa, Celina          06 Sir Robert B             14.70q  1  14.697
  7 Hopkins, Meghan           06 Kars on the              14.72q  1 
  8 Johnson, Bryanna          06 Longfields D             14.88q  1 
  9 Fenkam, Wojtyla           06 Fisher Park              14.91   3 
 10 Ho, Songhy                06 Longfields D             14.94   2 
 11 Fong-Jean Willbond, Sage  06 Bell Interme             15.02   2 
 12 Bodden, Kate              06 Woodrooffe A             15.05   3 
 13 Steele, Cameron           06 Bell Interme             15.08   1 
 14 Greenberg, Leah           06 Fisher Park              15.11   3  15.105
 15 Zhang, Meghan             06 Broadview -              15.11   4  15.109
 16 Wang, Caroline            16 Cedarview -              15.13   1 
 17 Mojaveri, Melika          06 Longfields D             15.15   2  15.141
 18 Perosevic, Mila           06 Sir Robert B             15.15   1  15.142
 19 Ping, Lily Sue            06 Fisher Park              15.18   2 
 20 Wellman, Myah             06 Sir Robert B             15.26   2 
 21 Avellaneda, Erika         06 Woodrooffe A             15.27   1 
 22 Gaceta, Corine            06 Cedarview -              15.42   4 
 23 Hindson, Maya             06 Broadview -              15.59   2 
 24 Williams-Silva, Treya     06 Merivale HS              15.64   3 
 25 Baldwin, Avery            06 Woodrooffe A             15.65   4 
 26 McPhee, Ava               06 Merivale HS              15.69   3 
 27 Tao, Jessica              06 Katimavik El             16.22   4 
 28 Langwa, Sikem             06 D. Roy Kenne             16.69   4 
 29 Leclair, Kathie           06 Katimavik El             16.76   3 
 
Girls 100 Meter Dash Bantams
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Blair-Mopay, Jenna        06 Broadview -              13.49  
  2 Lee, Karina               06 Kars on the              14.24  
  3 Loch, Callie              06 Cedarview -              14.44  
  4 Abraham, Avery            06 Bell Interme             14.56  
  5 Snider, Riley             06 Kars on the              14.64  
  6 Bensebaa, Celina          06 Sir Robert B             14.74  
  7 Johnson, Bryanna          06 Longfields D             14.78  
  8 Hopkins, Meghan           06 Kars on the              14.90  
 
Girls 200 Meter Dash Bantams
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 4 Best Times
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Estephane, Joanna         06 Bell Interme             29.45Q  1 
  2 Snider, Riley             06 Kars on the              30.20Q  3 
  3 Fenkam, Wojtyla           06 Fisher Park              30.78Q  2 
  4 Smith, Delaney            06 Longfields D             30.89Q  4 
  5 Loch, Callie              06 Cedarview -              29.59q  1 
  6 Maguire, Mae              06 D. Roy Kenne             30.21q  3 
  7 Aselford, Ella            06 Sir Robert B             31.13q  1 
  8 McQuinn, Shayla           06 Cedarview -              31.19q  4 
  9 Pieters, Jessica          06 Katimavik El             31.88   1 
 10 Thompson, Aila            06 Kars on the              31.93   2 
 11 Wellman, Myah             06 Sir Robert B             32.00   4 
 12 Steele, Cameron           06 Bell Interme             32.09   4 
 13 Stephenson, Zoe           06 Broadview -              32.10   2 
 14 Newhouse, Toni            06 Fisher Park              32.17   1 
 15 Berthelotte, Maddison        Pinecrest                32.22   3 
 16 Hu, Lina                  06 Longfields D             32.37   2 
 17 Radnoff, Freda            06 Longfields D             32.39   3 
 18 Wang, Seyoung             06 Sir Robert B             32.70   4 
 19 Stal, Olivia              06 Woodrooffe A             32.89   3 
 20 Booth, Mikaela            06 Woodrooffe A             32.95   4 
 21 Neustadter, Ali           06 Broadview -              33.15   1 
 22 McCoy, Olivia             06 Cedarview -              33.26   4 
 23 Williams-Silva, Treya     06 Merivale HS              33.34   3 
 24 Harrington, Teagan        06 Woodrooffe A             34.23   3 
 25 Downs, Kirsten            06 Kars on the              34.42   2 
 26 Cuhaci, Madeleine         06 Broadview -              34.87   1 
 27 Warram, Hailey            06 Merivale HS              35.03   2 
 28 Langwa, Sikem             06 D. Roy Kenne             37.92   1 
 
Girls 200 Meter Dash Bantams
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Estephane, Joanna         06 Bell Interme             30.08  
  2 Loch, Callie              06 Cedarview -              30.12  
  3 Snider, Riley             06 Kars on the              30.82  
  4 Maguire, Mae              06 D. Roy Kenne             30.90  
  5 McQuinn, Shayla           06 Cedarview -              31.11  
  6 Smith, Delaney            06 Longfields D             31.24  
  7 Aselford, Ella            06 Sir Robert B             31.34  
 
Girls 300 Meter Dash Bantams
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Orchard, Hannah           06 Fisher Park              48.20   3 
  2 Brousseau, Julie          06 Broadview -              48.51   3 
  3 Matthews, Lauren          06 Woodrooffe A             49.89   1 
  4 Waldie, Aurore            06 Bell Interme             50.19   1 
  5 Birinberg, Victoria       06 Longfields D             50.65   2 
  6 Aselford, Ella            06 Sir Robert B             51.26   3 
  7 Smith, Delaney            06 Longfields D             51.89   1 
  8 Wu, Sara                  06 Sir Robert B             51.95   2 
  9 Smith, Sidney             06 Cedarview -              52.09   3 
 10 Contant, Avery            06 Broadview -              52.24   2 
 11 Vaseeharan, Lesana        06 Longfields D             52.28   3 
 12 Said, Hodan               06 Woodrooffe A             52.60   3 
 13 Henderson, Ellie          06 Fisher Park              52.83   2 
 14 Stork, Annaka             06 Bell Interme             53.01   1 
 15 Gaceta, Corine            06 Cedarview -              53.03   1 
 16 Bereznai, Josephine       06 Fisher Park              53.40   2 
 17 Booth, Mikaela            06 Woodrooffe A             54.14   2 
 18 Glavin, Karina            06 Cedarview -              54.55   2 
 19 Adams, Maisie             06 Katimavik El             58.32   1 
 20 Smiley, Melania           06 Sir Robert B           1:00.78   1 
 21 Opp, Celia                06 Merivale HS            1:01.72   3 
 
Girls 800 Meter Run Bantams
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Brousseau, Merielle       06 Broadview -            2:38.93  
  2 Yan, Angeline             06 Bell Interme           2:45.71  
  3 Munro, Melanie            06 Sir Robert B           2:47.35  
  4 Guest, Stella             06 Fisher Park            2:48.30  
  5 Dunstin, Kaitlin          06 Katimavik El           2:51.48  
  6 Fan, Olivia               06 Longfields D           2:54.97  
  7 Stork, Annaka             06 Bell Interme           2:55.16  
  8 Hawkes, Elsie             06 Broadview -            2:57.09  
  9 Hegan, Renee              06 Fisher Park            2:57.73  
 10 Kebedom, Naomi            06 Longfields D           2:57.74  
 11 Bezaire, Calla            06 Longfields D           3:03.35  
 12 Thompson, Aila            06 Kars on the            3:03.78  
 13 Crichton, Charlotte       06 Kars on the            3:07.67  
 14 Hammond, Isabelle         06 Bell Interme           3:10.15  
 15 Taylor, Avery             06 Sir Robert B           3:15.53  
 16 Prevost, Molly               Pinecrest              3:25.76  
 17 Liang, Connie             06 Cedarview -            3:29.38  
 18 Emond, Laurin             06 Woodrooffe A           3:43.50  
 
Girls 1500 Meter Run Bantams
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Munro, Melanie            06 Sir Robert B           5:29.30  
  2 Orchard, Hannah           06 Fisher Park            5:31.45  
  3 Pascali, Ali              06 Broadview -            5:35.39  
  4 Whittaker, Anna           06 Broadview -            5:35.62  
  5 Yan, Angeline             06 Bell Interme           5:43.33  
  6 Frank, Addison            06 Broadview -            5:47.38  
  7 Dunstin, Kaitlin          06 Katimavik El           5:48.29  
  8 Hegan, Renee              06 Fisher Park            5:54.23  
  9 Smith, Sidney             06 Cedarview -            6:09.96  
 10 Kebedom, Naomi            06 Longfields D           6:11.33  
 11 Hammond, Isabelle         06 Bell Interme           6:11.89  
 12 Bradley, Skylar           06 Longfields D           6:19.44  
 13 Taylor, Avery             06 Sir Robert B           6:27.35  
 14 Bereznai, Josephine       06 Fisher Park            6:31.61  
 15 Perrin, Audrey            06 Bell Interme           6:32.12  
 16 Mitchel, Isla             06 Longfields D           6:33.27  
 17 Downs, Kirsten            06 Kars on the            6:39.64  
 18 Grover, Aurora            06 Merivale HS            6:54.03  
 19 Maahs, Sadie              06 Merivale HS            6:59.63  
 20 McIlroy, Naomi            06 D. Roy Kenne           7:02.35  
 
Girls 4x100 Meter Relay Bantams
===================================================================
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 Kars on the Rideau - Kars  'A'                        58.67   1 
  2 Bell H.S - Ottawa  'A'                                58.84   2 
  3 Sir Robert Borden - Ottawa  'A'                       59.43   1 
  4 Longfields Davidson Heights -  'A'                    59.59   1 
  5 Fisher Park - Ottawa  'A'                           1:00.50   2 
  6 Cedarview - Nepean  'A'                             1:00.89   1 
  7 Woodrooffe Avenue PS  'A'                           1:01.26   2 
  8 Merivale HS - Ottawa  'A'                           1:02.65   2 
  9 Broadview - Ottawa  'A'                             1:03.38   2 
 10 Katimavik Elementary School  'A'                    1:04.48   1 
 
Girls High Jump Bantams
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Brian, Kate               06 Longfields D             1.40m  
  2 Kirpalani, Nicole         06 Longfields D             1.34m  
  3 Knight, Caitlyn           06 Merivale HS              1.20m  
  4 Ho, Songhy                06 Longfields D             1.15m  
  5 Sealy, Bryanna            06 Merivale HS              1.10m  
 
Girls Long Jump Bantams
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lee, Karina               06 Kars on the              4.11m  
  2 Hopkins, Meghan           06 Kars on the              3.87m  
  3 Perosevic, Mila           06 Sir Robert B             3.76m  
  4 Greenberg, Leah           06 Fisher Park              3.74m  
  5 Liao, Jenny               06 Sir Robert B             3.72m  
  6 Bodden, Kate              06 Woodrooffe A             3.67m  
  7 Buell, Ally               06 Cedarview -              3.63m  
  8 Smith, Delaney            06 Longfields D             3.58m  
  9 Smiley, Melania           06 Sir Robert B             3.57m  
 10 Estephane, Joanna         06 Bell Interme             3.54m  
 11 Tao, Jessica              06 Katimavik El            J3.54m  
 12 Qi, Emily                 06 Cedarview -              3.52m  
 13 Maguire, Mae              06 D. Roy Kenne             3.45m  
 14 Perrin, Audrey            06 Bell Interme            J3.45m  
 15 Kirpalani, Nicole         06 Longfields D             3.41m  
 16 Pieters, Jessica          06 Katimavik El             3.33m  
 17 Rulloda, Jasmine          06 Longfields D            J3.33m  
 17 Lundy, Shaela             06 Kars on the             J3.33m  
 17 Prowst, Madisson             Unattached              J3.33m  
 20 Couture, Emilia           06 Fisher Park              3.31m  
 21 Stal, Olivia              06 Woodrooffe A             3.29m  
 22 Findlay, Meghan           06 Woodrooffe A            J3.29m  
 23 Chim, Gigi                06 Fisher Park             J3.29m  
 24 Knight, Caitlyn           06 Merivale HS              3.21m  
 25 Robertson, Jasmine        06 Merivale HS              3.01m  
 26 Prevost, Molly               Pinecrest                2.24m  
 
Girls Triple Jump Bantams
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Birinberg, Victoria       06 Longfields D             8.92m  
  2 Abraham, Avery            06 Bell Interme             8.72m  
  3 Fan, Olivia               06 Longfields D             8.67m  
  4 Wang, Caroline            16 Cedarview -              8.51m  
  5 Ping, Lily Sue            06 Fisher Park              8.40m  
  6 Banks, Olivia             06 Bell Interme             7.70m  
  7 Opp, Celia                06 Merivale HS              7.64m  
  8 Miller, Sophie            06 Fisher Park              7.52m  
  9 Huynh, Emily              06 Longfields D             7.42m  
 10 Furlong-Perry, Vela       06 Fisher Park              7.41m  
 11 Naismith, Sophie          06 Katimavik El             7.22m  
 12 Husain, Zainab            06 Bell Interme             7.14m  
 13 Holmes, Isla              06 Kars on the              7.03m  
 14 Derksen, Rachel           06 Sir Robert B             6.83m  
 15 McLean, Rachel            06 Sir Robert B             6.60m  
 16 Duncan, Lindsay           06 Katimavik El             6.07m  
 17 Ahmed, Rjanna             06 Merivale HS              5.65m  
 -- Dupuis, Vayda             06 Kars on the               FOUL  
 
Girls Shot Put Bantams
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Mangena, Khanya           06 Merivale HS              8.72m  
  2 Waller, Audrey            06 Fisher Park              7.73m  
  3 Kreutz-Foster, Chelsea    06 Merivale HS             J7.73m  
  4 Lennon, Trishana          06 Longfields D             7.44m  
  5 Maillat, Liryn            06 Longfields D             7.41m  
  6 Fong-Jean Willbond, Sage  06 Bell Interme             7.27m  
  7 Riggins, Juliane             Pinecrest                6.95m  
  8 Brown, Mackenzie          06 Sir Robert B             6.56m  
  9 Johnson, Katie            06 Kars on the              6.55m  
 10 Ermuth, Laura             06 Merivale HS              6.43m  
 11 Bradley, Olivia           06 Longfields D             6.21m  
 12 Warren, Lily              06 Bell H.S - O             6.20m  
 13 Lundy, Shaela             06 Kars on the              6.13m  
 14 Ferri-Pratt, Mave         06 Fisher Park              5.90m  
 15 Fatima, Aayla             06 Sir Robert B             5.56m  
 16 Glavin, Karina            06 Cedarview -              5.44m  
 17 Umba, Diamond                Pinecrest                5.42m  
 18 Okhravi, Saba             06 Sir Robert B             5.24m  
 19 Jardim, Melissa           06 Katimavik El             4.92m  
 20 Gilchrist, Marisa         06 Kars on the              4.62m  
 -- Sosso, Rose               06 Bell Interme              FOUL  
 
Girls Javelin Throw Bantams
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Chim, Gigi                06 Fisher Park             26.13m  
  2 Huynh, Emily              06 Longfields D            23.17m  
  3 Bezaire, Calla            06 Longfields D            20.22m  
  4 Henderson, Ellie          06 Fisher Park             18.29m  
  5 McQuinn, Shayla           06 Cedarview -             17.06m  
  6 Campbell, Sophie          06 Fisher Park             16.65m  
  7 Fatima, Aayla             06 Sir Robert B            16.00m  
  8 Topper, Nicole            06 Sir Robert B            15.71m  
  9 Warren, Lily              06 Bell Interme            14.75m  
 10 Matson, Olivia            06 Merivale HS             10.88m  
 11 Hess, Holly               06 Merivale HS             10.20m  
 12 Vitols, Kaleigh           06 Merivale HS              9.29m  
 13 Adams, Maisie             06 Katimavik El             9.06m  
 14 Rahman, Zarifah           06 Longfields D             8.66m  
 
Girls 100 Meter Dash Intermediates
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 5 Best Times
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Thai-Reid, Milan          05 Longfields D             13.65Q  2 
  2 Bellerive, Alexandra      05 Katimavik El             13.86Q  3 
  3 Stefani, Angelica         05 Sir Robert B             13.98Q  1 
  4 Thai-Reid, Nyla           05 Longfields D             14.04q  1 
  5 Curley, Ula               05 Fisher Park              14.50q  1 
  6 Walls, Jade               05 Sir Robert B             14.55q  2 
  7 Young, Kaylen             05 Longfields D             14.56q  1 
  8 Lortie, Jade              05 Merivale HS              14.63q  2 
  9 Maxwell, Christina        05 Bell Interme             14.76   3 
 10 Bonham Carter, Disa       05 Fisher Park              14.79   3 
 11 Smolynec, Esme            05 Katimavik El             14.82   2 
 12 Colbourne, Shakira        05 Bell Interme             14.95   3 
 13 Lamia, Yuri (abritta)     05 Bell Interme             14.98   2 
 14 Sabourin, Sydney          05 Kars on the              15.57   3 
 15 Towaij, Ellie             05 Broadview -              15.70   2 
 16 Wooldeyes, Berea          05 Cedarview -              15.72   1 
 17 Madden, Stephanie         05 Kars on the              15.91   2 
 18 Kelm, April               05 Broadview -              16.23   3 
 19 Harris, Amy               05 Broadview -              16.25   3 
 20 Pezoulas, Ava             05 Broadview -              16.70   2 
 21 Kraljevic, Milena         05 Sir Robert B             16.95   1 
 22 Bhandari, Jyotsna         05 D. Roy Kenne             17.48   1 
 
Girls 100 Meter Dash Intermediates
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Thai-Reid, Milan          05 Longfields D             13.48  
  2 Bellerive, Alexandra      05 Katimavik El             13.56  
  3 Thai-Reid, Nyla           05 Longfields D             13.73  
  4 Stefani, Angelica         05 Sir Robert B             13.75  
  5 Young, Kaylen             05 Longfields D             14.20  
  6 Curley, Ula               05 Fisher Park              14.26  
  7 Walls, Jade               05 Sir Robert B             14.53  
  8 Lortie, Jade              05 Merivale HS              14.64  
 
Girls 200 Meter Dash Intermediates
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 5 Best Times
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Thai-Reid, Milan          05 Longfields D             27.88Q  3 
  2 Bruce, Kyai               05 Longfields D             29.82Q  1 
  3 Smolynec, Esme            05 Katimavik El             30.69Q  2 
  4 Stefani, Angelica         05 Sir Robert B             28.93q  3 
  5 Walls, Jade               05 Sir Robert B             30.10q  3 
  6 MacNeill, Anna            05 Longfields D             30.49q  1 
  7 Wooldeyes, Berea          05 Cedarview -              30.88q  2 
  8 Mah-Adamowski, Makenna    05 D. Roy Kenne             30.94q  3 
  9 St-Amant, Avery           05 Cedarview -              31.08   1 
 10 Bedard, Anikah            05 Fisher Park              31.17   1 
 11 Uwechia, Anikamadhu       05 Fisher Park              31.19   1 
 12 Kahan-Poulin, Daania      05 Katimavik El             31.74   3 
 13 Hollingsworth, Amy        05 Fisher Park              31.75   2 
 14 Geng, Tina                05 Bell Interme             32.01   2  32.001
 15 Wu, Gloria                05 Bell Interme             32.01   2  32.010
 16 Maxwell, Christina        05 Bell Interme             32.18   3 
 17 Towaij, Ellie             05 Broadview -              32.43   3 
 18 Roger, Kira               05 Merivale HS              32.60   1 
 19 Kraljevic, Milena         05 Sir Robert B             32.70   1 
 20 Kelm, April               05 Broadview -              33.73   1  33.722
 20 Macmullin, Sola           05 Kars on the              33.73   2  33.722
 22 Bhandari, Jyotsna         05 D. Roy Kenne             38.25   2 
 
Girls 200 Meter Dash Intermediates
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Thai-Reid, Milan          05 Longfields D             27.86  
  2 Stefani, Angelica         05 Sir Robert B             28.14  
  3 Bruce, Kyai               05 Longfields D             29.83  
  4 Walls, Jade               05 Sir Robert B             29.87  
  5 Smolynec, Esme            05 Katimavik El             30.27  
  6 MacNeill, Anna            05 Longfields D             30.35  
  7 Mah-Adamowski, Makenna    05 D. Roy Kenne             30.48  
  8 Wooldeyes, Berea          05 Cedarview -              32.21  
 
Girls 400 Meter Dash Intermediates
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Macharia, Imani           05 Longfields D           1:08.88   1 
  2 Neely, Meaghan            05 Sir Robert B           1:11.65   2 
  3 Miriguay, Abigayle        05 Longfields D           1:13.09   3 
  4 Chen, Adrienne            05 D. Roy Kenne           1:13.24   1 
  5 Pieters, Andrea           05 Katimavik El           1:14.10   2 
  6 Apostu, Astrid            05 Fisher Park            1:15.13   2 
  7 Wu, Gloria                05 Bell Interme           1:15.87   3 
  8 Kurelek, Coco             05 Fisher Park            1:15.90   1 
  9 Stubbs, Erin              05 Sir Robert B           1:16.45   3 
 10 Collins, Allison          05 Fisher Park            1:16.46   1 
 11 Snelling, Ash             05 Longfields D           1:19.33   2 
 12 Harris, Amy               05 Broadview -            1:21.72   2 
 13 Bajpai, Tasha             05 Katimavik El           1:23.77   3 
 14 Gillan, Ava               05 D. Roy Kenne           2:14.39   1 
 
Girls 800 Meter Run Intermediates
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hegan, Clara              05 Broadview -            2:39.24  
  2 Adair, Ella               05 Fisher Park            2:43.62  
  3 Harris, Andie             05 Cedarview -            2:45.45  
  4 Macharia, Imani           05 Longfields D           2:47.33  
  5 Powter, Morgan            05 Broadview -            2:55.75  
  6 Wettlaufer-Wang, Isabel   05 Broadview -            2:56.82  
  7 Shaheen, Iman             05 Longfields D           2:58.31  
  8 Running, Katie            05 Bell Interme           3:00.47  
  9 Stubbs, Erin              05 Sir Robert B           3:03.00  
 10 Pieters, Andrea           05 Katimavik El           3:03.90  
 11 Zarull, Maddy             05 Fisher Park            3:05.75  
 12 Miriguay, Abigayle        05 Longfields D           3:06.01  
 13 Madden, Stephanie         05 Kars on the            3:14.37  
 14 Ng, Elaine                05 Merivale HS            3:23.47  
 15 Chen, Adrienne            05 D. Roy Kenne           3:32.33  
 16 Mah-Adamowski, Makenna    05 D. Roy Kenne           3:41.56  
 17 Ott, Lindsay              05 Merivale HS            3:43.41  
 18 Montgomery, Meera         05 D. Roy Kenne           3:59.73  
 
Girls 1500 Meter Run Intermediates
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hegan, Clara              05 Broadview -            5:28.68  
  2 Harris, Andie             05 Cedarview -            5:38.61  
  3 Burgess, Charlotte        05 Merivale HS            5:41.10  
  4 Norman, Sarah             05 Merivale HS            5:45.33  
  5 Powter, Morgan            05 Broadview -            5:46.73  
  6 Zarull, Maddy             05 Fisher Park            5:50.69  
  7 Shaheen, Iman             05 Longfields D           5:53.66  
  8 Wettlaufer-Wang, Isabel   05 Broadview -            6:02.55  
  9 Apostu, Astrid            05 Fisher Park            6:04.39  
 10 Pierce, Hazel             05 Fisher Park            6:11.11  
 11 Guerra, Christina         05 Katimavik El           6:24.97  
 12 Dvorkin, Natassia         05 Longfields D           6:31.19  
 13 Helali, Asmaa             05 D. Roy Kenne           6:47.50  
 -- Kuster, Katelyn           05 Katimavik El               DNF  
 
Girls 4x100 Meter Relay Intermediates
===================================================================
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 Longfields Davidson Heights -  'A'                    55.52   2 
  2 Cedarview - Nepean  'A'                               57.92   1 
  3 Sir Robert Borden - Ottawa  'A'                       58.02   1 
  4 Katimavik Elementary School  'A'                      58.31   2 
  5 Bell H.S - Ottawa  'A'                              1:00.01   1 
  6 Fisher Park - Ottawa  'A'                           1:00.09   2 
  7 D. Roy Kennedy - Ottawa  'A'                        1:00.55   1 
  8 Merivale HS - Ottawa  'A'                           1:01.19   1 
  9 Kars on the Rideau - Kars  'A'                      1:01.55   2 
 10 Broadview - Ottawa  'A'                             1:01.75   2 
 
Girls High Jump Intermediates
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Keneford, Samantha        05 Longfields D             1.51m  
  2 Bailey, Erica             05 Longfields D             1.37m  
  3 Mechura, Abby             05 Longfields D            J1.37m  
  4 Italien, Tara             05 Merivale HS              1.31m  
  5 Jones, Rachel             05 Merivale HS              1.20m  
 
Girls Long Jump Intermediates
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Keneford, Samantha        05 Longfields D             4.65m  
  2 Bellerive, Alexandra      05 Katimavik El             4.35m  
  3 Lortie, Jade              05 Merivale HS              4.33m  
  4 Lumley, Maeve             05 Fisher Park              4.21m  
  5 Price, Anna               05 Merivale HS              4.18m  
  6 Aldridge, Kaelyn          05 Sir Robert B             4.03m  
  7 Kaur, Sohani              05 Longfields D             4.02m  
  8 Mechura, Abby             05 Longfields D             3.91m  
  9 Nixon, Caroline           05 Kars on the              3.90m  
 10 Li, Ariana                05 Sir Robert B             3.87m  
 11 Gowan, Ayrin              05 Sir Robert B             3.84m  
 12 Cameron, Ava              05 Bell Interme             3.79m  
 13 Curley, Ula               05 Fisher Park              3.78m  
 14 Kahan-Poulin, Daania      05 Katimavik El             3.73m  
 14 St-Amant, Avery           05 Cedarview -              3.73m  
 16 Palmer, Celia             05 Bell Interme             3.69m  
 17 Ramunas, Helene           05 Fisher Park              3.52m  
 18 El Baden, Sondus          05 Merivale HS              3.26m  
 19 Helali, Asmaa             05 D. Roy Kenne             2.03m  
 -- Hadi, Yasmin              05 Bell Interme              FOUL  
 
Girls Triple Jump Intermediates
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Adair, Ella               05 Fisher Park              9.74m  
  2 Li, Ariana                05 Sir Robert B             8.84m  
  3 Nixon, Caroline           05 Kars on the              8.75m  
  4 Asselstine, Ella          05 Bell Interme             8.47m  
  5 Eid, Yassmeen             05 Longfields D             8.38m  
  6 Price, Anna               05 Merivale HS              8.23m  
  7 Cameron, Ava              05 Bell Interme             8.18m  
  8 Peters, Sophia            05 Fisher Park              8.06m  
  9 Culliton, Neena           05 Sir Robert B             8.02m  
 10 Lamia, Yuri (abritta)     05 Bell Interme             7.86m  
 11 Sellers, Christina        05 Longfields D             7.82m  
 12 Bailey, Erica             05 Longfields D             7.76m  
 13 Cornish, Molly            05 Fisher Park              7.67m  
 14 Legasse, Maddison         05 Merivale HS              7.50m  
 15 El Baden, Sondus          05 Merivale HS              6.93m  
 16 Kuruvilla, Liya           05 Katimavik El             5.42m  
 17 Chu, Noiva                05 Katimavik El             5.28m  
 -- Neely, Meaghan            05 Sir Robert B              FOUL  
 
Girls Shot Put Intermediates
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Bruce, Keia               05 Longfields D             8.27m  
  2 Culliton, Neena           05 Sir Robert B             8.06m  
  3 Colbourne, Shakira        05 Bell Interme             8.04m  
  4 Pilkington, Broghan       05 Merivale HS              7.94m  
  5 Legasse, Maddison         05 Merivale HS              7.74m  
  6 Zhang, Michelle           05 Merivale HS              7.56m  
  7 Laughton, Ava             06 Fisher Park              7.53m  
  8 Atamna, Shiraz            05 Longfields D             7.15m  
  9 Azadeh, Pardis            05 Sir Robert B             7.07m  
 10 Carby-Aragon, Emilia      05 Bell Interme             7.06m  
 11 Bajpai, Tasha             05 Katimavik El             6.87m  
 12 Sellers, Christina        05 Longfields D             6.55m  
 13 French, Jillian           05 Sir Robert B             6.54m  
 14 Kibbee Prince, Kellin     06 Fisher Park              6.22m  
 15 Sarah, Cook               05 D. Roy Kenne             6.03m  
 16 Ridley-Padmore, Trinity   05 Fisher Park              5.79m  
 17 McCallum, Ali             05 D. Roy Kenne             5.02m  
 18 Palmer, Celia             05 Bell Interme             4.96m  
 -- Kuster, Katelyn           05 Katimavik El              FOUL  
 
Girls Javelin Throw Intermediates
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Harvey, Tia               05 Fisher Park             27.39m  
  2 Dal Farra, Haley          05 Sir Robert B            24.46m  
  3 MacDougall, Gabrielle     05 Sir Robert B            23.56m  
  4 Boualavong, Aaliyah-Tayl  05 Longfields D            23.40m  
  5 Zhang, Michelle           05 Merivale HS             21.22m  
  6 Abdelhakam, Hala          05 Longfields D            20.39m  
  7 Azadeh, Pardis            05 Sir Robert B            20.03m  
  8 Jones, Rachel             05 Merivale HS             18.24m  
  9 Lumley, Maeve             05 Fisher Park             17.10m  
 10 Thomas, Nya               05 Bell Interme            16.49m  
 11 Cottagiri, Sarah          05 Longfields D            16.35m  
 12 Trudeau, Charlotte        05 Bell Interme            15.64m  
 13 Siscoe, Sammy             05 Fisher Park             14.90m  
 14 Guerra, Christina         05 Katimavik El            13.80m  
 15 Luke, Maya                05 Merivale HS             12.59m  
 16 Cheney, Mckinsy           05 Katimavik El            11.84m  
 17 Zhong, Angelina           05 Katimavik El             9.54m  
 
Boys 100 Meter Dash Bantams
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 4 Best Times
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Lee, Justin               06 Sir Robert B             13.53Q  2 
  2 Wilson, Devonte           06 Kars on the              13.73Q  4 
  3 Rapsey, Hugh              06 Sir Robert B             13.77Q  1 
  4 Hoyt, Jordan              06 Longfields D             13.89Q  3 
  5 King, Ethan               06 Longfields D             13.82q  4 
  6 Metallus, Edjey              Pinecrest                13.87q  1 
  7 Joncas, Sean Russell      06 Kars on the              13.93q  3 
  8 Zia, Zeeshan              06 Cedarview -              14.01q  3 
  9 Chouinard, Bradley        06 Merivale HS              14.20   2 
 10 Reid, Jacob               06 Longfields D             14.23   3 
 11 Calixte, Timmy            06 Broadview -              14.24   2 
 12 Lipsett, Paxton           06 Woodrooffe A             14.27   1 
 13 Onsaga, Khrizthiane       06 Bell Interme             14.48   2 
 14 Hadji, Mehdi              06 Cedarview -              14.49   4 
 15 Koschode, Jacob           06 Kars on the              14.50   4 
 16 Hughes, Will              06 Broadview -              14.53   2 
 17 MacDonald, Sam            06 Broadview -              14.60   1 
 18 Hamish, Hamza             06 Bell Interme             14.62   1 
 19 Kelly, Alex               06 Fisher Park              14.65   1 
 20 Aubert-El, Akram          06 Woodrooffe A             14.93   3 
 21 Arthurs, James            06 Fisher Park              14.95   3 
 22 Sunallah, Zain            06 Cedarview -              15.22   1 
 23 Thurgur, Cole             06 Fisher Park              15.27   4 
 24 Zouzoulas, George         06 Merivale HS              15.33   1 
 25 Schafer, Cameron          06 Woodrooffe A             15.36   2 
 26 Abdallah, Bandar          06 Bell Interme             15.42   2 
 27 Harper, Jameson           06 Sir Robert B             15.44   3 
 28 Smith, Dante              06 Katimavik El             16.05   4 
 
Boys 100 Meter Dash Bantams
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Wilson, Devonte           06 Kars on the              13.30   13.296
  2 Lee, Justin               06 Sir Robert B             13.30   13.297
  3 Rapsey, Hugh              06 Sir Robert B             13.42  
  4 Hoyt, Jordan              06 Longfields D             13.51  
  5 Joncas, Sean Russell      06 Kars on the              13.59  
  6 King, Ethan               06 Longfields D             13.67  
  7 Metallus, Edjey              Pinecrest                13.76  
  8 Zia, Zeeshan              06 Cedarview -              14.18  
 
Boys 200 Meter Dash Bantams
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 4 Best Times
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Lee, Justin               06 Sir Robert B             27.49Q  3 
  2 Zia, Zeeshan              06 Cedarview -              27.78Q  1 
  3 Wilson, Devonte           06 Kars on the              28.07Q  4 
  4 Kosloski, Hudson          06 Kars on the              29.07Q  2 
  5 Metallus, Edjey              Pinecrest                27.89q  1 
  6 Hadji, Mehdi              06 Cedarview -              29.14q  3 
  7 Portner, Noah             06 Longfields D             29.39q  1 
  8 Bishop, Liam              06 Kars on the              29.48q  2 
  9 Hamish, Hamza             06 Bell Interme             29.53   4 
 10 Boland, Ryan              06 Longfields D             29.67   4 
 11 Kelly, Alex               06 Fisher Park              29.76   2 
 12 Rainford, Will            06 Fisher Park              29.77   1 
 13 Rahmatulla, Ehsanulla     06 Bell Interme             30.01   3 
 14 Chhura, Rajan             06 Sir Robert B             30.11   2 
 15 Arthurs, James            06 Fisher Park              30.14   1 
 16 Quain, Max                06 Broadview -              30.76   2 
 17 Al-Kaabi, Adil            06 Longfields D             30.86   4 
 18 Zouzoulas, George         06 Merivale HS              30.89   4 
 19 Bradley, Isaac            06 Broadview -              30.99   1 
 20 Donnelly, Maddox          06 Merivale HS              31.03   3  31.021
 21 Borden, Jace              06 Katimavik El             31.03   2  31.023
 22 Laffin, Tyler             06 D. Roy Kenne             31.08   1 
 23 Gidda, Kishaan            06 Sir Robert B             31.16   3 
 24 Neufeld, Justin           06 Bell Interme             31.17   4 
 25 Sajid, Abdulah            06 Cedarview -              31.29   3 
 26 Ghahremani, Soroush       06 Woodrooffe A             31.99   4 
 27 Hobbins, George           06 Broadview -              33.02   3 
 28 Hmung, Moses                 Pinecrest                35.93   2 
 
Boys 200 Meter Dash Bantams
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Lee, Justin               06 Sir Robert B             27.57  
  2 Wilson, Devonte           06 Kars on the              27.71  
  3 Zia, Zeeshan              06 Cedarview -              28.89  
  4 Kosloski, Hudson          06 Kars on the              29.14  
  5 Metallus, Edjey              Pinecrest                29.15  
  6 Bishop, Liam              06 Kars on the              29.39  
  7 Portner, Noah             06 Longfields D             29.53  
  8 Hadji, Mehdi              06 Cedarview -              29.75  
 
Boys 300 Meter Dash Bantams
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Kempe, David              06 Cedarview -              46.77   1 
  2 Robbins, Andrew           06 Longfields D             47.08   3 
  3 Koschode, Jacob           06 Kars on the              47.34   1 
  4 Almalki, Edrees           06 Longfields D             47.75   2 
  5 Boland, Ryan              06 Longfields D             48.48   2 
  6 Symes, Gabriel            06 Sir Robert B             49.01   3 
  7 Su, Kevin                 06 Bell Interme             49.18   2 
  8 Charles, Lewis            06 Fisher Park              49.59   3 
  9 Zhong, Brayden            06 Katimavik El             49.98   3 
 10 Brown, Cole               06 Sir Robert B             50.19   1 
 11 Lloyd, Calvin             06 Bell Interme             50.37   1 
 12 Woo, Tohsio               06 Fisher Park              51.13   2 
 13 Bruce, Ben                06 Broadview -              51.84   1 
 14 Sunallah, Zain            06 Cedarview -              52.62   1 
 15 Morris, Quinlan           06 Fisher Park              52.99   3 
 16 Basevitz, Tyler           06 Sir Robert B             54.25   2 
 17 Macarthur, Callum         06 Kars on the              54.72   1 
 18 Musselman, Luke           06 Katimavik El             55.10   1 
 19 Hsu, Kevin                   Pinecrest                59.03   2 
 20 Al Temmo, Omar            06 Merivale HS            1:00.72   3 
 
Boys 800 Meter Run Bantams
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Salhi, Michael            06 Cedarview -            2:33.18  
  2 Kempe, David              06 Cedarview -            2:33.92  
  3 Kosloski, Hudson          06 Kars on the            2:34.86  
  4 Lubangi, Lucky               Pinecrest              2:39.40  
  5 Sousa, Malikai            06 Katimavik El           2:40.00  
  6 Ibrahim, Mosaab           06 Bell Interme           2:40.59  
  7 Dullaert, Meech           06 Bell Interme           2:44.26  
  8 Lindsay, Pierce           06 Fisher Park            2:45.31  
  9 Brown, Cole               06 Sir Robert B           2:45.39  
 10 Salam, Hammam             06 Merivale HS            2:46.63  
 11 Woo, Tohsio               06 Fisher Park            2:46.66  
 12 Hamer, Carter             06 Longfields D           2:47.00  
 13 Wallace, Xavier           06 Fisher Park            2:47.23  
 14 Almalki, Edrees           06 Longfields D           2:48.26  
 15 Pilieci, Alex             06 Kars on the            2:49.26  
 16 Creasey, Malcolm          06 Sir Robert B           2:53.15  
 17 Devoe, Matthew            06 Broadview -            2:53.59  
 18 O'Connor, Rian            06 Broadview -            2:53.90  
 19 Free, Nigel               06 Sir Robert B           2:55.28  
 20 Raikos, Darren            06 Merivale HS            2:56.54  
 21 Fisher, Jake              06 Kars on the            2:59.61  
 22 Hendrick, Trevor          06 Bell Interme           3:02.16  
 23 Hopley, Seth              06 Woodrooffe A           3:37.39  
 
Boys 1500 Meter Run Bantams
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Salhi, Michael            06 Cedarview -            5:12.58  
  2 Downes, Liam              06 Broadview -            5:17.36  
  3 Rapsey, Hugh              06 Sir Robert B           5:23.71  
  4 Salam, Hammam             06 Merivale HS            5:26.20  
  5 Schwarz, Ben              06 Woodrooffe A           5:26.40  
  6 Pilieci, Alex             06 Kars on the            5:26.75  
  7 Norris, Darren            06 Merivale HS            5:26.83  
  8 Mankal, Abe               06 Cedarview -            5:29.39  
  9 Hakimi, Yusuf             06 Longfields D           5:31.85  
 10 Dullaert, Meech           06 Bell Interme           5:32.28  
 11 Ibrahim, Mosaab           06 Bell Interme           5:35.17  
 12 Wallace, Xavier           06 Fisher Park            5:37.87  
 13 Lindsay, Pierce           06 Fisher Park            5:42.44  
 14 Devoe, Matthew            06 Broadview -            5:48.21  
 15 Creasey, Malcolm          06 Sir Robert B           5:50.79  
 16 Hapke, Anderson           06 Kars on the            5:51.75  
 17 Pigeon, Jake              06 Kars on the            5:53.85  
 18 Puvan, Jacob              06 Broadview -            5:55.77  
 19 Arthurs, Ethan            06 Katimavik El           5:56.41  
 20 Robbins, Andrew           06 Longfields D           5:57.57  
 21 Laliberte, Tyler          06 Bell Interme           6:01.24  
 22 Anderson, Alex            06 Woodrooffe A           6:04.24  
 23 Robillard, Caden             Pinecrest              7:12.07  
 
Boys 4x100 Meter Relay Bantams
===================================================================
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 Kars on the Rideau - Kars  'A'                        54.93   1 
  2 Longfields Davidson Heights -  'A'                    54.99   1 
  3 Sir Robert Borden - Ottawa  'A'                       55.95   1 
  4 Woodrooffe Avenue PS  'A'                             57.64   2 
  5 Fisher Park - Ottawa  'A'                             57.83   2 
  6 Broadview - Ottawa  'A'                               58.50   2 
  7 Merivale HS - Ottawa  'A'                             59.92   1 
  8 Cedarview - Nepean  'A'                               59.93   1 
  9 Katimavik Elementary School  'A'                    1:01.80   2 
 
Boys High Jump Bantams
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Chouinard, Bradley        06 Merivale HS              1.46m  
  2 Melbourne, Aiden          06 Cedarview -              1.43m  
  3 Grenon, Adam              06 Merivale HS              1.35m  
  4 Tran, Darwin              06 Longfields D             1.30m  
  5 Sekhon, Karman            06 Longfields D            J1.30m  
  6 Baird, Gavin              06 Cedarview -              1.25m  
  7 Henry, Jesse              06 Longfields D             1.20m  
 
Boys Long Jump Bantams
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lubangi, Lucky               Pinecrest                4.38m  
  1 Melbourne, Aiden          06 Cedarview -              4.38m  
  3 Portner, Noah             06 Longfields D             4.36m  
  4 Belme, Eshander              Unattached               4.23m  
  5 Rollocks, Max             06 Woodrooffe A             4.20m  
  6 Laffin, Tyler             06 D. Roy Kenne             4.02m  
  7 Legault, Gavin            06 Kars on the              3.98m  
  8 Rainford, Will            06 Fisher Park              3.95m  
  9 Bishop, Liam              06 Kars on the              3.94m  
 10 Betrand, Nic              06 Longfields D             3.93m  
 11 Gaul, Zachary             06 Fisher Park              3.85m  
 12 Dietrich, Gabriel         06 Longfields D             3.83m  
 13 Schwarz, Ben              06 Woodrooffe A             3.81m  
 14 Lipsett, Paxton           06 Woodrooffe A             3.73m  
 15 Suzuki, Liam              06 Sir Robert B             3.67m  
 16 Abdallah, Bandar          06 Bell Interme             3.66m  
 17 Dauz, Jordan              06 Katimavik El             3.65m  
 18 Rakos, Darren             06 Merivale HS              3.58m  
 19 Fan, Mike                 06 Sir Robert B            J3.58m  
 20 Smith, Dante              06 Katimavik El             3.51m  
 21 Robillard, Caden             Pinecrest                3.39m  
 22 McCurdy, Lachlan          06 Woodrooffe A             3.32m  
 23 Arthurs, Ethan            06 Katimavik El             3.30m  
 -- Joncas, Sean Russell      06 Kars on the               FOUL  
 
Boys Triple Jump Bantams
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Dietrich, Gabriel         06 Longfields D             9.32m  
  2 Gaul, Zachary             06 Fisher Park              9.22m  
  3 Besharah, Zachary         06 Sir Robert B             9.11m  
  4 Thurgur, Cole             06 Fisher Park              8.74m  
  5 Dauz, Jordan              06 Katimavik El             8.62m  
  6 Rainford, Will            06 Fisher Park              8.61m  
  7 Abdelnour, Matthew        06 Kars on the             J8.61m  
  8 Nixon, Carson             06 Kars on the              8.48m  
  9 Neufeld, Justin           06 Bell Interme             8.34m  
 10 Dimitrov, Miko            06 Merivale HS              8.33m  
 11 Foster, David             06 Longfields D             8.15m  
 12 Symes, Gabriel            06 Sir Robert B             8.11m  
 13 Hapke, Anderson           06 Kars on the              8.10m  
 14 Free, Nigel               06 Sir Robert B             7.99m  
 15 Smith, Carter             06 Merivale HS              7.74m  
 16 Shtenyngart, David        05 Longfields D             7.70m  
 17 Su, Kevin                 06 Bell Interme             7.47m  
 18 Laliberte, Tyler          06 Bell Interme             7.28m  
 
Boys Shot Put Bantams
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Grenon, Adam              06 Merivale HS             11.15m  
  2 Belme, Eshander              Unattached              10.69m  
  3 Poirier, Zack             06 Longfields D            10.35m  
  4 Reid, Jacob               06 Longfields D            10.05m  
  5 Wang, Larry               06 Longfields D             9.64m  
  6 Donnelly, Maddox          06 Merivale HS              9.53m  
  7 Legault, Gavin            06 Kars on the              8.77m  
  8 Macmaster, Ethan          06 Kars on the              8.47m  
  9 Scanga, Parker            06 Woodrooffe A             8.46m  
 10 Seymour, Nathan           06 Cedarview -              8.40m  
 11 Berthelotte, Noah            Pinecrest                8.39m  
 12 Alguire, Ben              06 Kars on the              8.37m  
 13 Maroufiazar, Matin        06 Bell Interme             8.25m  
 14 Lichty, Aidan             06 Katimavik El             8.20m  
 15 Abdelgawad, Aslam         06 Fisher Park              8.12m  
 16 Green, Noah               06 Sir Robert B             7.93m  
 17 Parr, Jeff                   Pinecrest                7.61m  
 18 Zhong, Vincent            06 Katimavik El             7.27m  
 19 Iyampillai, Oviyan        06 Cedarview -              7.15m  
 20 Elzinga, Alexander        06 Sir Robert B             7.11m  
 21 Potvin, Cole              06 Sir Robert B             6.97m  
 22 Hendrick, Trevor          06 Bell Interme             6.53m  
 23 Thomson, Nick             06 Fisher Park              6.37m  
 24 Baker, Josh               06 Woodrooffe A             6.06m  
 25 Hopley, Seth              06 Woodrooffe A             5.79m  
 
Boys Javelin Throw Bantams
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Besharah, Zachary         06 Sir Robert B            35.67m  
  2 Poirier, Zack             06 Longfields D            26.85m  
  3 Nguyen, Justin            06 Fisher Park             26.50m  
  4 Rosenberg, Isaac          06 Sir Robert B            25.97m  
  5 Brockelbank, Logan        06 Longfields D            25.35m  
  6 Seymour, Nathan           06 Cedarview -             23.22m  
  7 Bosiljcic, Luka           06 Sir Robert B            21.24m  
  8 Maroufiazar, Matin        06 Bell Interme            20.78m  
  9 Betrand, Nic              06 Longfields D            20.30m  
 10 Norris, Darren            06 Merivale HS             20.13m  
 11 Iyampillai, Oviyan        06 Cedarview -             18.91m  
 12 Grimes, Corbin            06 Bell Interme            18.28m  
 13 Urbach, Owen              06 Katimavik El            17.46m  
 14 Zhong, Vincent            06 Katimavik El            17.45m  
 15 Lichty, Aidan             06 Katimavik El            15.19m  
 16 Jacaj, Redi               06 Bell Interme            14.53m  
 17 Worral, Seb               06 Merivale HS             13.50m  
 18 Bui, Stephen              06 Merivale HS             13.37m  
 19 Schadt, Hayden            06 Fisher Park             11.52m  
 
Boys 100 Meter Dash Intermediates
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 4 Best Times
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Mercer, Kaelan            05 Cedarview -              12.58Q  3 
  2 Scanga, Julian            05 Cedarview -              12.65Q  4 
  3 Onabajo, Jonathan         05 Longfields D             12.74Q  2 
  4 Macmullen, Ben            05 Longfields D             12.84Q  1 
  5 Kumar, Aryan              05 Longfields D             12.75q  3 
  6 Ding, Alvin               05 Katimavik El             12.82q  4 
  7 Grant, Nyjah              05 Sir Robert B             13.30q  4 
  8 Valcin, Tyson             05 Broadview -              13.32q  2 
  9 Lukassen, Linden          05 Bell Interme             13.40   1 
 10 Carter, Drew              05 Cedarview -              13.45   3 
 11 Tagief, Sam               05 Merivale HS              13.52   1 
 12 French, Casey             05 Sir Robert B             13.59   3 
 13 Chau, Aaron               05 Katimavik El             13.66   1 
 14 Leith, Zach               05 Sir Robert B             13.76   2  13.753
 15 So, Aiden                 05 Broadview -              13.76   4  13.755
 16 Collins, Matthew          05 D. Roy Kenne             13.77   2 
 17 Gan, David                05 Bell Interme             13.81   2 
 18 McCloskey, Charlie        05 Fisher Park              13.93   2 
 19 Smith, Robbie             05 Broadview -              13.94   2 
 20 Dawson-Herzog, Dominic    05 D. Roy Kenne             13.97   4 
 21 Huyn, Tommy               05 Merivale HS              13.99   4 
 22 Etame, Ben                05 Merivale HS              14.00   1 
 23 Mussa, Yusuf              05 Fisher Park              14.04   3 
 24 Paulin, Logan             05 Kars on the              14.21   3 
 25 Hodgins, Logan            05 Bell Interme             14.34   1 
 26 Wasingya, Bright          05 D. Roy Kenne             14.46   4 
 
Boys 100 Meter Dash Intermediates
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Scanga, Julian            05 Cedarview -              12.44  
  2 Onabajo, Jonathan         05 Longfields D             12.52  
  3 Macmullen, Ben            05 Longfields D             12.58  
  4 Mercer, Kaelan            05 Cedarview -              12.66  
  5 Kumar, Aryan              05 Longfields D             12.70  
  6 Ding, Alvin               05 Katimavik El             12.86  
  7 Grant, Nyjah              05 Sir Robert B             13.12   13.111
  8 Valcin, Tyson             05 Broadview -              13.12   13.115
 
Boys 200 Meter Dash Intermediates
===================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 4 Best Times
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Kumar, Aryan              05 Longfields D             25.45Q  4 
  2 Mercer, Kaelan            05 Cedarview -              25.99Q  3 
  3 Carter, Drew              05 Cedarview -              26.83Q  2 
  4 Amri, Anes                05 Longfields D             27.16Q  1 
  5 Klimstchuk, Connor        05 Kars on the              26.16q  3 
  6 Grant, Nyjah              05 Sir Robert B             26.95q  2 
  7 Chen, Lawrence            05 Katimavik El             27.30q  1 
  8 Kaye, Ian                 05 Katimavik El             27.39q  4 
  9 Hodgins, Logan            05 Bell Interme             27.50   4 
 10 Sturrock, Ewan            05 Longfields D             27.52   1 
 11 Gan, David                05 Bell Interme             27.58   1 
 12 Collins, Matthew          05 D. Roy Kenne             28.00   1 
 13 Watkins, Kristof          05 Fisher Park              28.08   2 
 14 Fulga, Luca               05 Bell Interme             28.19   2 
 15 Henderson-Ralph, Liam     05 Sir Robert B             28.55   1 
 16 Leith, Zach               05 Sir Robert B             28.71   4 
 17 Ranacher, Simon           05 Fisher Park              28.91   3 
 18 Yu, Sam                   05 Merivale HS              29.20   4 
 19 Clarkin, Thomas           05 Fisher Park              29.22   4 
 20 Etame, Ben                05 Merivale HS              29.30   3 
 21 Harris, Camillo           05 Cedarview -              29.34   1 
 22 Smith, Robbie             05 Broadview -              29.48   2 
 23 So, Aiden                 05 Broadview -              29.52   2 
 24 Neyens-Lopez, Patrick     05 D. Roy Kenne             29.74   2 
 25 Boston, Brian             05 D. Roy Kenne             31.00   1 
 
Boys 200 Meter Dash Intermediates
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Mercer, Kaelan            05 Cedarview -              25.67  
  2 Kumar, Aryan              05 Longfields D             25.72  
  3 Klimstchuk, Connor        05 Kars on the              26.68  
  4 Carter, Drew              05 Cedarview -              27.07  
  5 Grant, Nyjah              05 Sir Robert B             27.58  
  6 Chen, Lawrence            05 Katimavik El             27.68  
  7 Amri, Anes                05 Longfields D             27.79  
  8 Kaye, Ian                 05 Katimavik El             28.75  
 
Boys 400 Meter Dash Intermediates
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Scanga, Julian            05 Cedarview -              58.69   2 
  2 Ebaneth, Brice            05 Longfields D             59.89   2 
  3 Al-Hbadi, Adam            05 D. Roy Kenne           1:00.59   4 
  4 Warden, Luke              05 Cedarview -            1:00.85   1 
  5 Sturrock, Ewan            05 Longfields D           1:01.19   4 
  6 Ladurantaye, Logan        05 Bell Interme           1:01.42   4 
  7 McLean, Emmett            05 Sir Robert B           1:01.46   3 
  8 Al Sahhar, Tarek          05 Merivale HS            1:03.79   1 
  9 Harris, William           05 Cedarview -            1:03.82   3 
 10 Irving-Quaide, Thomas     05 Fisher Park            1:04.51   2 
 11 Rajab, Mohammed           05 Merivale HS            1:05.49   4 
 12 McCaskill, Noah           05 Longfields D           1:06.14   1 
 13 Gordon, Liam              05 Sir Robert B           1:06.27   4 
 14 McKinnon, Marshall        05 Sir Robert B           1:06.43   2 
 15 Hunter, Nolan             05 Merivale HS            1:06.49   1 
 16 Moloughney, Brennan       05 Bell Interme           1:07.55   2 
 17 Sampson, Marshall         05 Katimavik El           1:08.53   1 
 18 Walsh-Aiton, Casey        05 Fisher Park            1:10.20   4 
 19 Boston, Brian             05 D. Roy Kenne           1:13.93   3 
 20 Beeston, Isaac            05 Katimavik El           1:15.37   3 
 
Boys 800 Meter Run Intermediates
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ladurantaye, Logan        05 Bell Interme           2:23.48  
  2 Bielanski-Cyr, Filip      05 Sir Robert B           2:25.99  
  3 Al-Hbadi, Adam            05 D. Roy Kenne           2:26.65  
  4 McMann, Preston           05 Longfields D           2:27.29  
  5 Irving-Quaide, Thomas     05 Fisher Park            2:27.32  
  6 Warden, Luke              05 Cedarview -            2:28.83  
  7 De Alwis, Hasith          05 Longfields D           2:29.35  
  8 Harris, William           05 Cedarview -            2:36.56  
  9 Okenne, Victor            05 Longfields D           2:36.67  
 10 Delage, Owen              05 Fisher Park            2:38.36  
 11 Lebreux, Ryan             05 Katimavik El           2:39.12  
 12 Al Sahhar, Tarek          05 Merivale HS            2:40.50  
 13 Fan, Tony                 05 Sir Robert B           2:41.51  
 14 Budgell, Isaac            05 Fisher Park            2:43.05  
 15 Harris, Camillo           05 Cedarview -            2:45.94  
 16 Klassen, Dylan            05 Sir Robert B           2:49.66  
 17 O'Connell, Kevin          05 D. Roy Kenne           2:51.33  
 18 Molnar, Max               05 Merivale HS            2:56.89  
 19 He, Patrick               05 Katimavik El           2:58.24  
 20 Hilborn, Evan             05 Kars on the            3:06.93  
 
Boys 1500 Meter Run Intermediates
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Bielanski-Cyr, Filip      05 Sir Robert B           5:00.26  
  2 Legare, Nolan             05 Kars on the            5:02.64  
  3 McMann, Preston           05 Longfields D           5:03.66  
  4 Fan, Tony                 05 Sir Robert B           5:09.00  
  5 Hassan, Ilyas             05 Bell Interme           5:16.81  
  6 Okenne, Victor            05 Longfields D           5:17.70  
  7 Budgell, Isaac            05 Fisher Park            5:19.86  
  8 Hunter, Nolan             05 Merivale HS            5:19.89  
  9 Youngman, Kyle            05 Merivale HS            5:23.64  
 10 O'Connell, Kevin          05 D. Roy Kenne           5:24.21  
 11 MacLeod, Brodie           05 Fisher Park            5:26.02  
 12 Karim, Kashif             05 Bell Interme           5:26.60  
 13 Fallahi, Donyal           05 Longfields D           5:36.30  
 14 Langer, Zach              05 Fisher Park            5:36.51  
 15 Chen, Ryan                05 Katimavik El           5:42.18  
 16 Kelly, Will               05 Sir Robert B           5:42.70  
 
Boys 4x100 Meter Relay Intermediates
===================================================================
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 Longfields Davidson Heights -  'A'                    49.80   2 
  2 Cedarview - Nepean  'A'                               52.30   2 
  3 Sir Robert Borden - Ottawa  'A'                       52.89   1 
  4 Merivale HS - Ottawa  'A'                             54.00   2 
  5 Katimavik Elementary School  'A'                      54.26   1 
  6 D. Roy Kennedy - Ottawa  'A'                          54.81   1 
  7 Bell H.S - Ottawa  'A'                                54.96   2 
  8 Fisher Park - Ottawa  'A'                             55.04   2 
  9 Kars on the Rideau - Kars  'A'                        57.23   1 
 10 Broadview - Ottawa  'A'                               57.37   1 
 
Boys High Jump Intermediates
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Le, Andy                  05 Longfields D             1.55m  
  2 Doherty, Charles          05 Merivale HS              1.52m  
  3 Cheung, Olivier           05 Longfields D            J1.52m  
  4 McCaskill, Noah           05 Longfields D             1.46m  
  5 Alexander, Noah           05 Merivale HS              1.30m  
  6 Blair, Tim                05 Merivale HS              1.25m  
 
Boys Long Jump Intermediates
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lukassen, Linden          05 Bell Interme             4.95m  
  2 Carlisle, Kieran          05 Sir Robert B             4.81m  
  3 Ranacher, Simon           05 Fisher Park              4.80m  
  4 Tagief, Sam               05 Merivale HS              4.69m  
  5 Moloughney, Brennan       05 Bell Interme             4.62m  
  6 Le, Andy                  05 Longfields D             4.59m  
  7 Guo, David                05 Longfields D             4.55m  
  8 Lim, Curtious             05 Kars on the              4.51m  
  9 McLean, Emmett            05 Sir Robert B             4.50m  
 10 Onabajo, Jonathan         05 Longfields D             4.42m  
 11 Yim, Kassius              05 Fisher Park              4.26m  
 12 Fulga, Luca               05 Bell Interme             4.24m  
 12 Chen, Lawrence            05 Katimavik El             4.24m  
 14 Paulin, Logan             05 Kars on the              4.22m  
 15 Full, Chris               05 Fisher Park              4.16m  
 16 Wasingya, Bright          05 D. Roy Kenne             4.13m  
 17 Derose, Sam               05 Sir Robert B             3.95m  
 18 Doherty, Charles          05 Merivale HS              3.75m  
 19 Hossain, Jarif            05 D. Roy Kenne             3.72m  
 20 Dawson-Herzog, Dominic    05 D. Roy Kenne             3.44m  
 21 Mason, Parker             05 Kars on the              3.18m  
 -- Ryan, Connor              05 Katimavik El              FOUL  
 -- Kutyma, Noah              05 Cedarview -               FOUL  
 -- Heath, Jayden             05 Merivale HS               FOUL  
 
Boys Triple Jump Intermediates
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ebaneth, Brice            05 Longfields D            10.74m  
  2 Carlisle, Kieran          05 Sir Robert B            10.59m  
  3 Macmullen, Ben            05 Longfields D            10.35m  
  4 Moorcroft, Lukas          05 Longfields D            10.28m  
  5 Poon, Avery               05 Merivale HS             10.03m  
  6 McCloskey, Charlie        05 Fisher Park              9.82m  
  7 McColl, Milo              05 Bell Interme             9.76m  
  8 Legare, Nolan             05 Kars on the              9.60m  
  9 French, Casey             05 Sir Robert B             9.59m  
 10 Jack, Cocking             05 D. Roy Kenne             9.12m  
 11 Derose, Sam               05 Sir Robert B             9.03m  
 12 Mason, Parker             05 Kars on the              8.97m  
 13 Tran, Danny               05 Bell Interme             8.90m  
 14 Lebreux, Ryan             05 Katimavik El             8.57m  
 15 Charles, Eamon            05 Fisher Park             J8.57m  
 16 Orange, Liam              05 Fisher Park              8.52m  
 -- Hossain, Jarif            05 D. Roy Kenne              FOUL  
 
Boys Shot Put Intermediates
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Chamaa, Sulaiman          05 Merivale HS             11.49m  
  2 Tran, Danny               05 Bell Interme            10.24m  
  3 Chau, Aaron               05 Katimavik El            10.06m  
  4 Brisbois, Jordan          05 Longfields D             9.86m  
  5 Cheffi, Youssef           05 Longfields D             9.81m  
  6 Amri, Anes                05 Longfields D             9.75m  
  7 Jack, Cocking             05 D. Roy Kenne             9.72m  
  8 McKinnon, Marshall        05 Sir Robert B             9.57m  
  9 Heath, Jayden             05 Merivale HS              9.35m  
 10 Portugese, Reuben         05 Fisher Park              9.32m  
 11 Henderson-Ralph, Liam     05 Sir Robert B             9.19m  
 12 Molnar, Max               05 Merivale HS              9.13m  
 13 Kaye, Ian                 05 Katimavik El             9.04m  
 14 Radakovic, Viktor         05 Fisher Park              8.94m  
 15 Boegel, Avery             05 Bell Interme             8.82m  
 16 Buck, Steven              05 Bell Interme             8.76m  
 17 Klassen, Dylan            05 Sir Robert B             8.74m  
 18 Copeland, William         05 Fisher Park              7.96m  
 19 Bacheikh, Saif            05 Cedarview -              7.82m  
 20 Twilley, Isaiah           05 Kars on the              7.36m  
 21 Weedmark, Brad            05 Kars on the              7.22m  
 22 Stewart, Caleb            05 Cedarview -              7.10m  
 23 Hollinger, Graeme         05 Kars on the              6.73m  
 
Boys Javelin Throw Intermediates
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Gordon, Liam              05 Sir Robert B            32.41m  
  2 Pearce, Jack              05 Sir Robert B            29.03m  
  3 Quach, Jack               05 Katimavik El            28.87m  
  4 Ryan, Connor              05 Katimavik El            28.82m  
  5 Boegel, Avery             05 Bell Interme            27.60m  
  6 ., Andrew                    Longfields D            27.21m  
  7 Cheung, Olivier           05 Longfields D            26.85m  
  8 Stewart, Caleb            05 Cedarview -             25.79m  
  9 Dolenko, Leo              05 Fisher Park             24.67m  
 10 Gao, Peter                05 Bell Interme            24.13m  
 11 Beeston, Isaac            05 Katimavik El            23.43m  
 12 Bacheikh, Saif            05 Cedarview -             22.40m  
 13 Wu, Ryan                  05 Fisher Park             22.20m  
 14 Mathiyaparanum, Gobi      05 Bell Interme            20.05m  
 15 Poon, Avery               05 Merivale HS             19.35m  
 16 ., Matthew                   Longfields D            16.26m  
 17 Salemi, Marco             05 Merivale HS             15.99m  
 18 Blair, Tim                05 Merivale HS             12.94m